Jump to content

Cvakani podvozku u Rapida


Recommended Posts

Dobrý den, chtěl jsem se poradit o radu u mého auta. Předem chci napsat že mi měnily stabilizátory, gumky na stabilizátorech, čepy, dorazy na tlumičech všechno na obou stranách, tlumiče jsou v pořádku.. Mám problém vtom že nikdo není schopný mi to opravit.. Vždy řeknou všechno je v pohodě to auto je jak nové... Ale vždy jak zatočím do levá nebo do práva tak mi to udělá takový cvaknuti je to slyšet u pravého kola a aj u levého kola.. Projížděl jsem se stim hodně servisu a vždy že nic neslyší... Minulý týden jsem byl ve škodovce.. Pan mi řekl že to slyší ale že neví co by to mohlo být... Podotýkám jedna se o škoda rapid 1.2 tsi 63kw rok výroby 2014.. Prosím jestli máte někdo zkušenost tak prosím napíšte. Byl jsem na STK na těch třiskačech a tam že ty gumky na stabilizátorech tak jsem to nechal vyměnit a dělá to pořád.. Možná že tu byl už stejný problém ale nějak jsem to nenašel.. 

Edited by Lukáš Siuda
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ono to dělá jen při zatáčení do leve strany a pravé strany.. Vlezl jsem pod auto a přišel jsem na to že to je silentblok na rameni.. Tak jsem skusil ho promazat wdčkem a světe div se přestalo to.. Tak problém je vyřešeny.. A je klid.. Akorát to co píšete tak to opravdu nevím co to může být.. 

Link to post
Share on other sites

Když už něco na pryž, tak mazivo s lithiem. Ty nenapadají pryž narozdíl od americké vody WD, což je pěkná sr...a. Mazivem s lithiem Škodovka dokonce řešila vrzání silentbloků u SIII nebo skřípající manžety kloubů na FIII a Rapidech v rámci záručních oprav.

Link to post
Share on other sites

Dobře děkuji za radu. Já jsem právě že nic po ruce neměl tak jsem to udělal wdčkem aspoň jsem to zkusil a zjistil když nebyli schopni to zjistit servisech proto jsem to namazal wdčkem.. Ale děkuji jak bude zase to vrzání dělat tak to udělám stim co jste mi poradil. Ale opravdu mi to pomohlo. 

Link to post
Share on other sites

Dobře děkuji moc za radu. :) Ještě jsem se chtěl zeptat jestli máte někdo zkušenost stim že jak brzdim tak slyším prostě takové kopání a u levého kola takový divný zvuk při brzdění.. Dneska to začalo...Myslíte že to může dělat brzdové destičky? Ještě se neměnily.. Auto má najeto 114 430km a začalo to dneska.. Čepy a takové ty věci mám nové.. Ale 90% si myslím že to asi bude chtít výměnu destiček.. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...