Přejít na obsah

Servisní interval / servisní prohlídky


slovacik

Doporučené příspěvky

@atlan neviem ako tie moderne tdi od vw, ale isuzu japonec, co aom mal v opli odkrutil 250tkm bez akejkolvek vady, klepania ventilov a zrania oleja a  sluzi dalej susedovi a pochvaluje si. to iste jeho predchodca 100t. vsetko longlife intervali. pri dlhych trasach, fakt by nemal byt problem a zase je to spotrebna vec a ma sluzit mne, nie ja jej, ze kazde 3 mesiace sa trepat na vymenu oleja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 7/16/2021 at 11:53 AM, petulko said:

Dnes po 2 rokoch servisná prehliadka a výmena oleja stala 220,4 eur. 

Olej mi dali 0W-20 longlife . Cena 1l. - 23,81 eur

1,0 TSi -85KW 

 

Nic zvlastne. Nedavno som platil prvu prehliadku na 1,5 blueHDI, 180 € :(

Olej bol tiez cca 24 €/l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem se dozvěděl zajimavou věc ohledně záruky a prodloužené záruky. 

Pokud máte normální 2letou záruku můžete jezdit na servisky kam chcete, samozřejmě za tím kdo může vyplnit elektronickou servisku.

Pokud máte 5letou prodlouženou záruku, první 2 roky můžete jezdit kam chcete, ale potom ty 3 roky musíte JENOM do ŠA!!! Jinak prodloužená záruka padá!!! 😉

Tož tak... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, predajca moze svoj benefit takto podmienit.

Aj tu je vidiet rozdiel oproti Kia - tam nie je problem chodit pocas celej, 7 rocnej zaruky do ktorehokolvek kvlaifikovaneho servisu. Pristup k servisnym postupom Kia umoznuje elektronicky komukolvek. (Za poplatok samozrejme).

 

Mimochodom, tento tyzden 1. servisna prehliadka po 2 rokoch: 160 €

 

olej dali 0W-20, vraj origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta cena jakž takž jde. 

Olej řídkej za studena i za tepla😀🤣

Ale asi je to jedno. Hlavně 507.00

Já dal 5w30. 

Měl jsem ho doma. 

Takže jsem po 2 letech jel k synovcovi co má velkou dílnu a ervina (ač jsem měl 5letou záruku) a zaplatil jen 2 kila za ol. filtr. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Já jsem si nechal předělat servisní interval na olej z 30000/2 roky na 15000/rok.

Ale když kouknu do infotainmentu,  tak olej je sice 15000/rok, ale prohlidka tam je pořád 30000/2 roky.

Má to někdo stejně? A je teda nutný vůbec tu inspekci/servisní prohlídku upravovat tak, aby se to shodovalo s tim olejovým servisem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas dva servisne intervaly na aute.

Servis s vymenou oleja je 30/2 roky a prehliadka 30/1 rok (po absolvovani 1. prehliadky). To akosi v marketingu nepisu :D

Skontroluj si oba po servise, ci ti vynulovali.

Mne to pri 1 nespravili a potom som bol ako na vysluchu 10min, ze preco mam rozdielne intervaly, preco chcem vymenu oleja, ak mam este dojazd par tisic km, preco chcem vymenu vzduchoveho filtra-odvovodnit, atd.

Ako mi to prislo, ze kuva, nie ze sa tesia, ze zarobia, ale este to tam aj zaznamenaval, ze preco to chcem.

 

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ještě dotaz na prodlouženou 5-ti letou záruku - 1. servis proběhl klasicky po 2 letech, ale pak mi špatně nastavili servisní interval (nastavili jak u oleje, tak u servisní prohlídky 2 roky) a nyní jsem zjistil, že po 3 letech měla proběhnout také prohlídka myslím kvůli brzdové kapalině atd.. Jde mi o to, že teď, téměř po 4 letech od koupi, bych chtěl spolu s prohlídkou řešit i reklamaci úniku oleje, ale nevím, zda se nemůžou vymlouvat na to, že jsem nedodržel nařízenou servisní prohlídku po 3 letech (na štítku z boku palubky je právě napsáno výměna brzdové kapaliny na rok 2021, ale to jsem samozřejmě nekontroloval a byla pro mě stěžejní informace v palubním PC -  nyní ukazuje na servisní prohlídku i výměnu oleje ještě 2 měsíce). Tak jestli jsem tím přišel o záruku nebo ne. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ak mas aktivnu apku My Skoda a proaktivny servis,v ktorom mas vybraneho preverovaneho servisneho partnera,budu Ta kontaktovat formou,aku mas zvolenu.Mne vzdy vopred volaju s dohodnutim terminu.Co treba robit ide podla ich servisneho planu,ale nieje problem dohodnut aj extra veci.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...