Přejít na obsah

Motorový olej


slovacik

Doporučené příspěvky

Ale no tak to je silné tvrzení. Prokaž to. Automobilové benzíny u nás málokdy mají nějaké jakostní problémy (Viz ČOI a pravomocně udělené pokuty za nejakostní paliva => výsledky kontrol ČOI ukazují velmi dobrou kvalitu automobilových benzinů v ČR. Chybovost členských firem ČAPPO je dlouhodobě kolem 0,2%. ), alespoň pokud se to týká velkých distribučních sítí.

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 3. 2020 na 13:35, csabac napsal:

Ja mam diesel preto. Len som videl temu zaruceny eshop.

inak doplnim, oba oleje mam z autorizaku. Jeden 3mesiace dozadu, druhy 2 tyzdne dozadu. Na youtube som videl video, ze jeden je falosny z tych dvoch. Ako ja uz neviem comu mam verit. Ja v tom mam uplny chaos a z tych servisov, ze co predavaju a ponukaju uz duplom. Preto ak mate overeny eshop, prosim dajte radu. Jedno ci CZ ci SK

Akoze chces tymto povedat,ze ti v nejakom autorizaku Skoda predali falosny olej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, cajky napsal:

Zdravím, chci se zeptat, úplně všechny Scaly mají z výroby ten 0w20?

Chci si pořídit 1L na dolívání, než to v lednu vyměním za 5w30, tak ať tam aspoň dám to stejný, kdyby bylo potřeba. Díky

Áno, všetky benzínové motory majú od výroby 0w20.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Patrik1971 keďže nepoznám originál balenia, nemôžem tvrdiť, že je falošný. N ainternete, som našiel tvrdenia, že 1 z tých 2ch je falošný. Buď je to neznalosť rozmanitých balení, alebo má pravdu. Za druhé. Pár rokov dozadu sa našli falošné oleje v istých značkových servisoch u nás na okolý. A príde mi maximálne čudné, že VW, resp. škoda nedodáva olej predajcovi, ale on má zazmluvneného dodávateľa, ako mi to v jednom servise vysvetloval. V opli (keďže toho som mal roky) mali 1 a ten istý olej v rovnakom balení. Iba keď menili obal sa líšil, počas prechodného obdobia.

U škody an neviem posúdiť na základe kúpi v autorizáku, že ako má pravý olej vyzerať, keďže mám 2 rôzne balenia doma. A to nehovorím o tom, že napr. v NR, už 1l balenie originál škoda oleja sa nedá ani kúpiť v autorizáku. Môžem si kúpiť castrol z a2násobnú cenu.

 

 

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Je to biznis. AS je len prepredajca, obycajny diler nejakeho tovaru. Vzhladom na moje zle skusenosti s AS si osobne myslim, ze je mozne, ze AS preda nekvalitny olej, ze nevykona udrzbu spravne, alebo zee inak poskodi zakaznika.

Sam som bol svedkom toho, ked v IMPA Zilina (co je velky predajca) mechanik na dielni menil diel v rozpore s dielenskou priruckou. A na moju staznost ani nikto nereagoval - ani dovozca, ani predajca :-)

Takze s AS opatrne, nie su to ziadni lumeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 18. 7. 2020 na 14:56, Pawouk napsal:

Ale no tak to je silné tvrzení. Prokaž to. Automobilové benzíny u nás málokdy mají nějaké jakostní problémy (Viz ČOI a pravomocně udělené pokuty za nejakostní paliva => výsledky kontrol ČOI ukazují velmi dobrou kvalitu automobilových benzinů v ČR. Chybovost členských firem ČAPPO je dlouhodobě kolem 0,2%. ), alespoň pokud se to týká velkých distribučních sítí.

Ale já jsem nepsal že je u nás špatný benzín, jen říkám že mnohdy kvalita bude na hranici normy ne pod hranící normy. Samozřejmě je u nás benzín i kvalitní aditivovaný, MOL, Benzina atp.

Víš sám, že Tebou jmenované instituce řeší pouze základní parametry podle norem ČSN/EN 228 a u nafty ČSN/EN 590. 

Jinak teda v tom Bělorusko je benzín na hovno, spotřeba se zvýšila a i dynamika se zdála horší, přitom prej aditivovaný.

Ale tady bychom to asi řešit neměli?

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...