Přejít na obsah

infotainment Swing nepříjemně píská


Doporučené příspěvky

Mám dva dny starou Fabii III Style bez navigace.  Když zapnu infotainment, tak je slyšet takový nepříjemný vysoký tón.  Když je zapnutý motor, tak to ani není slyšet.  Ale když je všechno vypnuté a zapnu jen infotainment, tak to dost nepříjemně píská v uších.  Ten zvuk nejde z reproduktorů, ale přímo z přístrojové desky (jako by z toho displeje infotainmentu).  Dělá to, i když je nastavené mute, a je jedno, jestli je zvolené radio nebo jakýkoliv jiný režim.  Když vypnu infotainment, tak ten zvuk okamžitě přestane.  Je to normální nebo mám jen vadný kus?  Mám nějakou šanci na reklamaci?

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blo by dobré aby jsi zjistil jaký typ infotaimentu máš a napsal to do příslušného tématu. 

Ještě skusit zda to dělá jen rádio nebo všechny možnosti přehráváni hudby. Skusit to nahrát na video jestli to bude slyšet i na videu a zajít do autorizáku. Kdyby se to náhodou neprojevilo, pustíš jim video. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradil bys mi, prosím, jak ten typ infotainmentu můžu jednoduše a spolehlivě zjistit?  V kupní smlouvě to napsané není a v návodu na auto taky ne.  Můžu ten typ najít někde v menu třeba?

 

Jak jsem psal, to pískání vůbec nesouvisí s přehráváním hudby.  Píská to třeba, i když jen prohlížím průměrnou spotřebu při vypnutém zvuku.  Prostě to píská vždycky, když svítí displej.  Ještě se mi nestalo, že by se to neprojevilo, ale můžu to zkusit nahrát.  Díky za tip!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa výbavy to bude Swing. Dva dni staré auto? Určite reklamácia. Možno nejaký chybný kondík v rádiu - výrobná chyba? Inak tam nemá odkiaľ vychádzať zvuk, samotný infotainment nemá reproduktor, pokiaľ viem.

 

Môžeš ešte skúsiť tlačidlo na ovládanie hlasitosti/vypínanie podržať dlhšie stlačené na cca 10sek, rádio sa následne reštartne. Ale podľa mňa ani toto nepomôže.

 

Držím palce s reklamáciou, ak sa jedná o normálny servis, nemali by robiť problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přikládám fotku infotainmentu a video, kde to je trochu slyšet.  Naživo to hučí trochu víc, ale je to vysoký tón a obyčejným foťákem se to špatně natáčí.  Díky za tip s restartem -- ten se mi povedl, ale nemělo to na pískání žádný vliv.  Vím, že tam není žádný reproduktor u toho displeje.  Zní to spíš jako vysokofrekvenční cívka s prasklým jádrem.  Na funkci to nejspíš nemá vliv kromě toho nepříjemného zvuku.

P1180032.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjistil jsem, že to píská podle toho, jak moc svítí displej.  Když jsem v garáži, tak to píská vždycky.  Když jsem venku na slunku a automaticky se zvýší jas displeje, tak to přestane.  Když pak v menu snížím jas displeje na minimum, tak to začne pískat znovu.  V úterý s tím autem jedu tam, kde jsem to koupil.  Tam se na to podívá garanční technik, sepíše to a pošle na Škodovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes reklamovat u prodejce a neuznali mi to.  Garanční technik se choval dost arogantně.  Napřed mě nechal přeparkovat auto, aby si ušetřil 30 metrů chůze.  V autě tvrdil, že žádné pískání neslyší.  Když jsem řekl, že to mám i na videu a můžu mu to zesílit, tak se mi vysmál do obličeje a ještě si pak z toho videa dělal srandu před ostatními v hale.

 

Garanční technik pak zavolal servisního poradce, který už pískání slyšel.  Ten mi ukázal další tři auta se stejným rádiem, kde to pískalo úplně stejně, a jedno auto s jiným rádiem, kde to nepískalo vůbec.  Uzavřel to s tím, že pískání je provozní vlastnost daného typu rádia.  Souhlasil jsem s tím, že nemá cenu rádio měnit za jiný kus stejného typu.

 

Ptal jsem se, jestli bych si mohl připlatit za rádio, které nepíská, např. to s navigací.  Servisní poradce říkal, že typ rádia je daný výbavou vozu a nejde měnit za jiný typ.  Tak jsme se shodli na tom, že si na pískání budu muset zvyknout nebo si koupit celé nové auto s jiným typem rádia.  Nic jiného mi servisní poradce neporadil.

 

Pak jsem mluvil ještě jednou s prodejcem.  Ten nevěděl, že autorádio "nejde" vyměnit za jiný typ a říkal, že si můžu objednat jiné origo rádio a to svoje staré si prodat někde na bazaru.  O nějaké výměně na protiúčet nechtěl ani slyšet.   Zbytečná cesta Brno - Olomouc a zpátky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že to dělají i jiná auta ještě neznamená, že je to OK, minimálně když s jiným infotaimentem to nedělá (viz. třeba pískající kompresory klimatizace, taky to dělají skoro všechny Fabie/Rapidy, ale správně to není...). Máš ze servisu nějaký reklamační protokol? O jaký servis se jednalo (v Olomouci?). Jinak reklamovat můžeš v libovolném ŠA servise, nemusíš jen v tom, kde jsi auto kupoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@milanxx Nemyslím si, že telefonát na Škoda Auto by tohle nějak vyřešil.  Výměna origo radia za jiný typ je prakticky nemožná, jak se řešilo i tady na fóru:

Výměna rádia za jiný kus stejného typu by nejspíš nepomohla.  Navíc bych riskoval špatné nakódování a pokřupané plasty v přístrojové desce.  Většině zákazníků to pískání asi nevadí, tak mám prostě smůlu.

