Přejít na obsah

Motorový olej


slovacik

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Jan R. napsal:

Mělo by to být v návodu. Olej tipuji 0W-20 a fridex G13


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

1. vypni si ten hloupý podpis

2. netipuj a nespekuluj

 

U oleje je rozhodující VW norma, viskozita není zárukou úspěchu. V návodu je uvedeno pouze nouzové doplnění 0,5 litru. Benziny EA211 mají možnost plnění normami  504 00 SAE 5W-30  nebo 508 00 SAE 0W-20 (prvonáplň). Je tady řada témat, kde se problematice oleje probralo všechno možné.

 

Chladicí kapalina prochází neustále revizemi, takže aktuální originál je jasná volba. A mimochodem u aktuálních dieselů a benzinů je doporučení rozdílné (viz EA288 usazeniny).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Jan R. napsal:

Mělo by to být v návodu. Olej tipuji 0W-20 a fridex G13


Sent from my iPhone using Tapatalk

To je opravdu rada za všechny prachy! Pokud to nevíš, tak neraď!

 

Téma přesunuto do odpovídající sekce a upraven jeho název.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na str. 131 v návodu a v motoru je stříbrný štítek VW 50800 tz. olej 0W-20. Z výroby to mají všechna litrová TSi s filtrem.

 

Fridex je G13 - je to na nádržce

Tuto kombinaci mají Fabia, Rapid, Scala, Karoq benzínové, není důvod aby Scala a Kamiq měli něco jiného.

D83457D3-9F32-4C07-82BE-FDBAB5E5BFB2.jpeg

Editováno: , autor: Jan R.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Jan R. napsal:

Na str. 131 v návodu a v motoru je stříbrný štítek VW 50800 tz. olej 0W-20.

 

V návodu nic takového není. Byť jsou všechny oleje normy VW 508 00 třídy SAE 0W-20, tak to neplatí obecně. Stačí se podívat na ostatní normy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Nové benzínové motory rady EA211 môžu používať VW508 (prvonáplň) alebo klasiku a teda VW504. Olej ktorý si poslal do tohto motora môže byť použitý. Pokiaľ sa jedná o olej, odporúčam objednávať od overenej stránky, nakoľko Castrol sa vo veľkom pančuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dnes jsem poprvé otevřel kapotu a kontroloval olej. Měrka šla vytáhnout trochu ztuha a po jejím vrácení zpět, je tam volně. Někde se to tady už řešilo, akorát u jinýho modelu se stejným motorem a nemůžu to dohledat. Máte stejnou zkušenost, příp. nevíte, kde na fóru je to vlákno? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, vormen napsal:

Dnes jsem poprvé otevřel kapotu a kontroloval olej. Měrka šla vytáhnout trochu ztuha a po jejím vrácení zpět, je tam volně. Někde se to tady už řešilo, akorát u jinýho modelu se stejným motorem a nemůžu to dohledat. Máte stejnou zkušenost, příp. nevíte, kde na fóru je to vlákno? Díky.

Jedná se o můj příspěvek u motoru 1.0 TSI v sekci Rapid. Stalo se mi přesně co tobě při první kontrole hladiny oleje, po necelé 1000 km. Konzuloval jsem se známým i se AS. Po následném nastartování se v motoru opět vytvoří podtlak a ten opět měrku "přicucne", tudíž při další kontrole půjde opět ztuha. Takže vlastnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zítra až pojedu ráno do práce, ukáže tachometr 1000km, tak jsem dneska zkontroloval olej. Kontroloval jsem ho i při převzetí auta a pár stech km, ale nebylo nic poznat, protože byl dokonale čirý. Dneska jsem se snažil a na měrce zjistil 3/4. Co mě ale rozčiluje, je to, že měrka jde pěkně blbě vracet do motoru, vpodstatě napoprvé jsem to nedal ani jednou ze tří pokusů, sice detail, ale je to otrava. Ta měrka je tak nějak divně zalomená. Jakou máte hladinu na měrce a máte už zkušenost s tím, jestli si tenhe motor něco bere během záběhu? Je to moje 4 funglovka a nikdy jsem olej nedoplňoval, nebylo ptřeba a rád bych, kdyby tomu tak bylo pořád. Navíc 0w20 508.00 se v nouzi asi blbě shání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...