Přejít na obsah

Prevodový stupeň 1 2 3... Zvuk prevodovky


naschd

Doporučené příspěvky

Zdar. 

 

Chcem sa spytat ci aj Vám pri najmä druhom prevodovom stupni pri rozbehu pojazde ale najma pri pusteni plynu vydáva zvuk auto jak nejaký zotrvačník... 

Take huuuu alebo jako by som to :D jak sova :D. Robilo mi to na felicii tam som to neriesil. Tuna som si to všimol tak mesiac možno dva dozadu keď som jazdil bez rádia rsp aj jazdím obcas.

Nie zeby som potreboval hľadať chyby ale neviem ci to je OK a je to koli nejakému zloženiu ozubených kolies v sebe (jak ked pisti pastorok alebo co) a ci to je na zavadu pripadne nejaky náznak vyssieho opotrebenia. 

Auto v zaruke.. Po 65t.km... 

Pýtam sa lebo nechcem zbytocne zaťažovať servis neh si nemyslia ze sa mi neľúbi alebo co :) 

 

 

Editováno: , autor: naschd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ritch

Ano myslel no chcem sa najprv spýtať ci ma niekto podobne skúsenosti. Ak by sa s tým nikto nestretol môže to byť na závadu ak to budú ľudia písať ze sa im to deje tak s autom rok pred skončením záruky a 65t km no neviem co by mi povedali. Neviem jaké je  reálne opotrebenie daných časti... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som si par krát všimol na F2 1.2tsi, ze ked podradim z trojky do dvojky a rýchlosť je v momente ked pustam spojku cca 30km tak niečo "zapiští" alebo vyda nejaký zvuk, ktorý neviem popisat od motora alebo z čoho. na aute je najazdenych za nieco viac ako 6 rokov okolo 60 000 kilometrov.

 

pri nižšej rýchlosti ako spominanych 30km/h som si to nevšimol.

 

pár krát sa mi stalo uz aj na mojej novej F3 03/2019 to isté. najazdenych 2700 km. neviem ci to riešiť.

 

este dodam, ze toto sa deje len pri podradeni z 3 na 2. pri iných stupňoch som nič nespozoroval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej presne ako píšete. 

Avšak mam motor 1.2 tsi 81 kW opravujem kilometre je tam už 75tisic.

Dvojka celkom pisti jak na zotrvačník z 3 na 2 od 1500 do 3000ot a trojka okolo 2000t otacok to je hlavne keď sa človek sunie po meste v kolonach alebo dochádza ku križovatke atď. 

Zavolal som do servisu a ze sa mam v PO zastaviť tak uvidím co mi povedia. Ide mi o to aby mi tam neruplo dake ložisko alebo cosi len..

 

 

Edit:

Info od servisu je take ze to zvykne robit a ze to je vlastnost ako su dane suciaskty sadnute . Technik danu vec pocul a identifikoval.

 

 

Editováno: , autor: naschd
Info added
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

mne to tiez niekedy buchne ... to som zatial neriesim a ani nebudem , radi sa na tom dobre a aj rychlosti zapadaju fajn dokonca aj spiatocka atd ... jedine co sa mi nezdalo ten trojlejbusovy zvuk na hlavne 2 prevodom stupni a potom aj jednotka ale tu jazdim malo a trojka tam to je citelne slabsie ... 
ak to je aj na inych fabiach tak  to je vlastnost .... zaruka este plynie tak pohoda zatial ... 

edit: ale mozno by som sa rad stretol s niekym z PD / TN (SVK) 81kw na 1,2 TSI na porovnanie ... 


edit2: Pridal som nahravku ... ku konci sekunda nahravky : 25  , 30 ... 
 

 

recording20190613073543.amr

Editováno: , autor: naschd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Sorry za duble post, chcel by som sa len pripomenut pripadne aspon poziadat ci by ste vedeli viaceri ktori mate 6st prevodovku na 1,2ke pripadne asi aj 1,0 ke 81kw dat info . Rad by som si porovnal viac skusenosti. Zatial som dostal odpoved ze to je tym jak su sadnute kolesa v prevodovke a ze pokial to je poskladane netreba do toho moc rypat. 
Suhlasim, netreba pichat do hovna kym nesmrdi,  ale ak sa to ma nahodou rozsypat tesne po zaruke tak by to bolo mrzute :) ... 

Aktualny najzd cez 80 000 km , je tu niekto s podobnym najazdom a vyssim kto sa vie pri spomenutych motorizaciach resp. prevodovke vyjadrit ?  (teda okrem @zwan ) 
Niekde citam ze moze byt nieco nacate , niekde ze to je vlastnost ... 

@Lancelot inac predtym som zaradil naschval temu do Motor 1,2 TSI len bola asi presunuta sem ... skrz to ze 6st asi ponukalo neskor aj 1,0 TSI cko 81lw  ( ak take bolo )

edit : Auto pojde do servisu ... poradili sa so Skodovkou - odpisali im vymenu vadnych dielcov v prevodovke ...  este predtym som mal moznost viezt sa v FIII ktora to nerobila rsp som to skumal na viacerych autach... Zvuk bol pocutelny pri brzdeni motorom aj cez radio aj pri konstantnej rychlosti najma 2 a 3 prevodovy stupen.  Ci to bolo spravne rozhodnutie aj z mojej strany sa uvidi ... do buducna aspon budem vediet. Mal som vsak obavy kedze sa jedna o 81kw verziu a zacalo to robit uz dost skoro na moj vkus - niekde pri 40tkm tak som nevedel kolko mozem ocakavat ze to vydrzi a ci tam daco nerupne tesne po konci zaruky ... 

Editováno: , autor: naschd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Ahoj, já bych se chtěl jen ujistit, že jsem některé posty z toho to vlákna pochopil správně. Koupil jsem fabia 1.0 TSI 70kw s pětistupňovou manuální převodovkou. MR 2018, najeto 20 tisic km. Kvalty tam padají dobře, jen mě trochu straší hlučný první stupeň. když to přeženu, tak to zní jako když jsem na škodě 120 couval 😁

Zkoušel jsem v práci fábii po Fl vyrobenou někdy 2020-21 a teda tak kvílící jedničku nemá.

 

Jako v servise se určitě zeptám, ale rád bych slyšel i vaše názory

děkuji

Recording_1.m4a

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš k tomu prosím nějaké bližší info? Vlákno, kde se to řešilo, TPI, nebo tak něco? Auto je v záruce, ale rád bych šel do servisu s nějakýma informacema. Fakt jsem googlil, ale kromě tohoto vlákna jsem nic nenašel. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ještě jsem tam nebyl, auto řadí dobře a to i zpátečku. Jen se mi moc nezdá ten zvuk jedničky, takže do servisu zajedu, ale až bude lepší počasí.
Manželka nic neslyší 😁, takže nespěchám.

Psal jsem i panu Sixtovi co dělá převodovky, ale zatím bez odpovědi.

Asi bych se spokojil i s tím, že to dělá i ostatním a není to chyba, ale vlastnost, ale tuhle jednoznačnou odpověď jsem na foru, ani nikde jinde nenašel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...