Přejít na obsah

Infotainment Amundsen


Doporučené příspěvky

Dnes po ránu již třetí aktualizace za posledních 5 či 6 dní. Všechny se týkaly oblasti Shop. V Shopu stále jen jedna volba a to Datové pakety od Cubic Telecom. Po spuštění této volby jen oznámení, že je nutné opětovně registrovat SIMku u poskytovatele datových služeb. Což u mě není důvod dělat, pokud není třeba čerpat datové přenosy pro Wifi hotspot zřízený v autě pro připojení dalších zařízení s požadavkem na přístup k internetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera, když jsem jel z práce, jsem si vzpomněl na reklamu na Škodu Superb a hlasové ovládání. Řidič požádal o naplánování trasy slovy "OK Lauro. A teď nejkratší cestou domů". Tak jsem to včera vyzkoušel u své Scaly. A bohužel NIC. Teda něco přeci. Laura se mě zeptala, zda chci navigovat, světe div se, na adresu, z které jsem právě odjížděl a ne kam chci směřovat (domů). Zadal jsem ´tedy obligátní "OK Lauro, chci jet domů" a to zabralo.

Že by pro Superb "pracovala" nějaká lepší Laura?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes náhodně objevena další chyba (ale po koupi vozidla to jelo) - nelze nastavit vlastnostni v Individual modu přes Drive mode:

driving_mode.thumb.jpg.ce5ce01141416ab6c96dd98a5c660680.jpg

 

Po stisku "Přizpůsobit" se zobrazí pouze "Obnovit" a ani obnovení nepomůže. Stejně tak tlačítko "i" u Eco, Sport atd. nic nezobrazí.
Společně s nefunkčním zadáváním adres (které ale stejně moc nevyužívám, páč Waze)v navigaci, nezobrazovaním hodin na displeji 10s po vypnutí obrazovky je to další věc, kterou aktuálně řeším s podporou...

Naštěstí se systém neseká, ale myšlenka, že budu muset zase do servisu, kde to celé zresetují a bude se to muset nastavovat a párovat znovu mě netěší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Joscer Schválně zkuste zadat Pobřežní 16 (ulice v Praze) - pokud zadám ulici s číslem, většinou nejde navigace spustit. Pokud zadám jen Pobřežní a vyberu něco z nabídky, tak se již do další obrazovky kde mohu navigaci spustit dostanu (v druhém případě zvolen ten parkovací dům). Viz. screeny:

 

Pobřežní 16:

adresa1.thumb.jpg.452a62d7fb2c8ead32f3a34831083b82.jpg

 

adresa2.thumb.jpg.82c26a88649c7ec0c326d52afcdf1950.jpg

 

Pobřežní obecně a vybrán nabízený park. dům:

adresa3.thumb.jpg.15961b17d63cb4d193027016046d9250.jpg

 

adresa4.thumb.jpg.1fc3155cf1cf7acde4942c08fc525163.jpg

 

Btw. Drive Mode při cestě domů najednou editovatelný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím mám taky zkušenost jel jsem ve středu do Prahy a zadal ulici Na Výšince v Radotíně a tato ulice v Praze není aspoň podle Amundsena tak jsem ji musel najít přímo na mapě ale byl to porod. A nebo když jsem najel na objížďku u Krušovic tak tam třeba navigace přestala fungovat úplně a už znovu nenaskočila. Kde udělali soudruzi s NDR chybu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Michal Tvrdík Tak jsem to vyzkoušel. Při zadání, jak je uvedeno na screenech jsem dopadl stejně. Pak mě napadlo zadat prostě celou adresu a to PRAHA 8 POBŘEŽNÍ 18/16 a cíl cesty se mi našel přesně. Otázka je, co udělat, když už je člověk na cestách a samozřejmě neví, že ta ulice je zrovna na Praze 8.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda když jedu na nějakou cestu, kde vím, že se chci zastavit na konkrétních místech, tak se připravuji předem. Naučen z předchozího auta, kde jsem používal navigaci Garmin.

V Amundsenu postupně zadám jednotlivé adresy. Případné přesné zadání včetně popisného čísla dohledávám na mapy.cz když mi to Amundsen nechce přesně najít. U každé nalezené adresy dám pokyn Navigovat a pak ho zruším Tím docílím, že každá taková adresa se pak dá zobrazit pokynem pro Lauru "Zobrazit poslední cíle" a vybranou adresu jen identifikovat číslem řádku (opět slovně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes cestou do práce zkusil laškovat s Laurou a vyvolat navigaci obecně do ulice Na Výšince v Praze. A nepovedlo se. Vypadá to, že Laura prostě potřebuje přesnou adresu. Komunikace probíhala následovně (některé citace si možná nepamatuji úplně přesně)

JÁ: OK Lauro.

L: Co chcete dělat?

JÁ: Navigovat Praha Na Výšince

po chvilce čekání

L: Moment

opět po chvilce čekání, na displeji se objevily dvě adresy, z nichž ta první byla Na Výšince

L: Vyberte řádek

JÁ: Řádek 1

L: Adresa … (v podstatě přečetla adresu na tom první řádku

L: Zadejte číslo popisné

A byl jsem v koncích. Nápověda na pravé straně displeje dávala i možnosti "Žádné číslo popisné" a "Zadat křižovatku"

JÁ: Žádné číslo popisné. (a předpokládal jsem, že začne navigace na nějaké "obecné" místo v ulici Na Výšince)

Laura chvíli přemýšlela a pak

L: Bohužel, navigování teď není možné. (tady nevím, jestli si ten text pamatuji úplně přesně, ale tak nějak to řekla).

