Přejít na obsah

centrální zamykání


micka

Doporučené příspěvky

Ahojte, prosím o radu ohledně fungování zamykání. Mám centrál, ale bez dálkového ovládání. Pro odemknutí kufru a spolujezdcových dveří musím: 1. odemknout klíčem řidičovy dveře, 2. zapnout zapalování(!), 3. zmáčknout tlačítko odemknout na dveřích.
Pro zamknutí všech dveří a kufru stačí zamknout dveře řidiče. Pokud pak auto rychle (v rámci vteřin, max minut) odemknu, odemkne se vše. Po čase se ale odemknou už jen řidičovy dveře.
Je to standardní chování, nebo se s tím dá něco udělat, aby se vždy odemklo vše? Štve mě to hlavně kvůli přístupu do kufru, protože předtím musím vždy vlézt do auta a zapnout zapalování.
Vím, že u aut co nemají centrál se dveře spolujezdce ode/zamykají klikou zevnitř, ale kufr se odemkne spolu s dveřmi.
Mám VW UP 3dv. 3/2012. 
Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš tam někde chybu. Po odemknutí dveří u řidiče klíčem s centrálním zamykáním bez DO, se musí odemknout také všechny ostatní dveře, včetně dveří zavazadlového prostoru. Možná existuje nějaká možnost naprogramování, aby to fungovalo, tak jak to popisuješ, ale to není standartní konfigurace ani standartní chování, takže bych doporučil autorizovaný servis, popř. někoho kdo tomu rozumí a má k dispozici originální software příslušné řídící jednotky, popř.  by diagnostikoval chybu v ovládání centrálního zamykání.  Nejsem znalec v tomto oboru, ale můj typ je reset a znovu nahrání příslušného software pro ovládání  centrálního zamykání.  Může někde docházet i ke sporadickému zkratu apod., taktéž by mohla být chyba přímo v tom tlačítku na dveřích, ale nejspíše je chyba v software.

Takže stejně nějaký odborník !!!

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

@Dodi 15 Co píšeš, jde sice nakódovat, jenže takhle se to nechová. Určitě nemusíš mít kvůli otevření kufru klíček v zapalování, což je fakt pruda.

Edit: Ty ne, ale tazatel psal, že musí "2. zapnout zapalování(!)". To při zapnutém dvojitém zamykání není potřeba.

 

@micka Já bych to vzal do autorizáku. Sice to bude něco stát, ale když tam člověk nenatrefí na blba, tak by si s tím měli poradit. Jak píše DušanV, vždycky mají možnost nahrát do jednotek aktuální SW dle VIN, což často pomůže. Mě takhle svého času vyléčili natáčecí světla na Roomsteru, se kterými si ani odborník na kódování nevěděl rady.

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Dodi 15 napsal:

Micka: dříve ti to fungovalo nebo jsi takto koupil?

Takto jsem to nedávno koupil a všiml si toho až doma. 

Nevím kdy se do autor. servisu dostanu a taky otázka co za to budu chtít, ale jak/jestli nějak pokročím, dám vědět.

Pokud by někdo mezitím věděl co ještě zkusit, pište.

(Baterka cca hodinu odpojená nepomohla, pojistky zkontrolovány).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Zdravím Přestal mi fungovat centrál. Když odemknu dálkou, tak jen bliká. Na odemykání uvnitř auta, jen cvaká relé, dá se odemknout jen klíčem do zámku ale odemkne jen dané dveře. Teď jsem dával nový zámek řidiče a závada přetrvává co tam docházelo? A kde se nachází jednotka centrálu ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...