Přejít na obsah

1,5 TSI | 7° A | 110 kW


Michal T.

Doporučené příspěvky

Když jsem Scalu kupoval tak jsem se taky bál odezvy DSG, obvzlášť když jsem si DSG mohl vyzkoušet jen u 2.0TDI v Kodiaqu, kde mi to přišlo hrozně pomalé, ale musím říct, že stačilo pár set kilometrů a člověk si na to bez problémů zvykne. Prostě se naučíte sešlápnout plyn o něco dříve a s větším citem než u manuálu. Myslím si že to je jen o zvyku a určitě je jednodušší přeučit se z manuálu na automat než naopak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Franta Novak napsal:

No ja prave ted mam 280k a uz by mi stacilo neco normalniho, ted jde jen o to, jak moc spatne to bude. 

Já měl možnost předtím jezdit v Octavii II 1,9 TDI, Octavii III 2,0 TDI vše automat a už na zkušební jízdě jsem si 1,5 TSI zamiloval a zpět už bych nešel. Spotřeba stejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zdar, mám otázku ohledně akustického projevu DSG převodovky, mám teď auto měsíc a všiml jsem si, že při přeřazování například při pozvolném zrychlování jde občas slyšet takové cvaknutí od převodovky, jen se staženým okénkem. Vím že třeba pro režim P je v převodovce jakási záklapka na které vůz zabrzdí (ale brzdím jen ručkou) Ale pro řazení by tam měla být hydraulická mechatronika, která by neměla dělat žádné zvuky. Leda něco co dělá zvuky ve spojkové části DSG?

Je to normální? nebo se obávám zbytečně?

 

EDIT: asi "OK" dle tohoto videa, jak ojeté tak předpokládám i nové můžou jemně cvakat z principu fungování 

 

Editováno: , autor: self
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...