Přejít na obsah

Columbus - firmware update


Doporučené příspěvky

V tomto případě se opravdu jedná o MIB1, tedy pokud vím dobře, tak Offroad režim nepůjde aktivovat, ohledně POI zvukového upozornění, to se přiznám, že nevím. Poslední verze na MHIG je pravděpodobně MU0411 (MHIG_EU_SK_K1552_MU0411). Sám nedoporučuji aktualizovat rádio "jen tak", může se vždycky stát, že se něco pokazí a pak je to problém. Každopádně dle toho, co jsem slyšel, tak Harman rádia všeobecně jsou ty "nejrobustnější". 

 

Existuje několik druhů, které se snadno poznají právě dle SW Train.

MST2 - Technisat MIB2

MHS2 - Delphi MIB2

MHIG - Harman MIB1

MHI2Q - Harman MIB2 (tuším jen pro AUDI)

MHI2 - Harman MIB2

MH2P - Alpine MIB2

MSTD - nejspíš Technisat MIB1?

MEN2 - LG MIB2

 

Ten seznam nebude asi definitivní a nemusí být 100% korektní. No a pak jsou MIB3 rádia.

Pak je další část SW Train, která udává region a další část je značka (SK, VW, SE, AU, ...). Některé tam mají nějakou další část, no a ta úplně poslední část udává verzi. 

Dalo by se o tom psát hodně :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na MIBsolution je ke stažení verze MHIG_EU_SK_K1552_MU0411 (ale nejde mi stáhnout, kdyby existoval nějáký alternativní link, tak bych byl rád).

 

Chci tam dostat tuto verzi, protože při googlování mi často vyskakovala že jde patchovat - rád bych CarPlay, couvací kameru (domontovat), VIM apod.

Jenže je teď otázka, co všechno na MIB1 vlastně jde, budu muset pátrat ve fóru...jsem trošku zklamán, těšil jsem se na MIB2 věcičky :-(

Editováno: , autor: Ravo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pozor, to taky není vždy pravidlem, že tohle dokáže na 100% potvrdit, zda podporuje nebo nepodporuje CarPlay. Už jsem se setkal s rádiem v Passatu, kde bylo MHI2 rádio, ale tak starý SW, že to vůbec "neznalo" App-Connect (CarPlay, AA, MirrorLink) - nebylo to ani mezi podporovanými/aktivovanými FEC. Po provedení plné aktualizace na novější verzi se najednou tato možnost ukázala.

Každopádně MIB1 to opravdu nepodporuje, ale samozřejmě za zkontrolování člověk nic nedá

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, ExecutedDonut napsal:

@Ravo carplay ma FEC 00060800 mrkni do rádia jestli je mezi podporovanými: podržení tlačítka menu > FEC kody > podporovane

Toto mi bohužel nefunguje, seznam FEC kódů tam vůbec není. Ale stejně to asi nemá smysl na MIB1 vůbec řešit

IMG_20211116_181900.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám takový menší dotaz.

 

Aktualizoval jsem fw na 1433 a zmizel mi smartlink, kvůli kterému jsem to právě chtěl aktualizovat. Aktualizace proběhla bez chyb. Fw jsem stahoval z mib solution. Jinak vše funkční. 

 

Předem díky za jakoukoliv radu. 

Pěkný den všem přeje Honza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 17. 11. 2021 na 14:23, Krosta napsal:

K tomu je potřeba aktivovat vývojový režim v přizpůsobení, podržet tlačítko MENU pro zobrazení servisního menu -> Testmode -> HMI Skin Change a tam to stačí přepnout

ahoj, ja mám posledný fw, aj toolbox, ale skin sa prepnúť nedá. sú tam na výber 3. prvý je aktívny (B), druhý je (C) po ktorého výbere a reštarte sa nič neudeje, ibaže sa vráti na pôvodný B. Tretí je C Arab, ten skúšať asi nepotrebujem.

Je naozaj nový skin obsiahnutý vo fw?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, že ten C Arab je změna skinu na FL vzhled :D Skin se změní hned po zvolení toho skinu, není potřeba nic restartovat :) 

Jen pro jistotu, poslední SW, tedy MU1433, ano? Což ale asi tak bude určitě, protože jinak by tam ta třetí možnost (Arab), nebyla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Krosta napsal:

Právě, že ten C Arab je změna skinu na FL vzhled :D Skin se změní hned po zvolení toho skinu, není potřeba nic restartovat :) 

Jen pro jistotu, poslední SW, tedy MU1433, ano? Což ale asi tak bude určitě, protože jinak by tam ta třetí možnost (Arab), nebyla.

tvl to som fakt taky pako? :D :D :D inak predtym som mal fw asi 09xx a ten C Arab tam tiez bol... idem to skusit, hned pisem :D

 

no ano, fakt to zmeni skin. len ja som si myslel ze to bude ten kockaty farebny jak na sklenenom columbuse :) ale aj takto dobre, dik

Editováno: , autor: linomaniac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den, mám cca týden novou Octavii combi IV a nějak mi tam nejde spustit original Škoda navigace MIB3.Octavia je z 8/2021 a výbava Style Plus.
Máte pro mě prosím nějakou radu co s tím mám dělat?Nebo jakým způsobem aktivovat (nahrát) aktuální mapové podklady Škoda do uvedeného panelu MIB3 10"?
Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chtěl jsem provést aktualizaci navigace Columbus SW Train: MHI2_ER_SKG13_P4177. Stáhnul jsem si z mibsolution tento firmware: MHI2_ER_SKG13_K4524_MU1382. Po spuštění se aktualizace zasekla na 80%, po restartu naběhl Emergency Asist Utility a potom hláška Flash CRC error Train MHI2_ER_SKG13_K4524. Nevíte kde by mohl být problém, případně jak dále postupovat? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stáhl bych nejnovější aktualizaci, což je MU1440 a použil jinou SD kartu :) 

 

před 16 hodinami, Haji66 napsal:

Dobrý den, mám cca týden novou Octavii combi IV a nějak mi tam nejde spustit original Škoda navigace MIB3.Octavia je z 8/2021 a výbava Style Plus.
Máte pro mě prosím nějakou radu co s tím mám dělat?Nebo jakým způsobem aktivovat (nahrát) aktuální mapové podklady Škoda do uvedeného panelu MIB3 10"?
Děkuji za odpověď.

Toto je špatná sekce, to je pro Octavia 3 (tedy MIB2/MIB2.5). Zkusil bych to přímo v korektní sekci pro Octavii 4. Osobně nevím, jak postupovat, takže spíše jen odkáži tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Krosta napsal:

Stáhl bych nejnovější aktualizaci, což je MU1440 a použil jinou SD kartu :) 

 

Toto je špatná sekce, to je pro Octavia 3 (tedy MIB2/MIB2.5). Zkusil bych to přímo v korektní sekci pro Octavii 4. Osobně nevím, jak postupovat, takže spíše jen odkáži tam.

Děkuji, přejdu jinam 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem použil novou SD kartu (dvě SD) a problém stále stejný. Když se mi to poprvé zastavilo vyběhla hláška na obrázku níže. Když se to spustí znovu přes Emergency Asist Utility pokračuje to podle obrazku dále (erase, program, CRC error). Stáhl jsem znovu i firmware: MHI2_ER_SKG13_K4524_MU1382. Nějaké další řešení? Děkuji.

 

20220306_100925x.jpg

20220306_192252x.jpg

20220306_192205x.jpg

20220306_130559x.jpg

20220306_101308x.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...