Přejít na obsah

Infotainment Amundsen


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

První zkušenosti. Je nutné aplikaci "Zprávy" pouštět, pokud je auto v klidu a zapnuté jen zapalování. Podařilo se mně tam dostat rss kanály jedněch českých novin, ale nejdou mně tam dát kategorie (zahraniční, domácí, sport...). Musel jsem tam ty kategorie dát jako "kanály rss". Povedlo se mně tam dát i rss kanál se zahraničními novinami, např. BBC. To je pro začátek, zatím se s tím učím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak konečne! aj mňa čaká zajtra aktualizácia infotainmentu. Doteraz som nemal nejako čas ale vnútorne ma to už sralo, že to robilo také blbosti, tak som pri výmene kolies, upozornil na moje chyby. Servisák napichol auto na diagnostiku o pár minút prišiel s tým, že je potrebná aktualizácia wohooo...

Snáď keď zajtra odídem zo servisu, tak tam bude z A->C a SW bude 0278. Dúfam, že bude konečne fungovať všetko ako má +  že pôjde androidauto bezdrôtovo 

 

//Tak zázrak sa fakt realizuje, bol som predsa trošku skeptický, či sa fakt ten SW dodáva aj do starších RJ a nie len do nových. A ono fakt, nahrali tam nový SW, bezproblémov. Chvíľku som sa s tým hral:
- je to zatiaľ oveľa svižnejšie, reakcie všetko, oproti tomu čo som tam mal. Dúfam, že to vydrží takto svižne na furt 
- AA bezdrôtovo úplne bezproblémov, krása 

- Nejaké menšie vychytávky, funkcie. Čo som si zatiaľ všimol tak cúvacia kamera je trošku odlišná a viac prehľadná ale ani za boha neviem čo presne sa tam zmenilo. Ako keby som viac videl keď cúvam, neviem to inak popísať. Klimatizácia je upravená, na auto mi ponúka viac režimov, silne-stredné-slabé vetranie. Doteraz som to tam nemal.

- chvíľku som si myslel, že tam je nejaký problém. Neustále mi to pípalo, po čase som zistil, že to nie je chyba ale len zapnuté upozornenie na prekročenie rýchlosti. Tak potom neviem ako som išiel ale to pípanie bolo neustále :/ a nevedel som zistiť nejaký pattern čo ho spôsobuje. 
- Pridaná synchronizácia u hlavného užívateľa - zatiaľ ale nefunkčná 

- Počasie - konečne funkčné, v starom SW mi to nešlo
a tak no ...


Jedine čomu nerozumiem je, že prečo sa tá aktualizácia nedáva automaticky, keď zákazník navštívi servis. Mali by ho informovať, že je nový SW a či ho nechce nahrať. Nie, oni radšej chcú poslať video a fotky, či sa to tak fakt správa a potom až dokážu nahrať nový SW. Príde mi to také čudné, sme vo veku informácií, kde ti kadejaká sračkovska aplikácia neustále ponúka aktualizáciu a pokračuje v tom aj keď odmietneš...ale pri 25 tisícovom aute ti nie sú schopný o tom ani len povedať. 

Na záver len toľko, že kto tam ešte nemá nový SW, tak by do toho mal ísť, kým má záruku. Ten starý bol pekný otras, stačili mi 2 hodky s novým a som zatiaľ nadšený, už len z toho, že konečne funguje AA bezdrôtovo, ktoré vlastne tuším garantovali už pri kúpe...

pre doplnenie po aktualizácií:

SW:0278

HW: H12
číslo: 3VxxxxxxxC

Editováno: , autor: KapoDiKappa
doplnenie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Objevil jsem následující problém:

