Přejít na obsah

infotainment Swing nepříjemně píská


Doporučené příspěvky

9 minutes ago, wirer said:

chyba SW to urcite nie je, displej sa da vypnut len do najblizsieho vypnutia zapalovania. je to vlastnost

 

Zajímalo by mě kde jste se toto dočetl. Ocenil bych kdybych toto nastavení nemusel při každém startu znovu nastavovat - je to zajímavý způsob, jak zmírnit dopad pískání displeje. Muset to nastavovat znovu po zapnutí zapalování je hloupost - to je jako byste si musel po každém novém startu zapalování přenastavovat jazyk auta do Češtiny (přeháním samozřejmě).

 

Z pohledu programátora mi to příjde jako udělání featury ("záměrné" vlastnosti) z bugu (chyby) aby se již nemusela opravovat :) Umím si představit, že vydání nové aktualizace je dost nákladné.

 

Podařilo se pískání někomu úspěšně vyreklamovat?

Editováno: , autor: Radim955
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

posledny prispevok sa necituje, je to v pravidlach fora!

 

kde som sa docital? nikde, navod totiz uvadza len to, ze sa vypne po 10 s, v poznamke je dodatok ze ak sa netukne na displej alebo nestlaci/neotoci tlacidlo. ak by to bola trvala deaktivacia displeja, preco by to nepomenovali trvalo vypnuta obrazovka?

aj Swing, aj Swing+, aj Amundsen ma len moznost po 10s vypnutie obrazovky. niekto si rad pred jazdou nastavi radio, navigaciu ci prepne pesnicku, preto nie je dovod nechavat trvalo vypnuty displej. ta moznost je tam len kvoli dlhsej jazde v noci ak niekomu vadi jas displeja (aj ked ten sa da stiahnut aj tak)

 

a ze je to hlupost? SS tiez treba po kazdom starte deaktivovat ak to niekomu vadi, a nedali to ako trvale vypnutie (nepocitam diag ci odpojenie konektora). tempomat ci tiez nepamata poslednu zadanu rychlost, FLA pri F3 (aspon po dorabkach) si tiez nepamata posledny stav (vypnuty ci zapnuty asistent). vyhrev sedaciek tiez nehreje po starte, no treba ho zapnnut rucne. preco to nedali ako moznost niekde zaskrtnut??? mam hladat dalsie priklady???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 9/29/2021 at 8:28 PM, Radim955 said:

 

Zajímalo by mě kde jste se toto dočetl. Ocenil bych kdybych toto nastavení nemusel při každém startu znovu nastavovat - je to zajímavý způsob, jak zmírnit dopad pískání displeje. Muset to nastavovat znovu po zapnutí zapalování je hloupost - to je jako byste si musel po každém novém startu zapalování přenastavovat jazyk auta do Češtiny (přeháním samozřejmě).

 

Z pohledu programátora mi to příjde jako udělání featury ("záměrné" vlastnosti) z bugu (chyby) aby se již nemusela opravovat :) Umím si představit, že vydání nové aktualizace je dost nákladné.

 

Podařilo se pískání někomu úspěšně vyreklamovat?

Ty bys to treba ocenil, ale jiní zase ne, jsi 1 z tisice bych rekl.. Proste to tak je , po nastartovani proste musis zase  nastavit aby ti diplej zhasl, neni to zadna chyba.. 

Kdyztak se zkus prihlasit do výberka na nejakou tu pozici programatora ve škodovce.. je dost veci co by se dalo vylepist na škodovkach 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Povedlo se mi infotainment vyreklamovat. Ukázal jsem jim spektrální analýzu zvuku, abych dokázal, že si zvuk nevymýšlím.

 

Infotainment mi vyměnili, nicméně pískání pokračuje dál. Dál jsem se s reklamací již neobtěžoval. Technik mi řekl, že prý je to normální, že takový zvuk prostě elektronika běžně vydává :)

 

Normální to nicméně není. Pískání značí, že se někde uvnitř nachází součástka, která rozvibrovává okolí (cívka, kondenzátor). Vibrace znamenají pohyb a je otázka co tento pohyb časem způsobí s ostatními součástkami. Vzhledem k tomu, že ovšem auto běžně "vibruje" za jízdy, doufám že se nic takového nestane. Rozdíl je nicméně v tom, že tato frekvence je konstantní.

 

Spíše si říkám, zda zvuk neznačí nedostatečně vyhlazené napětí v napájecím subsystému a zda to časem nezpůsobí, že mi elektronika v autě začne odcházet.

 

Vzhledem k tomu, že intenzita zvuku se mění spolu s intenzitou osvětlení displeje, tipl bych si, že zdrojem rušivého napětí je PWM, kterou se ovládá intenzita podsvícení displeje.

Editováno: , autor: Radim955
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...