Přejít na obsah

Snížený výkon


THajek

Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Mám motor CGPB, 44 kW, rok výroby 2013.
Auto nemá plný výkon – pomaleji zrychluje a těžko překonává rychlost 120 km/h.

Často (hlavně studený motor) nastartuje až napodruhé nebo při dlouhém startování, dříve chytil vždy napoprvé.
Má divný zvuk – ve vyšších otáčkách je motor hlučný jako by byl děravý výfuk, při snižování otáček se ozývá „drnčení“.
Svítí kontrolka motoru (systém kontroly výfukových plynů), diag. hlásí 10976 a 10980 - chyba čidla pozice vačkové hřídele, nevěrohodný signál.
Při samovolném snižování otáček (na neutrál) se otáčky zhoupnou někdy až na cca 600 ot/min.


Svíčky byly vyměněny, byla výměna 1 zapalovacího modulu (+ kontrola tlaků) - vynechával 1 válec.
Amatérsky jsem čistil škrticí klapku, bez následného nastavení-kalibrace - to se teď dorovnává samo, v diag. se občas objeví 6319 - Throttle Position Correlation.

EDIT: Výměna čidla vačky bez efektu.

 

Je možné/pravděpodobné, že je přeskočený řetěz?

Editováno: , autor: THajek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Četl jsem na fórech, že se s tím jezdit dá, takže mě to už nepřekvapilo.

Prý byl přeskočený. A podle toho, jak to (ne)jelo, tak bych tomu i věřil. Bylo to prostě rozhozený.

Vytahaný řetěz je znát hlavně při startu, za jízdy už je napnutý a jede to normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jsi měl štěstí, protože podle popisu to bylo max. o zub, kdyby to bylo o více, mohli se ti také potkat ventily s pístama a to by se sakra prodražilo ... mimochodem, kolik je najeto? Ptám se víceméně ze zvědavosti, kolik ty "dnešní" řetězy vydrží, neboť na jedničkové Fábii mám stále původní ;) ... 390 000 km :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najeto je 110 000 km. V servisu říkali, že je to "náhoda", prostě asi nějaká shoda více nešťastných okolností, nevím. Běžně u těchto modelů problém s rozvody nemají.

Je možné, že jsem tomu pomohl sám - špatným stylem jízdy, možná jsem někdy nechal v kopci nebo na heveru nešťastně zařazenu rychlost, možná jsem postupoval špatně při výměně oleje... Kdoví.

Napadá mě otázka - když se mění olej, tak ten starý vyteče i z napínáku rozv. řetězu a při prvním startu je tudíž řetěz volný, než se olej natáhne všude a napínák napne řetěz, že? Takže hrozí přeskočení řetězu? Jak tedy vlastně správně měnit olej, aby se toto riziko minimalizovalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...