Přejít na obsah

Problém s originálním alarmem


mario2016

Doporučené příspěvky

Zdravím,

před dvěma dny jsem kvůli zamrzání navigace v autorizovaném servisu podstoupil update softwaru rádia (aktuálně tedy hardware: H50, software: 1433).

Ještě tentýž den se v zaparkovaném a zamčeném vozidle spustil bez zjevné příčiny alarm (do této doby nikdy nebyl problém). Další den znovu a 2x (dokonce to vypadá, že pravidelně po 10 h a ve stejný čas). Diagnostika žádný problém nehlásí.

Nemusí se po aktualizaci radia aktualizovat i software řídící jednotky elektronického centrálního rozvodu (BCM)?

Setkal se s tím někdo, nějaký návrh na řešení?

Děkuji

Mario

 

Škoda Superb III 2.0 TDI DSG 4x4 L&K (2016)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď. Problém byl jiný, tak uvádím, kdyby byl někdo po zásahu servisu také postižen. Po 3 dnech jsem již ani nenastartoval.

Nabil jsem autobaterii a zpět do servisu, tam to nechali dva dny a znovu provedli update software radia. Alarm se totiž spouštěl z důvodu poklesu napětí.

Chyba byla v předešlé aktualizaci, patrně nebyla řádně ukončena a údajně neodešla všechna data (toto je vyjádření servisu). Toto by mne vážně nenapadlo.

Ačkoliv to neprovedli řádně, tak mne klidně pustili s autem do provozu, naštěstí jsem jezdil pouze v rámci ČR.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Ahojte, mám veľké podozrenie na nefunkčný autoalarm, mám obrovské problémy ho nejakým spôsobom aktivovať. Skúšal som otváranie zamknutého auta z vonku cez okná, sedenie v aute v zamknutom aute a zatvorenými oknami a po 5min následného otvorenia dverí. Ale zakaždým to dopadne rovnako, dvere sa otvoria a alarm stále iba bliká. Bez spustenia. Je nejaký problém vo mne, či môže byť chyba v autoalarme? Vedeli by ste mi vtomto poradiť, či nejako pomôcť?

 

Je to Škoda SuperB 3 2017 bez vnútorných senzorov pohybu. 

 

Ďakujem za každú odpoveď. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Alarm
před 27 minutami, Patrik1971 napsal:

Otvor si prednu kapotu tou packou pod nohani,ale neotvor ju uplne.Zamkni auto a asi min pockaj,potom tu prednu kapotu uplne otvor a mal by zacat trubit alarm a blikat svetla.

A čo sa týka dverí? To nefunguje? Alebo ako dosiahnem spustenie alarmu pri zamknutom aute, čo sa týka dverí? - Tú kapotu vyskúšam, seriózne sa totiž obávam, že je chyba niekde v aute. Ale diagnostika neukazuje žiadne chyby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na levem B sloupku mas tlacitko? 

Zavri auto s otevrenym oknem, zamkni, pockej minutku a otevri vnitrni klikou. Pokud auto jen blika je vadna sirena. 

To by vlastne nemelo jit, protoze soucasti origo alarmu je safe system, ktery blokuje kliky. 

Editováno: , autor: Stanson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Stanson napsal:

Na levem B sloupku mas tlacitko? 

Zavri auto s otevrenym oknem, zamkni, pockej minutku a otevri vnitrni klikou. Pokud auto jen blika je vadna sirena. 

To by vlastne nemelo jit, protoze soucasti origo alarmu je safe system, ktery blokuje kliky. 

 

Na B stĺpiku nemám tlačidlo, auto nemá senzor pohybu. Zamknuté auto úplne normálne otvorím vnútornou kľučkou, auto odomkne dané dvere a nič sa nedeje. Môžeš si kľudne sadnúť do auta a robiť tam co chceš. Zrkadlá sú zaklopené a alarm iba bliká že je aktívny. Nič iné. Nech robím čo robím tak nedokážem spustiť alarm. Kľučky idú otvoriť, rovnako aj počas jazdy som dokázať otvoriť dvere ( vodičové ) ostatné som neskúšal. 

 

Editováno: , autor: Spidmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čiže vozidlo nemá žiadne zabezpečenie proti otvoreniu dverí z vonku? Jedine ak je to príplatok s vnútronými senzormi pohybu? To je pekne padnuté na hlavu, kedže aj autá z roku 2000 to mali 🤦🏼‍♂️ Aspoň to základné zabezpečenie a nie auto v plnej L&K výbave. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co popisujes je zvlastni. Alarm lze jednoduse nakodovat, misto sireny muze houkat klaksonem. Me pripada, ze ho u tebe nekdo aktivoval ( protoze pises ze blinkry blikaji) jen nenastavil houkani klaksonem. 

Nez jsem si domontoval sirenu, tlacitko a senzory, mel jsem to alespon na klakson. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Stanson napsal:

To co popisujes je zvlastni. Alarm lze jednoduse nakodovat, misto sireny muze houkat klaksonem. Me pripada, ze ho u tebe nekdo aktivoval ( protoze pises ze blinkry blikaji) jen nenastavil houkani klaksonem. 

