Jump to content
Sign in to follow this  
ThomasL&K

Superb Combi s DCC R19 alebo R20?

Recommended Posts

Dobry vecer

kupil som superb kombi s DCC a chcel by som tam dat struny od H&R a R19 alebo R20 original Skoda Kola, ma niekto skusenosti?

teraz mi to pride vysoke a makke az sa v nom necitim dobre ..

dakujem za postehy 🙂

B945BFE1-29E0-467E-8B9E-5C9DF7415A40.jpeg

Posted (edited)

Jestli jsem dobře hledal (hledám už docela dlouho), tak Eibach i H&R jdou o cca 30-40 mm dolů oproti standardnímu podvozku. Nemají žádný kompromis např. -20 mm. S DCC to máš oproti standardu níž o 10 mm, takže s těmi pružinami ještě o dalších 2-3 cm dolů. DCC nemám, přitvrdit bych auto chtěl taky. Odrazují mě ale některé fotky, které se ke mně dostaly, např. toto:

IMG_20190412_204917.jpg.8fbbc1b1cf419692e8b10018b1e192ab.thumb.jpg.0f10560eee59dbf59e166c376a1856a6.jpg

Jiné jsou ale zase ok, tak už fakt nevim.

Borsehung a Lesjofors dělají náhrady, ale jen standardního podvozku. Je otázka, jestli jeden z nich není dodavatel do prvovýroby. U originálního "sportovního" (-15 mm) mám zase obavy o to, aby byl vůbec poznat rozdíl. Navíc cena je cca 2,5-3 tis. za kus. Alternativu ke sportovní škodovácké pružině umí Lesjofors (shodná s OIII RS), ale nemají náhradu zadku (ani pro SIII, natož pro Passat).

Edited by bojler

Co konkretne Ta odraduje na tej foto? Idealne by som chcel obut R20 ale bojim ze ked dam len nejake struny tak to bude vysoke. 

Do eibachu by som asi nesiel lebo ten ide zrejme dole len o 30mm, mal som na passate a bolo to makke.  Hladam ci robi H&R nieco pre DCC a ak ano pojdem do toho. 40mm by asi bolo ok aj vo vztahu k tlmicom. Zrejme kupim najprv R19 a ked tak necham ich na zimu... Nasiel som jedny pekne original Skoda.

nahrazky moc nemusim 😕

ps: ak treba nejake nove originalne diely tak ja som z fachu, asi viem pomoct vylepsit ceny...

Ja bych to nechtel snizovat moc, stacilo by bohate 20 mm. Na te fotce mne to uz prijde, ze lezi na brichu.

Tato vyska sa mi velmi paci, ale bodykit nie 🙂 plan je nechat to v serii, dat to dole a dobre kola.

CF0F6B1A-BEFE-4504-AFA9-EF098589BCF7.png

Tak si hned k seriovym kolum porid este rozsirovaci podlozky protoze vsechny origo kola jsou zalezle v blatnikach 😉

Dyt pruziny muzes pouzit i na tlumice DCC. Tady je rozdil akorat ze zadni jsou kratsi a maji stelivaci misky a s DCC to nema prece nic spolecnyho

To stejny je ale i s normalnima tlumice akorat tam by to nebylo tak drahy 😀

Ok, myslel som si prave opak. Ma to najazdene 35000 tak preto ten stres, ale risknem to teda s nejakou sadou vs R19 pre zaciatok a podam report. Snad to bude do 10 dni

kupil som pneu 235 35 20 disk 8jx20 ET44, ale ide mi hlavne o vzhlad.  

Inak zaujimava stranka :)

Aha, ale ET44 - není to utopené v podbězích? Ptám se proto, protože jsem chtěl taky 20" kola, ale toto téma je podobné, k tomu Eibach vláknu, kousek vedle, takže bych možná dokoupil podložky, nebo (což už nejde) snížil ET. Já mám ET44 (orig. Škoda) a dával jsem podložky +15 mm předek a +20 mm vzadu, takže výsledek je něco jako ET2x na obou osách.

Sorry je to ET41, bude to znizene, uvidim ako to ukaze. Kupil som 20" z Vega disky. 

Myslim ze velmi nizke ET nepojde, ale uvidim, som plny ocakavani... Naprv idu kola a nasledne pruziny pridu buduci tyzden. 

Okay, okay, držím palce a doufám, že to bude hezké, ale pozor na podvozek. Člověk si chce udělat auto hezký, ale ty retardéry a zlomy v nájezdech na parkoviště, to za to moc nestojí.

Navíc, když na mě ostatní troubí, že se plazím, jak had. Pošli fotky.

• Like 1

No jo som rad ked niekto na mna trubi :) Uvidim ako sa na to bude jazdit. Poslem foto :)

Presne toto,ta prakticka stranka/retardery,najazdy,parkovanie pri vysokych obrubnikoch/,to ma na tom jedine odradza,inak Eibach skutocne skvela volba,aj funkcne,aj vzhladovo.

Posted (edited)
    před 3 hodinami, ThomasL&K napsal:

kupil som pneu 235 35 20 disk 8jx20 ET44, ale ide mi hlavne o vzhlad.  

ThomasL&K, ja som kupoval 8,5Jx20 ET28, nechal som si poradit u predajcu.

Disky maju TUV, takze zapis do technicaku bol bez problemov.

Boli schvalene vyrobcom na auto. A nepotrebujem ziadne podlozky. 

Netrcia vyzeraju, ze su zaroven z blatnikom. Vyzera to ovela lepsie ako s origo ET. 

Edited by maxalera

Mozes poslat nejake foto? Ja mam rad design origo diskov .

Ja budem mat zrejme obute v piatok poobede 🙂

Vypada to fine ale nieje to uplne moja sakka kavy, asi som konzervativny :) ale superb je krasny

ja som si dnes bol zobrat svoje kola zajtra budem obuvat snad 🙂

FB428C34-E650-41CE-BCED-291E247A3996.jpeg

• Like 1
    • Upvote 1

Jasne, ja som skor sportovo zalozeny.
    Tie 20-ky Vega vyzeraju tiez dobre, uvidime ako to bude vyzerat na aute, ale urcite dobre.

Nech sa Ti dobre jazdi.

• Like 1