JÁ: Zrušit.

---------------

Takže to vypadá, že Laura umí vyhledat jen konkrétní místo nebo objekt. Buď přesnou adresu podle čísla popisného nebo třeba zvláštní cíl na dané ulici (například čerpací stanici, parkovací dům, super/hyper market a podobně).

Asi pro dlouhé cesty se zastávkami na konkrétních místech zůstanu u předcestovních příprav a zadání přesných adres jak jsem popisoval v předchozím příspěvku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak přesně fungoval/funguje import cílů online, ale držet si adresy na PC a synchronizovat je online s autem by bylo ideální. I pro případ, že se aktualizuje Infotainment a vše se bude muset nastavit znovu. Btw. možná se blýská na lepší časy :D :

import_cilu.thumb.jpg.ee97cc8120839e6749ebb5560589ae56.jpg

Zpětná vazba na navigaci při zadávání adresy poslána na infolinku, prý to předají vývojářům. Ale že by se chystal Import cílů to netuší. Stejně tak nemají informace, kdy by měly být v Shopu přístupné aplikace typu Počasí atd. - předběžně bylo avizováno na 5. KT 2020.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve webové aplikaci Škoda Connect se mi objevila možnost "Plánovač tras". Zřejmě něco jako předchozí "Import cílů" a "Import tras online" pro Amundsen, které nebyly pro Scalu k dispozici. Zkusil jsem, nepochopil jsem. Teda prozatím, měl jsem na to jen chvíli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Joscer Taky jsem si všiml. Plánovač tras je delší dobu i v mobilní appce, kde ovšem při požadavku "Navigovat" nabídne spuštění aplikací v telefonu, které navigaci umí, tedy např. Waze, Googly mapy atd. Ve výsledku nic jako"Export do auta" ani PC ani mobil app nenabídne. Včera se na podpoře podivovali nad screenem, který jsem posílal výše. Prý nemají info, že by se něco chystalo. Ale třeba příjemně překvapí.

Celkově Connect funguje pokaždé trochu jinak - např. spotřeba od natankování - před pár dny se zobrazovala pro každou jízdu/den zvlášť, takže člověk viděl její průběžný vývoj, dnes se zobrazuje stejně jako dříve, tedy od natankování s celkovou sumou kilometrů. Ale i teď je tam pár mezistavů v datech, kdy jsem určitě netankoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Michal Tvrdík Ono nastavení zobrazení spotřeby ("Od startu" nebo "Od načerpání") je společné pro mobilní i webovou aplikaci. Takže když si uživatel přepne nastavení v mobilu, tak se pak může divit, že na webu to měl minule jinak než teď.

Mezistavy už neřeším, někdy se to tam prostě objeví, tak ho vymažu a je to. Stejně asi dojde k tomu, že nějaké staré záznamy budu mazat, k čemu by byly? Nechávat snad jen tu dlouhodobou, která se nuluje při dosažení 100 hodin provozu (nebo 10 tisíc km, ale to u mě dříve nastává těch 100 hodin).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se tedy do webové aplikace připravuje funkčnost "Plánování tras", tak bez možného odeslání do navigace v infotainmentu je to stejně k ničemu. A zaráží mě, že v tom, co je zatím k dispozici, jsou použity mapové podklady Google. Podklady vůbec neumožňují dohledat konkrétní umístění pro číslo popisné na menších obcích tak, jak to je možné například na mapy.cz. A jak je to také možné přímo v navigaci v infotainmentu. Pokud mám správné informace, tak pro infotainment jsou použité mapové podklady od TomTom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Vznesen dotaz na infolinku, jestli bude Laura ve Scale/Kamiqu někdy umět hlasové ovládání klimatizace jako nová Octavia. Bohužel odpověť negativní - prý to technicky není možné.
Nevím tedy proč nejde pokyn tlačítkem dublovat hlasovým pokynem, ale je to škoda - Laura tedy umí jen věci týkající se navigace :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

dnes jsem procházel nastavení infotainmentu a zjistil jsem, že v menu VOZU - Nastavení zrcátek a stěračů mi nejdou zapnout dvě položky - Vyhřívání vnějších zrcátek a Automatické ztlumení světel ve tmě (to asi nevím, co znamená). A první položka Pokles při zpátečce mi taky není jasná. Že by pokles rychlosti stírání, když zařadím zpátečku? Vyhřívání zrcátek mám trvale zapnuté na otočném ovladači na dveřích a v zimě určitě hřála. Jak to máte vy? Jdou vám ty dvě položky zapnout? Přikládám foto.

IMG_20200602_194548.jpg

IMG_20200602_194747.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kolacek12 Zajímavé. Dotaz - máte el. pohon sedaček/parkovací asistent? Napadá mě souvislost se sklápěním zrcátka při zpátečce a tudíž příplatková položka v infotainmentu :)

Já mám "růčo" štělovatelné sedačky, SW verzi 0156 a mám tam pouze toto:

31910954_zrcatkasterace.thumb.jpg.0a87da70967b2a9ab6c73d0752710c5a.jpg

 

Jinak Scala už umí Počasí :)

998402794_pocasiobchod2.thumb.jpg.a1e5cc9b953da9c99e02f802da95d498.jpg2073561167_pocasiobchod.thumb.jpg.d057f4123aa3fbf6f5bdc0a42db57b3e.jpgpocasi.thumb.jpg.224843a7a1cafe275360a715670068c7.jpg2105438578_pocasi2.thumb.jpg.9f4ac0793c53ab3693c725b95251d767.jpg

 

Editováno: , autor: Michal T.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ondra16V umístěno a odebráno toto téma
  • Ondra16V umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...