 

Jsem z Brna.  Auto jsem kupoval a (neúspěšně) reklamoval v Porsche Olomouc.  Sliboval jsem si od toho právě lepší přístup vzhledem k nižší koupěschopnosti obyvatel.  Ale ve výsledku je to úplně stejné jako v Brně.  Autorizované servisy mě naučily opravovat si auto sám, pokud to jde ;-)  Tohle bylo v záruce, tak jsem to zkusil...

Editováno: , autor: shrek_85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@shrek_85  Ne telefonát ale mejl. Již několik místních ti to může potvrdit, že to funguje. hlavně záležitosti s Bolerem a kompresorem. Škoda pak pošle instrukce servisu, který to pak provede. O výměnu za jiný typ nejde, jde o výměnu kus za kus v rámci záruky. Doporučuji normálně hned zajet v Brně do servisu. Třeba Autonova a tam pan Svoboda.. A na Olomouc zapomenout.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jel jsem tam s tím, že mám jen vadný kus rádia.  Pokud by to tak bylo, tak bych určitě žádal výměnu.  To, že tyhle rádia pískají běžně, mě překvapilo.  Přístup lidí v servisu mě překvapil ještě víc.  Nevím, jak by instrukce ze škodovky mohly pomoct.  To radio je jen plechová krabička s konektorem vzadu, ve které servisy vevnitř nic neopravují.  Maximálně by to mohli obalit nějakou izolací a pak by se to zase přehřívalo...

 

Nechci do toho investovat další čas a nervy.  Na ten zvuk se dá zvyknout a mimo tuhle drobnost to auto zatím funguje nad očekávání dobře.  Díky všem za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U boler byla instrukce přehrejte SW, U pískající klimy vyměnte kopresor, blikající displej výměna radia. Obaloval se jen nějaká svazek, který klepal.

To že pískají běžně ti řekl servis co si z tebe dělal srandu a to bereš vážně?. A rada obrátit se na Škodu je proto, že servis ti neuznal reklamaci. Taky proto byla rada na servis v Brně.

A pokud servis v záruce něco mění tak jen se souhlasem Škody. A mimochodem ta tvoje plechová krabička stojí odhadem 30tisíc.

A když se Vás sejde víc tak bude možná TPI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 25. 6. 2019 na 12:24, shrek_85 napsal:

Tak jsem byl dnes reklamovat u prodejce a neuznali mi to.  Garanční technik se choval dost arogantně.  Napřed mě nechal přeparkovat auto, aby si ušetřil 30 metrů chůze.  V autě tvrdil, že žádné pískání neslyší.  Když jsem řekl, že to mám i na videu a můžu mu to zesílit, tak se mi vysmál do obličeje a ještě si pak z toho videa dělal srandu před ostatními v hale.

 

Garanční technik pak zavolal servisního poradce, který už pískání slyšel.  Ten mi ukázal další tři auta se stejným rádiem, kde to pískalo úplně stejně, a jedno auto s jiným rádiem, kde to nepískalo vůbec.  Uzavřel to s tím, že pískání je provozní vlastnost daného typu rádia.  Souhlasil jsem s tím, že nemá cenu rádio měnit za jiný kus stejného typu.

 

Ptal jsem se, jestli bych si mohl připlatit za rádio, které nepíská, např. to s navigací.  Servisní poradce říkal, že typ rádia je daný výbavou vozu a nejde měnit za jiný typ.  Tak jsme se shodli na tom, že si na pískání budu muset zvyknout nebo si koupit celé nové auto s jiným typem rádia.  Nic jiného mi servisní poradce neporadil.

 

Pak jsem mluvil ještě jednou s prodejcem.  Ten nevěděl, že autorádio "nejde" vyměnit za jiný typ a říkal, že si můžu objednat jiné origo rádio a to svoje staré si prodat někde na bazaru.  O nějaké výměně na protiúčet nechtěl ani slyšet.   Zbytečná cesta Brno - Olomouc a zpátky.

Ahoj, zjistil jsem, že mi to dělá to samé.......vyřešil jsi to na konec  v rámci záruky nějak.....já s tím určitě zajedu, tak uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se taky přidám, taky pískám (Swing). Začlo to přesně tím, že mi to hodilo nějakou chybu, když jsem zkoušel Android auto. Od té doby píská. Mám vysledováno, že pískání reaguje na světelný senzor, tzn. svítí slunce (hodně světla) = nepíská, zajedu např. do zastřešeného průjezdu (méně světla) = píská. Zatím jsem to neřešil.

Fabia 3 HB FL STYLE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Zdarec,

 

Podařilo se Vám závadu vyreklamovat a případně opravit nebo vyměnit za jiný kus?

 

Zkoušel jsem problém minimalizovat nastavením "vypnout obrazovku displeje po 10 sekndách". Nicméně při další jízdě je nastavení zase v původní úrovni a vypínání musím nastavovat znovu. Jedná se pravděpodobně o chybu v SW, jelikož ostatní nastavení se úspěšně ukládá. Setkali jste se s tímto problémem?

 

Radim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...