Jump to content
Sign in to follow this  
stukafan

Proměnlivá spotřeba na Maxidotu

Recommended Posts

Ahoj všichni, jsem tu nový, tak bych Vás rád pozdravil. Nedávno  jsem koupil  Supa II, 1,8 TSI s DSG. RV 2012. Všechno prima, jen mě trochu udivuje spotřeba, kterou mi auto uvádí. Na stejné trase při stejném stylu jízdy mi jednou počítač ukazuje průměrnou spotřebu 8,5, jindy za stejných podmínek třeba 15 - úsek je dlouhý ca. 40 kilometrů, takže asi dost dlouhý na vypovídající vzorek.

Přijde mi, že jsou to tak trochu nesmyslná čísla - nesetkali jste se s tím také? Zkusil jsem počítač vynulovat, ale na věci to nic nezměnilo..

V čem může být obtíž?

Díky

Tomáš

No - tak kouzlo se skrývalo v nastavení - ukazovalo mi to km/ litr.  Holt někdy se stačí pozorněji podívat :-)

Tomáš

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Kuba Machura
      Ahoj.
      Otázka asi k novým majitelům aut.
      Jaká je prosím spotřeba v techničáku? Máte tam hodnoty podle starých norem (NEDC) nebo už podle nových (WLTP)? U WLTP je vždy nějaké rozmezí - třeba 5,3-6,5 l/100 km a u NEDC 5,1 l/100 km.
      Čekám na Kamiqa, se kterým budu jezdit i na služebky a zajímalo by mě, jak to je u nových aut, která musela projít i novým homologačním cyklem.
      Děkuji ;-)
    • By Shadowan
      Zdravím vás všetkých, hľadám nejaké postrehy a skúsenosti s turbodieslovou jednotkovou oktávkou s automatickou prevodovkou.
      Manželke som kúpil na rozjazd Octaviu I. 2002 ročník, motor TDI 1.9 66kW. 
      Je tam automatická prevodovka. Všetko sa zdá, že funguje v pohode, bolo to aj na kontrole u (dvorného) technika, prebehol to cez diagnostiku, chyby opravil. 
      Na kompjúteri ale ukazuje priemernú spotrebu cez 10 l na 100 km... To by asi nemalo byť normálne pri tomto motore, či?
      Výkon neviem porovnať, zdá sa mi, že ide normálne, ale som zvyknutý na silnejšie motory, tak nemám páru.

• By Exter01
      Predam budiky maxidot na fabia 2/roomster predfacelift, po uprave pasuju aj do fabia 1
      5J0920840C
      Cena: 140e - dohoda mozna
      Tel. 0918 940 511
      Mail: dominik.technik@gmail.com
    • By acesky
      Průměrná spotřeba 6,7 l/100 km
      Doba jízdy 43 minut
      Průměrná rychlost 65 km/h
      Ujetá vzdálenost 47 km
    • By dc34
      Zdravím zkušenější kolegy; rád bych se podělil o problém s 1,6 fsi a případně poprosil o radu. 
      Má OII 1.6 FSI, r. v. 2006, naj. 195 tis., jednoduše žere olej. Od její koupě mám najeto necelých 9tkm. Spotřeba oleje byla první dva tisíce km ca. litr na 1500km, pomalu se zvedala a ustálila se na ca. litr/800 km, což už je za hranou a samozřejmě i za normou. Tato spotřeba je ovšem v každodenním městském provozu, na dálnici mi oktávka sežere při vyšší zátěži i litr/400 km, což už mi přijde jako velký problém. 

Auto nekouří nijak extrémně, viditelně kouří většinou ráno a při velké akceleraci, a taky při podřazení/brždění motorem. Voda se neztrácí a olej do ní neprosakuje, motor je (zvenku) relativně čistý. Motor táhne pěkně a ve srovnání s jinou 1.6fsi mi dokonce přijde živější. Tankuju vervu100, olej liju mobil x3000 5w-40.

Poslední týden se mi navíc denně rozsvicuje MIL a diag hlásí chybu p0403, sporadicky p0404 - egr bude chtít vyčistit nebo vyměnit, to bude asi důsledkem spotřeby oleje. 

A teď k vašim radám: můžete mi ze zkušeností pomoct trefit závadu? Lze nějak laicky určit, jestli jde třeba o kroužky, těsnění ventilů nebo vadný pcv? Nebo může jít ještě o něco jiného? 

A kdyby šlo o pístní kroužky, na co všechno a kolik si ca. připravit? Jak dlouho taková oprava zhruba trvá? 

Moc díky za odpovědi! 
  • Create New...