Přejít na obsah

Asistent vyparkování a mrtvý úhel


LJL

Doporučené příspěvky

Ahoj, 

 

snad dotaz směřuji správně, ale nikde jsem podobný nenašel ... 

 

Mám SIII, 2019 s asistenty frotn, lane, vyparkování a blind detect. Mám problém s asistentem pro mrtvý úhel - když nastartuji, tak ikony v zrcátkách probliknout (to by mělo značit, že funguje), v menu je vše zapnuté. Nicméně když jsem to zkoušel, tak mi při jízdě nikdy auto v mrtvém úhlu nedetekuje - sledoval jsem to na dálnici a když mě auto předjíždí, tak se ani na chvilku nerozsvítí).

 

Žádná chybová hláška ani nedostupnost =>vše zapnuté, při nastartování se rozsvítí, ale během jízdy nic nedetekuje. 

 

Setkal se s tím někdo? 

 

Auto je v záruce, takže ho dám do reklamace. Nicméně, kdyby měl někdo nápad, jak to vyřešit doma (nebo co zkontrolovat) - restart systému apod. Tak budu rád.

 

Díky.

 

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 15. 8. 2019 na 21:02, LJL napsal:

Ahoj, může mi někdo poradit proč mi pořád vypadávají asistenti na vyparkování a mrtvý úhel. Když nastartuji tak je zapnu, ale pak když znovu nastartuji tak jsou vyplé, nebo když dám zpatečku tak okamžitě vypadnou. Díky Láďa 

 

Ahoj mám stejný problém. Přišel si na to co to dělalo? Díky za odpověď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
V 15. 8. 2019 na 21:02, LJL napsal:

Ahoj, může mi někdo poradit proč mi pořád vypadávají asistenti na vyparkování a mrtvý úhel. Když nastartuji tak je zapnu, ale pak když znovu nastartuji tak jsou vyplé, nebo když dám zpatečku tak okamžitě vypadnou. Díky Láďa 

 

Ahoj, mám úplně stejný problém, jak jste problem řešili vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Včera se mi stalo úplně to samé. Z max dotu mi položka mrtvý úhel úplně zmizela. Místo toho tam mám side asist. V infot. mi to nejde zapnout, píše že je asistent vyparkování nedostupný. Do včera to šlo normálně. Stalo se to až po tom včerejším sněžení. Nevím zda to má nějakou souvislost. Poraďte dík. P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info. Mě se odpojili oba jak vyparkováni tak i hlídání úhlu.  Z ničehož nic, fakt po tom sněžení respektive když sněžilo. Nešel ani front atd. Kdyz jsem očistil okno kamery tal line asist front asist v poho a z max dot zmizla nabídka hlidání mrtvého úhlu a místo toho tam je side asist ktery nejde zapnout ani v infot.

Budu muset asi na diagnostiku nebo budu zatím jezdit bez toho. 

Jo kolik Tě stálo to přehrání software? Dík P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, zda je to stejnej případ, ale měl jsem podobnej problém. Po výměně baterky se mi asistent mrtvého úhlu (+ vyparkování) začal náhodně vypínat. Přístrojovka vždy pípnula, na Maxidotu problikla nějaká chyba (nestačil jsem přečíst, během zlomku vteřiny zas zmizela) a mrtvý úhel i asistent vyparkování se v menu asistentů odškrtly. Stávalo se to většinou při zařazení zpátečky, ale občas i během delší jízdy dopředu. Auto jsme napíchli a diagnostika ukázala v paměti závad ŘJ senzoru několik sporadických chyb ohledně nízkého napětí, tak jsme chyby smazali, a od té doby už čtvrt roku funguje asistent bez jediného problému...

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám dotaz, nejsem si jistý, jestli mi správně funguje pravá strana. Levá strana ukazuje vždy a to i když auto jede rychle. Pravá strana různě, někde detekuje kamiony, jindy ne a tak se chci zeptat co vám ukazuje pravé zrcátko když jste na dálnici??

 

Dodatek: měl jsem problémy, kdy problikly obě dvě strany a pak tma a nefungovalo to a nebo ukazovala pravá strana, že tam něco je i když tam nic nebylo. Servis, kyselé ksychty, prý přehráli software, ale na dálnic se to pořád chová podle  mě divně. Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Problém odstraněn přehráním komplet software asistentů. Teď funguje vše ok.

 

Pravé zrcátko detekuje např. na tříproudé silnici, když pojedete středním pruhem a v pravém Vás bude míjet auto tak to funguje spolehlivě. V ostatních případech jen rychlejší auta v pravém pruhu. Má zkušenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové viz návod k obsluze....

Pokud předjíždíte auto - lhostejno v kterém pruhu - rozsvítí se detekce mrtvého úhlu pokud je rozdíl rychlostí vašeho auta a auta v mrtvém úhlu menší než 10 km/h. Pokud se k vám auto blíží zezadu a jede rychleji než vy, rozsvítí se symbol na té straně, kde jede, vždy.

Může se zdát, že pravá strana funguje divně, právě proto, že rychlejší auta vás většinou předjíždí vlevo. Zkuste si to třeba s kamarádem v druhém autě, ať vás "podjede" a uvidíte, že to funguje.