Nez jsem si domontoval sirenu, tlacitko a senzory, mel jsem to alespon na klakson. 

Blinkry neblikajú, iba červené svetielko na dverách. Auto je proste úplne tiché a nenápadné. V tomto prípade kľudne môžem chodiť po meste a rozbíjať okná na superboch 3 za 40 000€ a nespustia alarm, lebo to nemajú priplatené, úplne by som pochopil keby je príplatok za pohyblivé čidlá do interieru, ale nie základný alarm, ktorý sa spustí po otvorení dverí v roku 2017. 🤦🏼‍♂️

Editováno: , autor: Spidmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme manuál k autu som použil, je tam vysvetlené že po otvorení dverí, kapoty či kufra auto zapne alarm. Následne je tam ďalšia kategória a to alarm so senzorom pohybu. Čiže som predpokladal že sú to dva typy alarmu, jeden príplatkový a druhý obycajný - klasický. Čiže som sa chcel len ujistiť či je chyba niekde u mňa alebo v aute. Nikto mi nikde nedokázal povedať presne, mixovali sa mi odpovede. Takže áno, urobilo to zo mňa blbca. Lebo som netušil kde je pravda a snažil som sa ju nájsť.

A to že je to vždy príplatok pravda určite nie je. - Ďakujem normálnemu každému človeku, ktorý sa mi posnažil pomôcť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě mate to, že po zamčení auta dálkovým ovládáním dokážeš otevřít dveře vnitřní kličkou. To by vůbec nemělo jít, je to součást zabezpečení, aby po rozbití okna zloděj nemohl otevírat libovolně dveře kličkou a neusnadnilo mu to práci.

 

Otevřít dveře vnitřní kličkou po zamčení dálkovým ovladačem by mělo jít pouze pokud ovladačem zamkneš během 30 vteřin 2x za sebou, je to funkce pro případ, že v autě necháváš třeba děti.

 

A také, novější MR už nemají tlačítko na hlídání prostoru na B sloupku. Moje 2015 to měla, 2017 už ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Plzeňáček napsal:

Mě mate to, že po zamčení auta dálkovým ovládáním dokážeš otevřít dveře vnitřní kličkou. To by vůbec nemělo jít, je to součást zabezpečení, aby po rozbití okna zloděj nemohl otevírat libovolně dveře kličkou a neusnadnilo mu to práci.

 

Otevřít dveře vnitřní kličkou po zamčení dálkovým ovladačem by mělo jít pouze pokud ovladačem zamkneš během 30 vteřin 2x za sebou, je to funkce pro případ, že v autě necháváš třeba děti.

 

A také, novější MR už nemají tlačítko na hlídání prostoru na B sloupku. Moje 2015 to měla, 2017 už ne.

A opäť sme pri tom, tak ja už neviem kde je pravda 🤷🏻‍♂️... v návode na auto s rokom výroby 2017 je tlačídlo na vypnutie alarmu stále zaznačené. Ty máš v aute senzor pohybu? V obidvoch prípadoch? + auto vnutorné klučky vôbec nezablokuje, neukáže ani na displeji SafeLock. - Proste nič. Ako keby sa zamkne iba zvonku a to je všetko. 

Editováno: , autor: Spidmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tzv. SAFE systém už není dlouho standardně montovaný a je přítomen jen s originálním alarmem. Jinými slovy - pokud někdo zamkne auto bez alarmu, lze auto otevřít vnitřní kličkou. Někdo tvrdil, že je to požadavkem na ochranu právě proti tomu, aby nějaký blbec nezamknul jiného blbce v autě. Jestli je to ale pravda...

 

Pokud nejde o nějaký atyp, tak letmou kontrolou prodejního programu alarm bez hlídání vnitřního prostoru vůbec nebyl dostupný.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, bojler napsal:

Tzv. SAFE systém už není dlouho standardně montovaný a je přítomen jen s originálním alarmem. Někdo tvrdil, že je to požadavkem na ochranu právě proti tomu, aby nějaký blbec nezamknul jiného blbce v autě. Jestli je to ale pravda...

 

Pokud nejde o nějaký atyp, tak letmou kontrolou prodejního programu alarm bez hlídání vnitřního prostoru vůbec nebyl dostupný.

Super, čiže akonáhle moje vozidlo nemá senzor pohybu, tak auto nedisponuje ani s klasickým alarmom a safelockom. Správne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, tooo je to čo som potreboval zistiť. Či to nejako ďalej riešiť a na čo si dávať pozor do budúcna. Ako tak auto mám zabezpečené proti krádeži auta spoločnosťou VAM. - Jednalo sa mi o to či je chyba v aute alebo to proste nedokáže, prípadne či je to možné dokódovať cez diagnostiku. Aspoň viem, že to netreba riešiť servisne. - Ďakujem pekne.

Editováno: , autor: Spidmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může si to dovolit tvrdit každý, kdo ví, že v roce 2017 byl na Slovensku alarm s hlídáním vnitřního prostoru v základní výbavě stupňů Style, L&K, Sportline. U výbavy Ambition pak jako součást paketu Ambition Plus. Ač se na Slovensku dějí zajímavé věci, zmínku o alarmu bez vnitřních senzorů nenacházím v žádném z dokumentů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...