Přejít na obsah

Příprava na dovolenou - co vzít pro jistotu sebou na dlouhou trasu


ejveen

Doporučené příspěvky

Nedávná a mediálně hodně diskutovaná příhoda v Polsku mě donutila zamyslet se co se může stát (pokazit) na autě při dlouhé cestě (do Chorvatska) a jak se nato nejlépe připravit aby to nebyla katastrofa.

Nemyslím tím obecné elementrání věci jako funkční a nabitý telefon + roaming nebo navigace - ale věci okola auta.

 

Aktuálně mě napadlo:

  • Ujistit se, že pojištění obsahuje asistenci v zahraničí (případně připojistit)
  • Zkontrolovat povinnou výbavu (z ohledem na transitní/destinaci země)
  • Náhradní klínový řemen + potřebné nářadí + vědět jak nato

 

Nějaké další tipy a doporučení?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Litr oleje + destilky.

10 a 13ku klíč na demontáž baterky.

Lepící páska (měl jsem tak u F1 přilepené okno po poruše stahovačka.

Plnohodnotná rezerva  ne lepící sada!

U asistencnich služeb mít tlumočení, nevím jak bych se domluvil v madarsku.

Hodit by se mohla DP mobilu.

Kopie zelené karty v zahraničí ti ji prej může policajt zabavit.

Každý rok skenuju všechny dokumenty (op, rp ..) a posílám na 2 maily, kdyby nás někde o vše okradli.

Podívat se na cestu a napsat si alespoň hlavní body, není od věci se podívat na street víew jak to tam vypada, člověk si pak vzpomene.

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, navigace je fajn, ale občas solidně blbne, takže trasa vytištěná na papíře nezabere moc místa, ale pomůže. Stačí jen styl Praha-D1-Brno-D2- Bratislava..

Ofocený doklady pro případ ztráty by měla samozřejmost. Rezerva, když trefíš ráfek, je taky fajn, ale nezapomenout na hever a klíč na kola. A taky rezervní klíček se občas hodí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten "klínový řemen", který už dávno není klínový, je zbytečnost. Jelikož nepohání ani vodní pumpu či vrtuli chladiče, tak se dá docela dlouho (než se vymlátí baterie) jet bez něj. Navíc ho na ulici budeš měnit jen s obtížemi.

Mně se osvědčila sada thorxů. Když se kouslo okno ve stažené poloze a pro jeho vytažení byla nutná demontáž motorku - typická závada dveří spolujezdce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já sebou všude vozím velkou Gola sadu, kterou mám pod sedadlem na podlaze. Jinak navigace v telefonech, alespoň 2, roaming, powerbanky s dostatečnou kapacitou a nabíječku do auta na usb beru jako samozřejmost. Na dovolenou jsem si připojistil asistenci u auto care 2.0. 

 

Jeli jsme do západního německa a projeli část Belgie, a část Nizozemska a také část Německa. Dnes jedeme v noci domů. Zatím máme na kontě 3000km a ještě 1200 přibude, tak snad nebudu ani Gola sadu, ani asistenci potřebovat. 

 

Jde také o to, mít spolehlivé auto a důvěřovat mu, když jedu na takovou dálku. Důležité také vědět, že je vše v pořádku. 

 

Důležitou věc, kterou jsem zapomněl zmínit, mít sebou příruční diagnostiku. Já mám na mobil z aliexpresu za 70 Kč pořád sebou a na dovolenou jsem vzal i klasický kabel a noťas, který využiji i bez toho, kdyby bylo potřeba. Ta příruční se mě již hodila na předešlém autu, kdy na cestě skončilo a musela se volat odtahovka a než dojela, servis už věděl co bude opravovat a já věděl, že se s tím dále nedostanu. 

 

Diagnostika mě přijde mnohem důležitější, než klínový řemen a nebo alternator. Na to je asistence. 

 

A rezervní kolo beru také jako samozřejmost. 

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diagnostika je úplně naprd tomu,kdo autům nerozumí.Vidím to u nás na servise,když přijede chytrolín,řekne že si přečetl pamět závad,ale opravit nic neumí.

Vždy říkáme,když víš,co tomu je,tak si to oprav :-) .Navíc snad 80% závad přes diagnostiku nemusí odhalit přímou příčinu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimo toho funkčního mobilu a pojištění aspoň olej, vodu, rezervu, kvalitní lepící pásku, nějaký ten šroubovák. Rezervní klíč mám zpravidla schovaný v podvozku.

Ten trouba v Polsku stejně jako jeden zdejší, co až na dovolené asi měsíc před výměnou oleje řešil jaký má na cestě nouzově doplnit jsou opravdu borci k pohledání.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...