Přejít na obsah

Výměna oleje a filtru HALDEX Octavia 1


molo5

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
Pěkně blbej přístup, skoro pro hadího muže...

S tim blbym pristupem mas pravdu, a pokud bych nevedel ze tam ten filtr je, asi bych ho nenasel. Olej se tam strikne z tuby zespod a pak se rychle dotahne skrutka ... Jinak se to myslim doporucuje mčenit po 30tis, filter myslim po 60

Olej po 30t, u nafty je výměna filtru po 100t u benalu těch 60t - takhle jsem to četl v příručce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim blbym pristupem mas pravdu, a pokud bych nevedel ze tam ten filtr je, asi bych ho nenasel. Olej se tam strikne z tuby zespod a pak se rychle dotahne skrutka ... Jinak se to myslim doporucuje mčenit po 30tis, filter myslim po 60

Olej po 30t, u nafty je výměna filtru po 100t u benalu těch 60t - takhle jsem to četl v příručce.

jo, co to meleš! 100 tisíc nevydrží žádnej filtr! a u Haldexu se mění po 30 olej a v 60 filtr, asi tak jo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
S tim blbym pristupem mas pravdu, a pokud bych nevedel ze tam ten filtr je, asi bych ho nenasel. Olej se tam strikne z tuby zespod a pak se rychle dotahne skrutka ... Jinak se to myslim doporucuje mčenit po 30tis, filter myslim po 60

Včera som bol meniť v Škodovke po 30tis. olej do Haldexu, vymenili mi ho zospodu ako pišeš, no pri plnení sa mi to moc nepáčilo, lebo určite kým tam zakrútili späť ten vypúštací šrób, tak vytieklo na zem, dovolím si napísať, že dobré pol deci. A to pri takom malom množstve je veťa, ako tam ide. Dnes som bol v dobrom neorigo servise na laserovej geometrii a tam mi povedal mechanik, ktorý mal prednedávnom rozobratý (kôli zlému čerpadlu) celý haldex na inej O1 pomaly do šróbika a ukázal mi že ako aj motor alebo prevodovka má aj Haldex zo spodu (spomínaný) výpustný otvor a hore nalievací otvor.

Pítam sa , či máte niekto s tým skúsenosti, lebo by som bol nerád, keby sa mi mal pokaziť haldex, kôli tomu, že tam nieje dostatok potrebného oleja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
S haldexem jsou jen samé starosti navíc

To bys neveril. kam se s haldexem na okte 4x4 vysplhas.. V lete jsem na tom vyjel nahoru po sjezdovce, chlapi jenom cumeli. Je to fakt super i na blate nebo snehu. Navic u 6 kvalt. okty 4x4 funguje EDS (el. uzavierka) na obou napravach - pribrzdi odlehcene kolo, a tim pres diferak prenese kroutak na druhou stranu.

Editováno: , autor: matomoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno to znie neuveritelne, ja som vyšiel po zjazdovke v zime ( asi 60cm snehu ) pred dvoma rokmi, bolo to večer, dobre utlačená, upravená zjazdovka ratrakom, vonku -10 C, bol super tvrdý povrch. To som mal ešte O1 4x4 66 Kw. Vybrali sme sa tam dvaja, druhé auto, dlhá VW Caravele 2.5 TDI syncro, tá však bola moc tažká, tak vyšiel len nejakých 100 m a zaboril sa. Ja v pohode celých 1200 m. (Zuberec - Janovky). No na tej staršej octavke mám viac extrémnych výjazdov, len na foto a kamere nemám nič, len ja a pár svedkov.

Octavia 4x4 je velmi dobre riešená štvorkolka, ľahká, ten Haldex nemá chyby, len niekedy by to chcelo ešte väčšiu svetlú výšku, ako má aj O2 Scout :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
S tim blbym pristupem mas pravdu, a pokud bych nevedel ze tam ten filtr je, asi bych ho nenasel. Olej se tam strikne z tuby zespod a pak se rychle dotahne skrutka ... Jinak se to myslim doporucuje mčenit po 30tis, filter myslim po 60

Olej po 30t, u nafty je výměna filtru po 100t u benalu těch 60t - takhle jsem to četl v příručce.

čeká mě výměna oleje v haldexu, už mám vše objednáno u SEBA, ale kde je výpušťák na haldex ??? měl by to být jen speciální klíč šroub ne ? ale kde přesně je ? jinak předpokládám, že to je dobré dělat na teplém ( zahřátém ) motoru - haldexu. a riziko zavzduśnění je ? děkuji za případný instalační materál :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplota oleje musí být 20....40 °C.

– Vyšroubovat kontrolní šroub převodovky -šipka-.

Hladina oleje je v pořádku, dosahuje-li hladina oleje spodního okraje kontrolního otvoru nebo je-li maximálně 3 mm pod jeho spodním okrajem.

– Zašroubovat šroub -šipka-.

– Jestliže není hladina oleje v pořádku, je nutno jej vyměnit

Haldex.bmp

1-nalejvací otvor

2-kontrolní otvor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klíč speciální není, je to obyčejný imbus, ale chlapi nevím kde mám hledat ten filtr, výpustný a napustný šroub je jasný. Nějaká fotka toho filtru kde ho najdu by byla myslím na místě. Při výměně je možnost vzniku zavzdušnění ? Kolik oleje mám koupit, kolik se vejde do haldexu ?

Editováno: , autor: tomasz.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klíč speciální není, je to obyčejný imbus, ale chlapi nevím kde mám hledat ten filtr, výpustný a napustný šroub je jasný. Nějaká fotka toho filtru kde ho najdu by byla myslím na místě. Při výměně je možnost vzniku zavzdušnění ? Kolik oleje mám koupit, kolik se vejde do haldexu ?

olej se prodává přímo origo náplň, kontaktuj Seba - pak ju tam natlačíš celou, je to tuším cca 0,2 - 0,3 deci....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...