Přejít na obsah

Columbus - firmware update


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

dnes jsem si zkoušel aktualizovat Columbus (MIB2) v Octavii MR2016 a v průběhu instalace nastal problém, kdy SD karta, nově kupovaná, bohužel vadná, způsobila to, že se přešlo do Emergency flashování a pak do Emergency asistenta. Když jsem pak v průběhu sehnal jinou SD kartu, se kterou to "dojelo v pořádku", tak mi funguje pouze zapnutí rádia a funguje mi ještě otevření menu klimatizace, jinak nefunguje nic. Tlačítka nefungují a nejde nic dělat.

 

Nemáte někdo tušení, jak bych mohl dokázat, že vyvolám update firmwaru znovu? SD Kartu to najde, když jí tam vložím, ukazuje to i, že je na ní dostupný update softwaru, ale nemám jak ten software dát aktualizovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, rádio je plně funkční a aktualizované, moc děkuji za pomoc! Dvě hodiny řešení a ono stačí přitom "tak málo.." :)

Editováno: , autor: Pawouk
Bezprostředně předcházející příspěvek se necituje - viz pravidla fora.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, na to jsem zapomněl. 

Karta byla úplně k ničemu. Několik vadných sektorů, takže jsem použil dočasně sd kartu, co mám v kameře a všechno proběhlo v pohodě.

Teď se snažím zjistit, jak otevřít vývojové menu, měla by tam být možnost u softwaru vyššího jak 1233 nastavit vzhled jako má Columbus v Octavii po FL, ale právě skrze vývojové menu (testmode menu v němčině).

Kdyby náhodou někdo věděl jak, uvítám jakoukoliv pomoct :)

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím, 
aktualizaci jsem sehnal od známého v servise. Měl jsem zároveň problémy s výpadky couvací kamery, tak jsem právě požádal o jeho pomoc a obdržel jsem od něj tuto verzi. Bohužel ji nikde nemám. V počítači jsem si ji nenechal a SD kartu jsem na to použil dočasně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Když píšeš, že TMC funguje po vyndání SIM karty, tak se SIM kartou funguji online dopravní informace? 

To tak není, že? Toho docílím jedině tím, že budu mít v autě ŠKODA CONNECT, je to tak? 

Mám teď v autě totiž Columbus z FL verze a ten umí Škoda Connect, ale moje auto to samozřejmě původně nemělo

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím Vás pánové,

Když jsem koupil svou Octavii, která je 2013, tak jsem měl ve svém Columbusovi Mib1 H40 verzi 0101(zřejmě jedna z prvních verzí), tak jsem různě bádal až se mi povedlo najít poslední verzi 0411. Update se provádí přes SD a použil jsem stejnou jako mám na aktualizaci map(SanDisk Ultra 32gb class10).

Vše proběhlo bez problémů a jediné co, tak se pak musí potvrdit aktualizace diagnostikou.

Aktualizace má 1,30 Gb, tak pokud by někdo chtěl také experimentovat, můžu soubor aktualizace poskytnout. Aktualizaci mám jinak už cca 3/4 roku a vše v pořádku a ještě jsem z portálu škoda update instaloval nový Bluetooth firmware.

 

Teď bych jen potřeboval najít někoho z okolí Ústecka, kdo by uměl přehrát ostatní řídící jednotky(motor), protože ve Škodovce se jim do toho nechce, neumí atp.. ale to už je tady OT.

IMG_20201117_120645.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 22. 6. 2020 na 12:20, Axess napsal:

Aktualizace jsou veřejně přístupné zde (po zadání VIN): http://updateportal.skoda-auto.com/

Zdravím, asi jak pro koho :-( mě to na můj VIN píše " Je nám líto, ale nebyli nalezeny žádné podklady pro daný VIN. " Koupil jsem Superba 2, 103Kw, DSG, 2008 a chtěl bych si taky aktualizovat mapy, spoustu kruháků a dálnic vedoucích souběžně se starou silnicí to nezná. No a jako třešničkou, netuším jak se dostat na Columbovi do tabulky Informace o systému. I když držím tlačítko SETUP bůhví jak dlouho objeví se pouze 3 řádky, AM, FM, DAB a dál ani houby. Poradil by mi prosím někdo, co dělám špatně? Děkuji moc ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Superb 2 má ještě starý RNS510, proto to nejde z portálu škoda. U tohoto starého modelu je možné stáhnout aktualizační DVD a provést si to sám s ním.

Určitě tu bude někde v příslušném vlákně odkaz, či přímá rada :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 17. 11. 2020 na 12:27, NJcz napsal:

Zdravím Vás pánové,

Když jsem koupil svou Octavii, která je 2013, tak jsem měl ve svém Columbusovi Mib1 H40 verzi 0101(zřejmě jedna z prvních verzí), tak jsem různě bádal až se mi povedlo najít poslední verzi 0411. Update se provádí přes SD a použil jsem stejnou jako mám na aktualizaci map(SanDisk Ultra 32gb class10).

Vše proběhlo bez problémů a jediné co, tak se pak musí potvrdit aktualizace diagnostikou.

Aktualizace má 1,30 Gb, tak pokud by někdo chtěl také experimentovat, můžu soubor aktualizace poskytnout. Aktualizaci mám jinak už cca 3/4 roku a vše v pořádku a ještě jsem z portálu škoda update instaloval nový Bluetooth firmware.

 

Teď bych jen potřeboval najít někoho z okolí Ústecka, kdo by uměl přehrát ostatní řídící jednotky(motor), protože ve Škodovce se jim do toho nechce, neumí atp.. ale to už je tady OT.

IMG_20201117_120645.jpg

Ahoj slo by mi poslat odkaz ke stazeni aktualizace?? Nebo nekde tu sd kartu pujcit abych to mohl prekopirovat? Dneska sem chtel nakodovat na verzi 202 video in motion a vubec me to nepustilo.... Diky Jvodochodsky@gmail.com 

Editováno: , autor: wooodycz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Tady je FW411 pro MIB1.

Já jsem použil pro moje rádio, jak jsem psal výše. VIM mám aktivované bez problémů, ale záleží jaké možnosti máš ke kódování ty, mě to šlo už i na starší verzi FW 0101 a bál jsem se, že to update zruší, naštěstí ne a funguje dál :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...