Přejít na obsah

Výměna oleje a filtru HALDEX Octavia 1


molo5

Doporučené příspěvky

je na to potřeba nějaký spešl klíč ? + jak postupovat abych to nezavzdušnil ???

----------------------------------------------------------------------------------------

Jen na vypuštění oleje spešl klíč nepotřebuješ, je tam tuším imbus, vyšroubuješ => vypustíš olej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se ten olej nalít aji horním, kontrolním otvorem ???? asi ne, že ? z důvodu toho, že tam je blbej přístup ....kažodpádně ten olej je tak tekutej, že mám strach, abych půlku vycemral při té výměně.... přecejenom to tam natlačím, a jak oddělám tubu a budu chytat závit, mám strach aby to komplet nevyteklo .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se ten olej nalít aji horním, kontrolním otvorem ???? asi ne, že ? z důvodu toho, že tam je blbej přístup ....kažodpádně ten olej je tak tekutej, že mám strach, abych půlku vycemral při té výměně.... přecejenom to tam natlačím, a jak oddělám tubu a budu chytat závit, mám strach aby to komplet nevyteklo .....

Dá se nalít i kontrolním otvorem, naposledy jsem ho tak naléval, pumpoval jsem ho tam přes hadičku, ale to bylo z důvodu, že jsem ležel pod autem, vypustil jsem olej a měl jsem pod autem málo místa a nevešel jsem se tam s tou kartuší, jinak před tím jsem to měnil tím vypouštěcím otvorem a zas tolik z toho nevyteče...ale musí se to rychle zašroubovat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže pánové, použil jsem origo náplň haldexu ( výrobek číslo G 052 175 A1 koupeno od SEBA obr. 2 a 3 )...

Nastali však problémy:

1. Nejdřív jsem vypustil starou náplň a první šok !!!! naplnil jsem snad 0,8 litru do pet lahve a ani ta nestačila, takže jsem cábral v tu chvíli všude ( obr. 1) !!!!! Nevíte proč když do haldexu prej patří 0,3 deci ?????

2. Poté jsem uzavřel spodní napouštěcí a náplň natlačil vrchním kontrolním otvorem .... jenže nejenže nic nepřeteklo ( občas přeteče - občas ne ) ale když jsem tam strčil prst, tak jsem ani olej necítil !!!!

Tak jak ??? :o

post-13704-1243193330_thumb.jpg

post-13704-1243193376_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pánové, použil jsem origo náplň haldexu ( výrobek číslo G 052 175 A1 koupeno od SEBA obr. 2 a 3 )...

Nastali však problémy:

1. Nejdřív jsem vypustil starou náplň a první šok !!!! naplnil jsem snad 0,8 litru do pet lahve a ani ta nestačila, takže jsem cábral v tu chvíli všude ( obr. 1) !!!!! Nevíte proč když do haldexu prej patří 0,3 deci ?????

2. Poté jsem uzavřel spodní napouštěcí a náplň natlačil vrchním kontrolním otvorem .... jenže nejenže nic nepřeteklo ( občas přeteče - občas ne ) ale když jsem tam strčil prst, tak jsem ani olej necítil !!!!

Tak jak ??? :o

Vypustil jsi olej z mezinapravoveho diferencialu, patri do neho olej 75W90 plna syntetika 1L .... haldex ma vypousteci otvor na malej imbus tys asi otevrel ten velkej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to tak, vypustil jsem olej z diferáku zadního a místo 0,9 litru je tam 0,3litru haldexovýho.... najel jsem s tím zatím cca 150km, tak snad to nepošlu do kytek...jinak ten olej do mezidiferáku by měl mít nějakou specifikaci, nevítu ji ??? nabízeli mě xxx druhů olejů.. jde o specifikaci GL 3,4,5

Editováno: , autor: Fire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto je dle ETKy na obejdnávku, ale chtěl bych ho koupit dneska ve spec. prodejně na oleje, ale potřebují vědět bližší specifikaci, typu jaky prisady apod.... díkec :)

Ja ho kupoval ve škodovce měli je normálně skladem a stal něco kolem 200,- za L loni na podzim, ale v dílenské příručce píšou, že tam patří 1L no ja ho tam nalil 1L a jel jsem pro další lahev a ještě tam padlo cca 1,5 dl ???? ke spodnimu okraji kontrolního šroubu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
je na to potřeba nějaký spešl klíč ? + jak postupovat abych to nezavzdušnil ???

Zdravím Tě,jak jsi vyřešil výměnu oleje,popř. i filtru?

A nebo je zde někdo kdo by mi pomohl vyměnit obě věci za nějakou cenu z okolí Ostravy?Díky Davča.

Editováno: , autor: Davča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé,tak Vám tak řeknu,že jsem si tu přečetl vše o haldexu a polil mě pot!!! Hned zítra jdu do Škodovky nakoupit vše potřebné k výměně a musím to vyměnit.Se divím že mi to ještě nekleklo-já prase!! Každopádně díky všem co se zapojily do diskuze jinak bych o tom věděl tak akorát h....o.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-převodový olej G50 SAE 75W90 (syntetický)

-G060726A2--cena z etky za 1lit.=205Kč

Zdar 4X4-kari

Hadzu sa tu rozne hodnoty, kedy sa ma menit filter a olej v haldexe, ale ako casto-po kolkych km treba vypustit aj ten diferak, ako sa to podarilo "nestastnou nahodou" :wacko: Firemu??? Ked som nedavno menil RJ Haldexu, tak sa ma mechanik pytal, kedy bol diferak naposledy vypustant, ze aj preto mohla "odist"ta RJ..... Olej aj filter v Haldexe mam meneny vo Februari-Unoru v Skodovke, ale o diferaku nic nespominali... Ani na fore som nic nenasiel /asi slabo hladam/ :laugh.gif . Takze uz viem co sa tam leje od Jirka 21, takze este info ako casto to trba menit????? :help:

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...