Přejít na obsah

Popraskany sloupany lak


Misi1006

Doporučené příspěvky

před 14 hodinami, Misi1006 napsal:

Zdravim, na 6 mesicu stare octavce mi popraskal lak na strese. Vubec nevim co to.mohlo zpusobit a jestli se to pujde dat vyreklamovat nebo opravit. Videl nekdo neco podobneho ? Diky

20190703_144247.jpg

U 6 měsíců starého auta určitě reklamace.  Ptačí trus by to mělo vydržet max po něm zbyde trochu matnější flek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"bouchy" netřeba mě mínusovat. Jenom říkám, že tohle se prostě nevyreklamuje. Není to vada laku z výroby. Takže když s tím dotyčný dojede do servisu, tak byť to je v záruce, tak mu řeknou, že to od něčeho je.... Tj. není to nic, za co by Škoda převzala zodpovědnost. 
Máš-li jiný názor, nebo dobrou radu pro dotyčného, tak sem s tím.

A podle toho, jak to vypadá, tak to je od zapečeného ptačího trusu nebo smůly ze stromu - stačí trochu zagooglit.... Obojí dokáže vyžrat lak. 

 

https://autobild.pluska.sk/clanok/213932/letny-problem-vtaci-trus-dokaze-znicit-lak-auta/

 

 

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V těch vedrech co byly, tak stačí jeden den na slunci. Navíc máš tmavý lak - na sluníčku na tom uvaříš vajíčko....

Záleží, jak to je hluboké - to z fotky nepoznáme. Moc násilně bych to nebrousil, jenom lehce, abys viděl, jak hluboko to je. 
Ale obávám se, že máš jen tři možnosti: a) zvyknout si, b) zamaskovat, c) nový lak.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem nevěděl, že jsou tady na fóru takové ciltivky. Reklamovat je samozřejmě nutné, nebo ty snad vidíš, jestli pod lakem nebyl mastný flek, nebo sto jiných chyb? To prodejce musí prokázat, že vada laku je způsobená nesprávným používáním (údržbou) vozidla. A jsem si celkem jistý, že neprokáže, neboť ani to není levná záležítost. Ptačí trus nic takového neudělá, pokud teda pták nevyměšuje kyselinu sírovou. Jsou to sice mizerné vodou ředitelné laky a transparenty, ale jistě testované na běžný provoz. To bych musel mít na autě už několik takových defektů, k umytí se dostanu párkrát za rok a rozhodně ne hned jak začnou jarní ptačí průjmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak mě se něco podobného stalo nyní u 5 let starého auta. Bohužel záruka na lak jen 3 roky. Ze dne na den se to rozjelo nejvíc na kapotě, levý přední blatník, dveře řidiče, a mám pocit že se to začíná klubat i na zadních pravých dveřích. V servise řekli, že bohužel, že to dělá u mého laku (modrá pacific) běžně... A cena jednoho dílu 6.500,- bez DPH plus levé zadní dveře také stříknou tzv do ztracena ať není vidět že to je lakované.... Takže za mě základní barvu už nikdy a rozhodně ne tmavou...b7756da11aeb811b136f26ffbb2b7382.jpg&key=e467c56f0842d95386c3711550dc3576326934c5ff43cb55507629e252665ad0ca79ced96a3b8b22b52f351618756ccd.jpg&key=2d7d1dac01308b324c4d6c760aa579680922f46dde798f9e3f714b9bd7a62e12

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostuda to je ještě když o tom ví, měli by v tichosti vše na jejich náklady přelakovat a ne tohle. Bohužel O2 dealeři mají tuhle debilni barvu, co bych dal za stříbrnou metalízu. Vím že takhle zlobí i u dacie ta základní modrá, asi stejný výrobce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
V 23. 10. 2019 na 20:45, Turnov napsal:

Ahoj.

Rád bych se  zeptal Zodiaque1, jak ten louplej lak vyřešil. Mám přesně to samé , ale na střeše ( modrá pacific). Nebo samozřejmě dalších znalců či uživatelů.

Jak jsem ti psal v poště, musím si to nechat nalakovat za plnou taxu, škodovka vše nad max 3 roky zamítá, nedávají ani kulanci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...