Ještě je trochu rozdíl v signalizaci u auta před FL a po FL, kde radar měl dosah tuším 20m a nyní 70m směrem dozadu. Jinak před FL mi reagoval i na cyklisty třeba v Praze, u nynějšího auta jsem to nezaregistroval, ale jezdím autem hlavně v zimě a v dešti, jinak na motorce, tak moc cyklistů nepotkávám v autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Primárně nešlo o to jak funguji, mě konkrétně původně šlo o to že asistenti nefungovaly vůbec, respektive po velkém sněžení vše vypadlo a nešlo už zapnout i po očištění atd. To jen pro rýpaly, kteří se zapojují až teď, když je problém vyřešen.  Návody samozřejmě čtu . Ale praxe je praxe. Kolegovi  Ivi jsem jen popsal mou a zdůrazňuji svou zkušenost. V čemž nevidím problém, ani z toho neplyne, že nečtu návody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netřeba být vztahovačný, já jsem nereagoval na tebe @ruby71, napsal jsem jen obecnou poznámku k obecnému faktu, že 80 % těch, co se tu ptá nečte návody

 

podobně @waikikinejspíš reagoval nikoli na tebe, ale na příspěvek @lvy

 

každopádně ten problém, že je nějaký asistent nedostupný, platí pro všechny stejně, podobně se tu před pár dny řešil ACC, téměř vždy pomohlo zastavit, vypnout zapalování a znovu po chvilce nastartovat a zkontrolovat nastavení toho kterého asistenta, já navíc otevřu dveře řidiče a startuji až po jejich opětovném zavření

 

tyto problémy asistenty, resp. s jejich jednotkami, nastávají většinou hned po nastartování, po delším odstavení vozidla nebo jízdě bez rekuperace (v létě a bez hlavních světel), a to z důvodu nízkého napětí v elektrické soustavě vozidla, jednotky a i infotainment obecně požadují vyšší napětí, než je běžně při takovém stavu v síti vozidla, neboť dnešní vozidla baterku nedobíjí dostatečně

Editováno: , autor: guest100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Mě právě nepomohlo nic Tebou uvedeného. Prostě nějakým způsobem asistenti z nabídky maxidotu zmizely. Objevila se nabídka úplně jiná. Z původních 4 položek tam byly jen tři. Ještě ne v češtině. V infot. to nastavit také nešlo, všude to psalo nedostupné. Pomohlo až komplet přehrání software. Trvalo to půl dne. Prý tam byl dokonce i nějaký flash na můj VIN. Tak jen doufám, že v brzké době nebudu zas přehrávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, guest100 napsal:

netřeba být vztahovačný, já jsem nereagoval na tebe @ruby71, napsal jsem jen obecnou poznámku k obecnému faktu, že 80 % těch, co se tu ptá nečte návody

 

podobně @waikikinejspíš reagoval nikoli na tebe, ale na příspěvek @lvy

 

každopádně ten problém, že je nějaký asistent nedostupný, platí pro všechny stejně, podobně se tu před pár dny řešil ACC, téměř vždy pomohlo zastavit, vypnout zapalování a znovu po chvilce nastartovat a zkontrolovat nastavení toho kterého asistenta, já navíc otevřu dveře řidiče a startuji až po jejich opětovném zavření

 

tyto problémy asistenty, resp. s jejich jednotkami, nastávají většinou hned po nastartování, po delším odstavení vozidla nebo jízdě bez rekuperace (v létě a bez hlavních světel), a to z důvodu nízkého napětí v elektrické soustavě vozidla, jednotky a i infotainment obecně požadují vyšší napětí, než je běžně při takovém stavu v síti vozidla, neboť dnešní vozidla baterku nedobíjí dostatečně

Návod jsem právě speciálně kvůli tomu četl a až poté jsem psal svůj dotaz. Jde o to, že systém se chová divně, někdy detekuje kamiony i když by vlastně neměl a jindy je zase zcela ignoruje. 

Návod říká toto:

"Vaše vozidlo C předjíždí rychlostí maximálně o 10 km vyšší vozidlo D » obr. 274. Při rychlejším předjíždění kontrolní světlo neupozorňuje."

V praxi tedy by pravá strana skoro nikdy neměla reagovat během předjíždění, jenže takhle to nefunguje a proto se ptám na to jaké mají jiní zkušenosti a jak jim tato funkce funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, přidám také poznatek, teď v týdnu pojede na reklamaci, snad to vyřeší.

Jen pro upřesnění:

- auto jezdí denně 70-100km

- problém s asistenty neustále nějaký 

- S3 na podzim (říjen) 4 letý, plná výbava, najeto teď cca 88tis.

 

Stávalo se nám, že nefungoval po nastartování (nebyl dostupný) asisten vyparkování, ale normálně se dal použít. Na maxi Dot byly front, side, line a mrtvý úhel asistenti. Teď je viditelný jen front, side a line, kde side nejde zapnout (funkce je nedostupná) a mrtvý úhel vůbec není (ani zrcátka neblikou po/při nastartování). V nastavení v infotainmentu jsou zaškrtnuté všechny, ale pokud jich půlku chci vypnout a zapnout škrtátkem, tak "funkce není dostupná" a nic se nezmění.

 

Jsem zvědav, co vymyslí, videa i fotky mám. 

 

 

 

 

 

Editováno: , autor: PJSmith
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...