Přejít na obsah

Diagnostika DPF pomoci VCDS


veka

Doporučené příspěvky

Zdravim panove,

 

nenasel jsem tady bohuzel tema, kde bych nasel odpoved, tak snad nezakladam duplicitni tema.

Na konci tydne se pojedu podivat na Superba II 2,0 TDI 103kw 4x4 a chtel bych pomoci kamaradovy cinske diagnostiky HEX-V2 a VCDS 17.8.0 overit stav DPFka. Dneska se mi povedlo pripojit k autu od kamarada a spustit zakladni diagnostiku chyb, ale nikde jsem tam nenasel nic k DPFku. Mohli byste mi jako zelenacovi poradit kde presne bych tuto informaci mohl najit nebo me odkazat kde tuto informaci muzu dohledat? Strycek google mi zatim moc nepomohl.

 

Predem diky za pomoc a trpelivost..

Vojta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice je to video na vynucenou regeneraci DPF coz nepotrebuju, ale povedlo se mi doufam diky toho najit co jsem hledal. Nicmene se mi povedlo dostat jen na cast informaci.

V zalozce Control Mode - 01 Engine - Adv. Measurement Values jsem byl schopen vycist toto na kamaradove Superbu II:

Address 01: Engine  (03L 906 018 SA)
  IDE00427   Particle filter: difference pressure 3 hPa
  IDE00428   Particle filter: offset for differential press. 1 hPa
  IDE00432   Particle filter: time since last regeneration 4401 s
  IDE00433   Particle filter: oil ash volume 0.12 l
  IDE00434   Particle filter: soot mass calculated 8.91 g
  IDE00435   Particle filter: soot mass measured 1.05 g
  IDE00436   Particle filter: kilometers since last regeneration 57061 m

 

Chtel jsem vycist informace ze zalozky:

Control Mode - 01 Engine - Measuring Blocks - 08 a kanalu 067, 068 a 070, ale nesel mi modul vubec spustit (tlacitko bylo zasedle).

Docetl jsem se, ze tento modul byl pro starsi modely a u novejsich funguje pouze modul vyse. Kdyztak me opravte.

 

Predem diky za kazdou radu a vysvetleni namerenych hodonot.

Vojta

Editováno: , autor: veka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...