Jump to content

  Recommended Posts

  Dobrý den, byl bych moc rád za Vaše rady s klimatizací (Climatronic) v mojí Octavii I. Loni v létě pomalu přestvála chladit. A to né v řádu dnů, ale v průběhu cca 2 měsíců. Na podzim už jí nebylo třeba a protože jsem byl podle pomálého úbytku výkonu, přesvědčen, že se jedná a nedostatek chladící kapaliny, tak jsem ti teď nechal doplnit. Bohuže klimatizace se nerozjela vůbec.

  V servisu udělali při doplňování kontroplu tesnosti a vše v pořádku. Zbylo tam 525g směsi a tak cca 200g doplnili. Bylo mi řečeno, že ventilátor klimy jede, kompresor normálně spíná a jeda taky. Podle diagnostiky, taky všechno v porádku, žádná chyba.

   

  Půjde na celkovou kontrolu klimatizace, ale rád bych měl představu, co se asi mohlo stát.

  Předpokládám, že čidla a jiné elektronické věci, by se asi ukázyly na diagnostice.

  Takže snad nějaká mechanická závada na kompresoru?

   

  Máte někdo někdo přímou zkušenost nebo představu? Děkuji za Vaše rady a příspěvky.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Ahoj, ve své předchozí OII jsem řešil podobný případ, dokonce 2x za dobu, co jsem ji měl a pokaždé byl na vině klima kompresor. Sice "fungoval", ale při detailním měření vždy zjistili, že jede na nějakých 40% svého výkonu. Výměna - vyřešeno.

   

  Neříkám, že to muí být tvůj případ, ale i ze slov technika je většinou na vině právě kompresor.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Když tu klimu plnili, tak by mohli změřit hodnoty tlaku na VT/NT straně - při běhu klimatizace.
  Na O1 se dávaly pístové kompresory (SD7V16) bez regulace přítlačné desky (proměnlivý zdvih), takže se to reguluje systémem zap/vyp pomocí elmag. spojky.
  Dost často se stávalo, že byl ucpaný TXV ventil nebo vadný PT senzor (tlakový spínač) na VT straně. Hodnoty tlaku určí kondici kompresoru (přidřený).

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Nebo taky upadlý štít spojky kompresoru= elektricky je kompresor "seplý", ale mechanicky s ním nemá co točit.... opět rozeznatelné podle tlaků, nebo i pouhým okem (Když víš na co koukat)

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Nepovolená duplicita. Zamykám pro porušení pravidel fora.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  Guest
  This topic is now closed to further replies.

  • Similar Content

   • By kubko423
    Zdravim mam octaviu 1 Elegance RV 2001 a po uzamknuti vozidla cez kluc sa mi automaticky vytiahnu vsetky okna. Neda sa nejak nastavit aby sa nezatvarali ? :D Lebo ked treba vetrat ma to dost hneva
   • By šulda
    Klimakompresor pro koncern VW. Nový nepoužitý. Důvod prodeje - sešly se mi bohužel dva naráz. Předání osobně v lokalitě Jemnice 67531 a okolí do 50km nebo ČP balík do ruky.
   • By RanT
    Chtěl bych poprosit o radu / názor ohledně typu klima kompresoru.
     
    Mám Superb 2 combi, 2011, 1.6TDI 77kW.
     
    Potřebuji nový klima kompresor. Nyní mám původní Sanden 1K0 820 808 B. Nabízí mi Sanden 5Q0 816 803 F s tím, že je plně nahraditelný za ten můj. Jedná se o originální kompresor. Jak a kde mohu ověřit, že je skutečně možné jej použít? Pokud by bylo možné jej využít beru ho hned... Ale nevím jak to zjistit, údajně byly 3 typy kompresoru pro superb 2. Podle VIN? Ale kam to kde zadat, zjistit?
     
    Nemáte někdo zkušenost?
     
    Moc Vám všem díky za názor/radu.. Tom
   • By Sp4rc007
    Ahoj, dostal jsem kameru a rad bych ji zapojil do pojistek aby funguvala se zapnutim klicku. Nemate nekdo navod kam zapojit a a co bude k tomu potreba? Predem dekuji
   • By Nestiki
    Dobrý den, před 14 dny jsem zjistil, že mám prasklou hadičku u klimatizace a přemýšlel jsem o výměně svépomocí. Chci pouze vyměnit hadičku, naplnit a odvzdušnit následujíce. Jde mi jenom o to, jak je hadička vedena a zda je možné to oddělat doma. Nezná náhodou někdo kód dílu? Naraznik jsem už nasadil a kód nemůžu najít.
    Jde o hadičku hned pod řemenem te klimatizace.
    Přikládám foto, je to foceno zepředu.
    Děkuji za reakce :)

  ×