Mám iPhone 13 spárovaný s infotainmentem, vše super (včetně CarPlay bezdrátově) až na jednu věc. Když používám CarPlay, objeví se mi v kontaktech i změny (nově přidaná nebo smazaná tel. čísla). Když nepoužívám CarPlay, mám v infotainmentu v kontaktech jen ta tel. čísla, která jsem měl v telefonu v momentu spárování s infotainmentem, tzn. nově přidaná čísla tam nevidím a smazaná tel. čísla tam pro změnu stále vidím. V nastavení infotainmentu je položka "Naimportovat kontakty", je aktivní, ale po klepnutí na ni se nic neděje, kontakty stále původní. Rovněž položku výpis nebo historie volání mám prázdnou. Spojení telefonu s infotainmentem bezdrátově. Ve služební F 3  s infotainmentem Swing je vše OK, objeví se nově přidané kontakty, smazané již nevidím. V pořádku je i výpis volání. Nevíte, co s tím? Díky za rady.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Koukal jsem, že na Amundsen H12 je už nějakou dobu verze SW 0306. Máte to někdo na Scale a pokud ano, jak to funguje, resp. jsou tam nějaké změny?

Stávající 0278 funguje OK, jediné co se mi teď párkrát stalo, že příchozí hovory (CarPlay) na autě jsou děsně potichu, nepomáhá změna hlasitosti a pomůže restart rádia nebo telefonu a opětovné spuštění CP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

@Kolacek12 Jsem "rád", že nejsem sám. 🙁 Hlasitost už zlobí asi třetí týden. Nejde ovládat ani z volantu ani z infotainmentu, a to trvá několik minut, než to začne fungovat. Nestává se to pokaždé, ale je to často. Co se týká aktualizace, tak minulý týden se povedlo nainstalovat ji až po čtyřech dnech (zrovna v den, kdy jsem si vzal sebou kameru a chtěl to zdokumentovat.). Tento týden je další aktualizace a je to stejné. Už druhý nebo třetí den to nejde se stejnou hláškou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připojuji se. Po nahrání aktualizace v servisu (polovina července) vše fungovalo jak má. Pak další automatická aktualizace (cca před 3 týdny), která probíhala přerušovaně (protože auto v pohybu). Pak nastal problém s telefonováním - jiný zvuk vyzvánění, volající na druhé straně má pozměněný hlas. Jednou jsem to zkusil dát do továrního nastavení - pomohlo na chvíli. Teď to zkusím ještě jednou. Pokud ne, volám do MB.

Jen pro informaci č. zařízení 3V0035816E, HW H22, SW 0278.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kolacek12, @KennyMcProblémy s hlasitostí na scrolovacím tlačítku pozoruji už cca měsíc - asi nějaká povedená menší OTA aktualizace. Při volání zkreslený hlas nemám, ale dost často se mi stalo, že jsem volajícího skoro vůbec neslyšel i při maximální hlasitosti a zde pomohl restart systému. Je to otrava...

 

Teď na podzim až půjde na výměnu oleje se jich zeptám jestli pro moji Scalu není nějaký novější SW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kolacek12 Vypadá to, že na tom jsme skoro stejně. Taky to nechávám na servis s TK - začátek příštího měsíce (a jestli si to nepletu s někým jiným, tak i možná stejný servis). Možná se mi povede aspoň nahrát video s tou nefunkční hlasitostí. Zatím se to nepovedlo, než jsem stihnul zastavit (abych to zdokumentoval), tak to začalo fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 9/7/2023 at 7:13 PM, KennyMc said:

. 🙁 Hlasitost už zlobí asi třetí týden. Nejde ovládat ani z volantu ani z infotainmentu, a to trvá několik minut, než to začne fungovat. Nestává se to pokaždé, ale je to často. Co se týká aktualizace, tak minulý týden se povedlo nainstalovat ji až po čtyřech dnech (zrovna v den, kdy jsem si vzal sebou kameru a

 

Ano, stejný problém. "Background System Services nebylo možné spustit." se objevuje skoro v polovině věcí, co chce člověk spustit na panelu. Od aktualizací (pokus o novou aktualizaci končí stejnou chybou), přes pokročilé nastavení, až po úpravu vzhledu kokpitu. Hlasitost nejde ovládat každý druhý/třetí start auta, nebo prostě je úplné ticho. Tohle se někomu fakt povedlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ondra16V umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...