Přejít na obsah

Columbus - firmware update


Doporučené příspěvky

Ahoj,

Jakou jednotku by jsi chtěl přesněji updatoval? MIB1 jsem postnul nahoře, pokud máš MIB2 či MIB2.5, tam je to složitější a musíš si vybrat podle aktuální verze v autě a k tomu pro MIB2 je poslední verze 1433 a MIB2.5 je poslední 1440.

 

Poznáš to podle SW trainu u obrazovky Download SW,

MHI2_ER_SKG11_K...MIB2

MHI2_ER_SKG13_P...MIB2.5

 

 

Spoiler

Zde si můžeš vybrat, ale se zkoušením a nahráváním opatrně: mega.nz/folder/b4VkmDJJ#PE2C7Te_Yl0pw1TydB--Bg/folder/u49kwACD

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim borci. Chcel by som poprosit, postup pre nahranie novšieho FW? Je postup obdobný ako pri aktualizácií máp? Z odkazu v predchadzajúcom prispevku som stiahol verziu 1433. Potreboval by som tiež overiť či je daný FW vhodný pre môj HW. Nerád by som niečo domrvil. Ďakujem za odpoveď 

IMG_20210327_082825.jpg

IMG_20210327_082736.jpg

IMG_20210327_082835.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

podle kodu by ti měl sedět Škoda - 1433 - MHI2_ER_SKG11_K3343, takže pokud jsi ho už stáhl, pak rozbal archiv na SD a přes dlouhý stisk MENU a potvrzení update se ti provede aktualizace. Raději si auto napíchni na nabíjení během aktualizace, aby nedošlo k poklesu napětí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, bropol napsal:

Zdravím všechny odborníky. Můžu se jen zeptat, co je po provedení updatu nového? Diky

Zdravím, ve výsledku nového nic nečekej, aktualizace se vytváří za účelem systémového běhu - plynulost, rychlost, odezva atd., případně nápravy nahlášených chyb a problémů. Každopádně pokud by to nemělo co napravovat, pak by ta aktualizace nebyla, to je to samé jako aktualizace FW motorů, také nejsou pro nic za nic 😁.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak já jsem dnes aktualizoval Columbus z 0318 na 1433 , a pomohlo mi to třeba v tom ,že mi konečně v AA začalo fungovat monitoring performance👍Do té doby to nechtělo ukazovat data !

 

Edit 1 : teď jsem zjistil že je po aktualizaci na 1433 možno nastavit i FL skin, a v tom je možno nastavit v OFF road módu i teplota vody a oleje! 

20210516_210441.jpg

Editováno: , autor: kvasimodo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 3. 2021 na 18:11, NJcz napsal:

Ahoj,

Jakou jednotku by jsi chtěl přesněji updatoval? MIB1 jsem postnul nahoře, pokud máš MIB2 či MIB2.5, tam je to složitější a musíš si vybrat podle aktuální verze v autě a k tomu pro MIB2 je poslední verze 1433 a MIB2.5 je poslední 1440.

 

Poznáš to podle SW trainu u obrazovky Download SW,

MHI2_ER_SKG11_K...MIB2

MHI2_ER_SKG13_P...MIB2.5

 

Zde si můžeš vybrat, ale se zkoušením a nahráváním opatrně - FW pro MIB2&MIB2.5

Ahoj,  chtěl také aktualizovat na novější FW, mám zřejmě MIB2 verzi 0848 viz foto, koukal že jsou tam dva soubory tak tedy oba rozbalit do ROOTu a pak aktualizovat?

IMG_2706.jpg

IMG_2708.jpg

IMG_2707.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, kvasimodo napsal:

Rozbal na root zformátované karty  na Fat32 ten zip co má koncovku 1433 a má velikost přes 2 gb! Ten menší tam dávat nemusíš. Ale pozor! aktualizace Ti bude trvat přes 30. min a na konci Ti to hodí chybovou hlášku kterou je potřeba pak přes diagnostikou vymazat. Borci co dělají coding přes PC na kvalitních coding programech myslím, že tam mají i nějaký kalkulátor kterým si vygenerují nový opravný kód! Já jsem to dělal přes obdeleven ve kterém jsem si našel původní kód a ten jsem zadal do webového kalkulátoru ve kterém mi to našlo také nový kód, a ten jsem pak přes obdeleven zapsal do jednotky a vše pak už naběhlo tak jak mělo.                                  Zde dávám web generátor přes který jsem si vyhledal ten nový kód, třeba se to bude také někomu hodit http://mib-helper.com/im-so-xory/

 

Editováno: , autor: kvasimodo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 17. 11. 2020 na 12:27, NJcz napsal:

Zdravím Vás pánové,

Když jsem koupil svou Octavii, která je 2013, tak jsem měl ve svém Columbusovi Mib1 H40 verzi 0101(zřejmě jedna z prvních verzí), tak jsem různě bádal až se mi povedlo najít poslední verzi 0411. Update se provádí přes SD a použil jsem stejnou jako mám na aktualizaci map(SanDisk Ultra 32gb class10).

Vše proběhlo bez problémů a jediné co, tak se pak musí potvrdit aktualizace diagnostikou.

Aktualizace má 1,30 Gb, tak pokud by někdo chtěl také experimentovat, můžu soubor aktualizace poskytnout. Aktualizaci mám jinak už cca 3/4 roku a vše v pořádku a ještě jsem z portálu škoda update instaloval nový Bluetooth firmware.

 

Teď bych jen potřeboval najít někoho z okolí Ústecka, kdo by uměl přehrát ostatní řídící jednotky(motor), protože ve Škodovce se jim do toho nechce, neumí atp.. ale to už je tady OT.

IMG_20201117_120645.jpg

 

Ahoj,

 

mohl by si prosím popsat v čem jsou hlavní rozdíly obou verzí? 0101 vs. 0411? Jestli se vyplatí se s tím "trápit". Jinak aktualizace se provádí klasicky jako když vložím SD kartu do slotu a v rádiu vyhledám dostupné aktualizace?

 

Díky moc

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mám MIB1... Takže žádné viditelné nové funkce / možnosti nastavení? Nebo třeba možnost změny skinu na verzi po FL? Nebo například Smartlink, který je ale asi až od MIB2... Prostě "jen" optimalizace a opravy? Problém nemám, takže pokud nic z toho co jsem napsal, tak se na to asi vyprdnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...