Přejít na obsah

Infotainment Bolero (Style) - výpadky GPS, připojení telefonu


Doporučené příspěvky

Zajímalo by mne, jestli se u Bolera dá nějak ručně vložit logo stanice.. Vím, že jsem tam u Rádia Krokodýl měl jejich logo a myslím, že po nějaké aktualizaci sw v servise zmizelo a už se tam nikdy nenačetlo.. a to chytám Krokodýl z různých vysílačů.. přitom Rádio Krokodýl jde naprosto bez problémů, v pohodě,  jen bez toho loga.. Všechy ostatní rádia, co jsem tamměl navolené, včetně třeba i rakouských, tak tam loga zůstala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím a mám dotaz:

když propojím telefon s Bolerem přes bluetooth, normálně přes něj telefonuji, nastavím si vyzvánění, načtou se kontakty atd. - prostě vše funguje korektně. Co ale neslyším, to jsou zvuky sms 🤔. V mobilu mám u připojení bluetooth s infotainmentem vše povoleno.

Netušíte, prosím, někdo, kde by mohl být problém? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. No, pokud je to tak, je to docela nepříjemné, protože hudbu přes BT neposlouchám (přehrávám flešku) a informaci o došlé sms bych rád měl. Pokud to nastavit nepůjde, budu muset propojit telefon ještě s hodinkami, abych měl info aspoň tam.

EDIT: Tak po dnešní zkoušce konstatuji, že při připojení MB s infotainmentem přes BT zvuk sms slyším (z telefonu) - patrně jsem ho přeslechl jen díky hluku při jízdě a obalu terlefonu. Pokud bych chtěl zprávu na Boleru i přečíst, spojím přes kabel a AA 😉.

Editováno: , autor: marskama
aktualizace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou dva režimy zvuku a to HF a média, pokud budeš třeba poslouchat radio, nebo vůbec nic, hovor v režimu HF rozezvoní to Bolero. Ostatní zvuky a notifikace jsou v režimu média a to Bolero přehrává pouze když to ručně zapneš. Nedokážu si ani představit, že by to házelo každou notifikaci z telefonu do repráku, to bych v tom autě dlouho jet nevydržel. Řešením je jedině spojení přes Android Auto a ne pouze přes BT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tomu všemu rozumím a funguje to přesně tak, jak popisuješ. Jen mě překvapuje, že přehrát zvuk esemesky nedokáže, když umí vyzvánět 🤔. Jak jsem již napsal výše - nemám problém s tím, že si poslechnu sms pouze v telefonu - stačí mi pouze informace, že přišla a rozhodně ji nechci během jízdy číst (můžu si event. zastavit). Přes Android Auto mobil propojím jen v případě použití navigace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem Ti to teď zkoušel...

 

Pokud není zaškrtlé v BT zvuk medií a zaleze se v autě do přehrávání médií, tak se zatržítko v mobilu samo aktivuje.

OK.

 

Nicméně opravdu i když je u BT zvuk zaškrtlej HF i zvuk medií tak zvuková notifikace SMS v autě slyšet není.

 

Dokonce u mě to nepípá ani na mobilu. Ten když je takhle spárovánej s autem tak jen zavibruje. Jakmile zruším BT spojení tak při příchozí SMS zavibruje i zapípá.

 

Zkusil bych projít oznámení u aplikace zprávy, povolení vyrušení, v režimu vývojáře povolit in-band vyzvánění.... (já ho teda povolený mám a stejně nepípá) atd.

 

Takže jediné řešení je zřejmě najít aplikaci která by si s tím poradila...

 

Edit: a ještě abych to zkomplikoval, teď koukám, že jsem měl nastavení zvuku médií na na 0.🤣🤣🤣

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je snad dálkové propojení.... Došel jsem právě ke stejným závěrům 😍.

Jak říkám: spokojím se s variantou, že slyším zvuk sms na mobilu s vypnutým zvukem médií, protože hudbu přes BT v autě nahraju. Nicméně zkusím zapátrat v nastavení aplikace Zprávy v telefonu.  

Děkuju 🙋‍♂️👍.

Editováno: , autor: marskama
text
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj kluci , potřeboval bych poradit , když mám přes infotaiment puštěnou navigaci waze tak jak zesílím zvuk navigace , myslím navigační hlas , rádio je stále o dost hodně hlasitější než navi. Na volantu mi jde otočným kolečkem zesilovat jen zvuk rádia. Nastavení v telefonu na max. nemá na výsledný zvuk přes infotaiment žádný efekt. Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

@Luboun dám to sem...mne ponúkli, že mím dať video a budeme to riešiť.

viem to i jednoducho nasimulovať. ak sa nepripájam cez kábel, len cez BT k autu telefón (nemám smartlink+), tak v prípade ak mám BT zapnutý na mobile a auto štartujem druhý krát, že už raz sa pripojil a idem s autom v krátkom čase zase, tak proste sa nespáruje a začne pre blikávať infotainment a reštartuje sa. V meste je to úplne na prd, lebo to zaberie 3-5 min a ja už za ten čas som premiestnený. A proste keď chcem volať, nejde to. Buď sa pripojím cez na smartlink a apple car, alebo smola.

Reklamovať to ale nejdem. A presne viem prečo, lebo auto mám ešte v záruke 30k km, to je tak 6 mesiacov u mňa pri chodení do práce.

A mám obavy, že ak aj vymenia infotainment, čo by mohlo pomôcť, ale mohlo by to dopadnúť i tak, že by fungoval ešte horšie.

A potom po záruke by už to bol problém riešiť. Ak to nedokázali doteraz, neverím tomu, že teraz to bude ok.

A kým jazdím dlhé trasy, káblujem telefón a je to ok. A v meste to cez víkendy už prekusnem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás se to projevuje tak nějak nahodile. Když už si člověk myslí, že je to ok, tak to zase zablbne... To co popisuješ s tím opakovaným připojením po krátké odstávce, to manželka často popisuje taky, že to celé zatuhne,  (nejde zvuk z rádia...) a musí se restartovat ručně, nic neproblikává. Ale to je jen část problému, teď se to na cestě to celé zčernalo a zčervenal e-call. To se stává jen sporadicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...