Přejít na obsah

Dunění (hučení v kabině) u 2,0 TDi, 7st. DSG


funscreen

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi,

 

včera jsem zpozoroval, že mi auto při přidání plynu nad 1000ot začne hučet, dunět.. Když otáčky spadnou, utichne to.

Dělá to jen zahřáté, studené je v klidu.. Napadá Vás něco? Hledal jsem a na videu níže z YT, to řešil někdo s OCT III.

Já mám SUP III - 2,0TDi (110/150), r.v. 06/2018 a najeto 12tis km.. Dotyčný má 1,6 TDi u té OCT III.

Já ten zvuk mám tedy o dost nižší, ale slyšet je taky..

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Slayer6

Mě to děla až zahřátý motor. Studený je úplně OK, paradoxně..

Kamarad, mechanik, mi říkal, že to, podle nej, je olej, který, když se ohřeje, pod tlakem (přidáš plyn a otáčky) takhle prostě zní.. Další typ je na výfukové spaliny z motoru, jak pod tlakem jdou z motoru.. Je slyšet nějaké hučení toho tlaku výfukových plynů.. 

Mě se s tím u auta za 700 tisic nějak nechce smířit.. ? Měl jsem i SUPERBa s 6ti st. manuálem a tam tohle nebylo.. 

Tam byly zase jiné vibrace a dunění, co není tady ?

Editováno: , autor: funscreen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, tak jsem asi narazil na stejný problém. Mam SIII 2,0 TDI vyroben 2/2019. A pozoruji stejné, nebo podobné hučení. Chtěl jsem se zeptat, jestli je to opravdu uložením ventilu N75, nebo příčina je jiná.

 

Našel jsem toto:

 

https://docplayer.cz/42475733-Obsah-prezentace-technicka-servisni-konference-10-2015-pat-1-tsc.html

 

Mám najeto 22tis km. Hučení budu asi reklamovat až pojedu na výměnu oleje. Pak uvidím.

 

V každém případě dám vědět.

 

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, nu já s tím opět bojoval celou zimu 2020/2021. Před rokem jsem měnil gumové průchodky. Ale v zimě se mi to dunění a vibrace ventilu N75 vrátily zpět. Letos na jaře jsem to rozdělal znovu. Tentokrát jsem koupil opět nové průchodky, nové podložky a dokonce i celou novou konzolu, na které je ventil N75 přidělaný. Zjistil jsem, že konzole byla zdeformovaná a zřejmě ty průchodky neplnily svoji funkci. Zatím se to tváří OK, ale uvidím co se bude dít v zimě.

 

Moje doporučení.

 

1/ Rozdělat celé uložení ventilu. 

2/ Zkontrolovat co je poškozené. (Podložky, konzole, průchodky atd.....)

3/ Určitě koupit nové průchodky (cca120kč za kus). Ostatní dle poškození 

4/ Při montáži zlehka namazal vazelínou průchodky. jak vnitřní plochu pro čep, tak i drážku ve které sedí konzole. (Důvod byl ten, že ty původní průchodky byly "zaschlé / přilepené" a dle mě neplnily funkci..

4/ Matice k ventilu utáhnout jen zlehka, ať nedochází k deformaci průchodky. Myslím, že v manuálu je napsáno 6Nm.

 

ps: ještě do poručuji zkontrolovat jestli je celé uložení "rovnoběžně" s konzolou. 

 

Martin

obrázek_2021-06-08_064915.png

obrázek_2021-06-08_064508.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Jj musím na to kouknout mám O3 1.6 tdi 2019. Za studena nic a po ohřátí mĕ to hučí úplně stejnĕ (hrůza to poslouchat, dneska mĕ už z toho málem praskli ušní bubínky...) Když vypnu zapalování při teplém motoru tak ještĕ to hučí 3 sekundy, asi jak to dobíhá. Myslel jsem, že to je nĕjaký čerpadlo, který když se ohřeje tak začne hučet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako test, jestli to je uložením, doporučuji nejprve ventil sundat z držáku a zvýšit otáčky motoru na volnoběh. Když zvuk zmizí, tak provizorní řešení je ty staré průchodky umýt v mýdlové vodě a namontovat zpět, ale určitě v budoucnu vyměnit. Já se s tím trápil rok….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, tak jsem ještě znovu pátral po zvuku hučení, které je slyšet po zahřátí motoru. Jen upozorňuji, že mám motor 1.6 tdi octavii 3 rok 2019. Zvuk od ventilu N75 to není ventil mě nedělá žádný zvuk, vlastně jsem zjistil, že ten zvuk nejde ani z motoru. Píská to z podvozku jakoby z půlky auta a je to slyšet i od zadní části vozu, divné že by pískal výfuk někde ve středové části. Zvláštní je, že ten zvuk jakoby hučí tak 3 sekundy i po vypnutí zapalování a zvuk se mění jen mírně při lechtání plynu, ale ne moc. Ani nevím je něco uprostřed pod autem co by to mohlo být, možná nějaký čerpadlo, když ne výfuk. Zvuk jsem zkoušel nahrát, ale slyšet moc není, jen zvenky od náběhu, uvnitř vozu moc ne. Až bude lepší počasí zkusím lehnout pod auto. JInak auto ještě příliš neznám mám asi měsíc.

 

Dík za postřehy.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...