Přejít na obsah

2.0i AZJ Špatné starty za tepla


kliši

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám kouzelnickou závadu na motoru 2.0i 85kw AZJ, při startech v letních obdobích a zajímá mě, jestli se s tím už někdo setkal a případně vyřešil. Jedná se o starty v teplotách +25 stupňů  Celsia, kdy se motor natočí, ale tak v rozmezí otáček 200-500 rpm, a po chvíli zdechne, a to ikdyž sešlápnu byť decentně plyn. Když dojedu, motor je teplý, jde to normálně natočit. Když motor nechám tak 1,5 hodiny stát, pak to nechce startovat, někdy až napotřetí napočtvrté. Do toho je to sporadický, někdy se rovnou natočí do správných otáček. Na palubce se objeví kontrolka motoru a diagnostikou zjištěna závada P1152 - Adaptace směsi oblast 2 (řada 1) Chudá směs. V zimě se tato závada neděje. Na autě se vyměnily orig. nové vstřiky, svíčky, termostat, údajně i teplotní čidlo (nemohu doložit) a kontrolou diagnostiky s emisemi byla naměřena správná hodnota.  Z různých fór jsem se dočetl, právě o výše zmíněných výměnách a jelikož se závada nezratila, obracím se na Vás. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...