Přejít na obsah

Nouzové volání - ERROR


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

jen tak, z ničeho nic, během jízdy se mi rozsvitila v autě hláška, že funkce SOS volání muže být omezena a auto musí do servisu. Stalo se to někomu z Vás? Případně, co s tím, prosím? Servis je mi jasný, jen mne zajímalo, co to asi bude za problém.. A při 14tkm mě to celkem nebaví..

 

V jiném vlaknu jsem to nikde nenašel..

70FACD20-997B-448F-B420-E3376ED68BB6.jpeg

DE2A040E-FEF9-48A9-BB12-AA5B4115B45A.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak díky všem za reakci ? Je fajn se dozvědět tolik informací..

Pro info - do servisu se s tím opravdu musí. U mě to byla komunikační chyba v jednotce, která se musela celá vyměnit (reset jednotky, ani nové spárování nepomohlo) - samozřejmě na záruku.

Nová jednotka - 19186,-Kč (je mi Škodovky líto..).

 

Tak kdyby to někdo řešil, alespoň víte, o co jde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 8. 2019 na 15:18, bojler napsal:

Dodám už jenom, že lítost není na místě. Výrobní náklady a náklady od dodavatele takové nejsou ani náhodou. A počítá se s nima.

 

Dát na tohle minus člověk s minimálně přehledovou znalostí pojišťovnictví, to člověk žasne. Pro Škodu jsou hlavním přímým nákladem služby smluvního servisu, s určitou mírou zmetkovitosti se navíc počítá a je kalkulována do ceny vozů.

Editováno: , autor: bojler
  • Pozitivní 2
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 7. 8. 2019 na 10:04, funscreen napsal:

Tak díky všem za reakci ? Je fajn se dozvědět tolik informací..

Pro info - do servisu se s tím opravdu musí. U mě to byla komunikační chyba v jednotce, která se musela celá vyměnit (reset jednotky, ani nové spárování nepomohlo) - samozřejmě na záruku.

Nová jednotka - 19186,-Kč (je mi Škodovky líto..).

 

Tak kdyby to někdo řešil, alespoň víte, o co jde..

 

Tak hosi, dnes mi zacal toto iste hlasit kompjuter.

@funscreen Ako ti to nakoniec poriesili borci zo Skodovky, len to vymenou a uz ti to ide?

Editováno: , autor: maxalera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Přesně toto se mi stalo už několikrát v SIII MR2019 (výroba prosinec 2018). Když se tchyba objevila poprvé, nedokázl jsem ji svépomocí a resety vyřešit a auto skončilo v servisu. Domnívám se, že updatovali FW, ale jistý si nejsem.

Od té doby jsem zjistil, že se chyba objeví vždy, když v nastartovaném autě resetuju zaseklý infotainment (podržení vypínacího kolečka). Po dokončení bootu infortainmentu chyba zmizí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Taky se mi dnes ráno tato hláška objevila na displeji při nastartování. Venku -4°. Po půl hodině jízdy auto na 15 min. vypnuté a po dalším nastartování už vše v pořádku. S 140 KW r.v.2020 najeto 17 000 km. Volal jsem do škodovky a prý pokud to už zmizelo, mohl to být jen pokles napětí. Tak uvidíme jak se to bude chovat dál. Jinak mi to úplně zablokovalo infotainment Columbus. Ani zadní kamera nefungovala..

Editováno: , autor: Jordan 14
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

taky jsem po tehle chybe .. 

prijel jsem do servisu - nic tomu neni .. vsechna diagnostika ok ...

za hodinu to nastalo zas .. tak jsem mesic jezdil a fotil chyby, kdyz nastaly. mel jsem tusim 6x danou chybu vyfocenou se stavem km.

 

po mesici tedy do servisu. auto tam stalo 10 pracovnich dni, nez to vyrobce dovolil vymenit.

zadne nahradni auto, nic. v tomhle des.

 

pak 200km a rozsvitilo se to znovu ... ro jsem myslel, ze me trefi slak.

... znamy poradil jeste obnovit tovarni nastaveni columbusu ... (resil jsem paralelne jeste jeden problem)

.. zatim (asi 4tkm)  klid ...

 

kdyby to svitilo a nic se nedelo, prezil bych to .. 

ale potrebuju OBCAS mapy, chci couvaci kameru, potrebuju BT handsfree, a chci poslouchat radio ...

 

doufam, ze to vydrzi ... 

 

(S III 2019, Sportline, momentalne 24tkm)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak uz jednou jsem tento problem mel. V podstate u noveho auta.

ted po roce a pul znovu. Predtim updatli soft a jeste cosi. 

 

hlaseni chyby o nefunkcnim SOS bych ignoroval, auto ale zacalo vytacet 112 v intervalu 1-3 minut.

coz u cesty 600 km v madarsku bylo EXTREMNE nervy drasajici.

 

obsluha 112 samozrejme anglicky neumela, takze jsem ji presne 127x madarsky vysvetloval, ze opravdu nehorime, nevybouchli jsme, vsichni pasazeri jsou v poradku.

 

pokazde nas upozornili, ze pokud se s nima bavit nebudu, nebo je poslu do prdele, aktivuji cely zachranny system.

 

prvnich 30 volani byli vytoceni, tech dalsich 90 uz jim nas bylo lito. 
 

diagnostikou jsem zkusil chybu vymazat (chyba narazovy senzor), bez vysledku. Vyrval jsem pojistku telematiky, auto nestartovalo. Pri nastartovanem aute auto pri vybrani pojistky zdechlo.

 

skoda hotline pomoct neumi, jenom navstivit servis. Neexistuje moznost jak tomuto chovani auta zabranit. 
takze az se vam to stane cestou do chorvatska, tak s tim proste nic neudelate, a budete nekolik hodin nonstop telefonovat v chorvatstine.

brilantni!

 

dnes v servisu zkusili cosi o tom, ze mam iphone, a to je problem. Poslal jsem je kam jsem si myslel, ze s touto radou patri.

 

ma superb nejakou jednotku, kterou muzu fyzicky vyrvat? Rozbit? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bojler bohuzel, hovor nic nezrusi, ani vypnuti auta...ani stisknuti tlacitka, ani nic. Mozna odpojeni baterie, coz je ale kazdou 1-3minuty na dalnici krajne neprakticke.

 

takze proste volas, vysvetlis, volas, vysvetlis.

zachranne slozky nemuzou telefonat ze zakona ignorovat.

skodovka neumi dat auto na blacklist, nebo ho alespon docasne "odpojit". 
servisy o vikendu zavrene.

chyba diagnostikou nic neresi, proste auto 127 havarovalo....

 

takze soudruzi z EU, moc dekuju. 
Auto zustalo v servisu, nevi kdy co bude. Jsem zvedavy. Ale pristup byl klasicky Skodovacky - jo pane, mate spatny telefon. Kdyz jsem jim rekl, ze toto uz jsem s jejich vadnym softwarem jednou absolvoval, a po pripojeni na diagnostiku auto hlasi vadny narazovy senzor, tak pan se me snazil presvedcit, ze jsem mozna lehce boural a nevsiml jsem si toho......

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...