Jump to content
karlosx

Auto headlight switch Cina

Recommended Posts

Ahoj řešilo se už tady.

Planuju původní  origo zapojeni.

Problém je cena čidla, spínač se dá sehnat z vrakace ale světelný senzor jedině přes As za plnou cenu. Asi to bude tím že se automatické svícení u nás prodává pouze k aut. klimosce.

Senzor se dá koupit například zde (aspoň podle čísla, jen jsme našel): https://www.ebay.com/itm/Genuine-Photosensor-For-Sun-Irradiation-SKODA-Fabia-6V0907451A/192483238330?hash=item2cd0e521ba:g:6xsAAOSwe1xaqpES

Jinak automatické spínání mají všechny Fabie Style (automatická klimatizace není podmínkou, naopak automatická klimatizace neznamená správný senzor). Po FL dostali automatické spínání světel i Fabie v nižších výbavách (myslím že i Active po FL ho má).

Ale Tunel Light umí oficiálně až senzor za zrcátkem, ale i tento v palubní desce mi spolehlivě spínal v tunelech.

K tomu senzoru z číny, to že máš RV2017 může taky znamenat, že máš MR2018 (cca od 27K týdne nabíhá do výroby nový modelový rok), tento senzor měl myslím @miklisek v Rapidu a nakonec to předělával na originál pokud si pamatuji.

Pro info v AS mi senzor nebizeli za 664 a druhej den by ho meli.

Ale na vrakaci maj vsude verzi  bez a i b pouze   6V0907451 .

Jedno cinske riesenie som mal, nefungovali mi potom predne ani zadne hmlovky. Cize to nafigu. Preto som riesil original

Senzor zvysny mam, vratane konektora a myslim ze uz som vybral i kable. Ale neviem ci to ma pri cene pkstovneho zmysel posielat, navyse bez kodovania to fungovat nebude

• Upvote 1

no jo, originalni reseni je nejlepsi jenze to musi byt clovek sikovny jako ty :) + nemam style ale trumf takze hadam ze by to bylo jeste mnohem slozitejsi. ta cina by mel byt plug and play, doslova. otazka funkcnosti je samozrejme ve hvezdach :) asii nezbyva nez to risknout

ja mám obyčajný Ambition Plus, tiež to bolo bez senzorov. a už mám svetelný, dažďový, zadné parkovacie (takmer hotové), FLA (takmer)

na ten origo v palubnej doske sa ťahajú 3 káble, 2 idú od senzora k BCM a jeden od BCM k prepínaču svetiel. a funguje to spoľahlivo