Přejít na obsah

Klepání předního kola na nerovnostech i při brždění


bereda2020

Doporučené příspěvky

Zdravím, trápí mě dva problémy a nevím jestli je mohu spojit v jednu příčinu. První je divný zvuk a vibrace od pravého předního kola při cca 50% brždění. Tváří se to jako by byl zkroucený kotouč. Druhý problém je při přejíždění nerovnosti, když se má kolo zvednou, tak to bouchne do kastle. Dělá to již rok stále stejně a půl rok před tím bylo vpředu měněno: tyče řízení + čepy, stabilizační kosti, kulově čepy nápravy, ložiska kola, brzdové destičky, tlumiče včetně pružin a axiálních ložisek. Ložisko kola jsem si měnil sám a nedám ruku do ohně za správné usazení kotouče na náboj. Mám takový pocit, že jsem jej špatně očistil od rzi a nějaké zrnko zabránilo správnému usazení a celý kotouč je tak šikmo. Projevilo se to však až po půl roce a taknějak současně i s tím boucháním. Zkoušel jsem odpojit i stabilizátor, případně dotáhnout tlumiče. Ty tři malý šrouby lůžka shora utažený jsou, prostředním šroubem tlumiče jsem pootočil, ale točila se jak matka tak šroub, nemám takový klíč abych to podržel. Musel jsem ale dost zabrat abych s tím hnul, cca 50Nm. Nenapadá mi nic jinýho co zkontrolovat. Zadní silentblok ramene je v pořádku bez trhliny, přední je původní (12let, 250tkm). Když auto rozkývám rukou tak nic slyšet není. Poradíte mi co ještě můžu zkontrolovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...