Přejít na obsah

Columbus - firmware update


Doporučené příspěvky

ten flash tam máš taky tušim jako poslední 1440 nebo tak nějak ale to taky neřeší uplně to že odemkne android auto to můžeš mít i na tomhle radiu podívej se jaké swap/fec máš povolené 

 

  • 00030000 USB, AUX, AMI
  • 00030001 Gracenote
  • 00040100 Navigation
  • 00050000 Bluetooth
  • 00060100 Vehicle Data Interface (multimedia controls smartphone)
  • 00060200 Infotaiment Control, Rear Seat Entertainment
  • 00060300 Mirror Link
  • 00060400 Sport HMI / Performance Monitor
  • 00060500 Sport Chrono / Lap Timer (Porsche)
  • 00060600 Logbook
  • 00060700 Online services
  • 00060800 Apple Carplay
  • 00060900 Google Automotive Link / Android Auto
  • 00060a00 CarLife iOS
  • 00060b00 CarLife Android
  • 00070100 SDS
  • 00070200 SDS for Nav
  • 00070400 Electronic Voice Amplifier

 

pokud tohle chceš že ti to jde jenom o větší displej je tam i návod v PDF jak to udělat ale jako píše Krosta na to je potřeba trochu umět příkazový řádek a napinovat si jednotku natvrdo s PC 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedivil bych se, že tam ta možnost nebude vidět. Je to příliš stará verze SW rádia. Jedna z prvních, né-li prvních verzí v produkci, dle toho označení SW. Ta toho moc neuměla.

před 3 hodinami, doktortom5 napsal:

momentalne se tam snazim dostat tu mezi verzi 0318 ale napoprve mi to zahlasilo nejakou chybu tak to zkousim znovu a uvidim.

A jakou chybu to teda přesně píše?

Verze 0318 nemá omezení na nějaký SW Train, tzn., že by měla jít nainstalovat "na cokoliv". Verze 1433 má uvedeno, na co lze nainstalovat, tam je to již omezené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je možné, že zde bude nutné provést aktualizaci pomocí SWDL a nikoliv standardním postupem. Jednou jsme takhle aktualizovali kamarádovi Passat s verzí 0140 tuším a tam bylo nutné pak provést opětovně aktualizaci pomocí SWDL (tedy aktualizovat všechny části bez ohledu, zda jsou novější nebo ne) a pak teprve začalo vše fungovat.

Bylo snadné tohle ověřit:

Když po nakódování i Android Auto a CarPlay stále nebyl vidět v menu App-Connect/Smartlink obrázek Android Auto a CarPlay, tak bylo pravděpodobné, že je nutné provést SWDL aktualizaci.

Dalším znamením ještě bylo, že mezi SWaP klíči vůbec nebyl vidět mezi podporvanými (a ani instalovanými) ten pro Android Auto a CarPlay.

Do těchto činností bych se bez diagnostiky nepouštěl. Zvládne to samozřejmě ale i M.I.B. patch

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, ještě je vysoce pravděpodobné, že bude potřeba vyměnit USB, v lepším případě pouze konektor, v tom horším i upravit kabeláž.

Samozřejmě pořád je tu i šance, že tam bude USB i kabeláž správná, to ale bez rozebrání zjistit nejde, nebo po otestování, až bude vše korektně nakódované a aktivované. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Poznatek pri aktualizaci FW a naslednem odstranovani chyby o verzi pres VCP: Pri nacteni ukazuje VCP oproti OBD decimalni hodnotu, takze navod a kalkulator http://mib-helper.com/im-so-xory/ vyuzivajici hex hodnoty je potreba prislusne upravit. Decimalni hodnotu vyctenou prevest na hex, zkalkulovat a nasledne zase prepocitat na decimalni hodnotu. Pak jde chyba smazat.

 

Dalsi poznatek - chtel jsem setrit cas a aktualizovat v prubehu jizdy. Proces se zasekl u hlasoveho ovladani. Columba sice slo zapnout, ale nektere funkce nebyly dostupne. Aktualizace se pri opetovnem resetu a vlozeni karty znovu rozbehla a dodelala se zbyvajici cast (nejelo to od zacatku).

 

64 GB karta puvodne nebyla rozpoznana. Po opetovnem naformatovani a s USB v kapse si to rozmyslelala a uz cist sla. Jestli aktualizace projde i pres USB jsem tedy nezjistil.

 

Neslo mne pres VCP aktivovat servisni menu, staci ve VCP zvolit rezim Engineering mode

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

@bojler
Doporučil bych nepostovat url na mib web v takovémhle formátu. Proč? Už je několikrát vyhmátli, naposledy to byla myslím audi a web se musel zrušit. Naštěstí se objevil pak pod jinou doménou ale tuším bez některého obsahu.

 

Myslím, že je v zájmu nás všech se o takové nástroje nepřipravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten web je natolik profláklý, že pokud by opět někomu vadil, už by dávno nefungoval. Tyto weby čte dost lidí z dealerské sítě, importů i škodovky samotné. Odkaz na něj je všude možně asi na sto místech. Takže shrnuto podtrženo, nech si rady od cesty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj borci, díky za super návod, všechno jsem udělal dle vás aktualizace trvala asi 15 min. 

Teď jen skromný dotaz dostal někdo nějak do rádia swap fec code pro sport menu ? Jinak přes VCDS mám již sport hmi povolené obdobně jako offroad. Díky, 

 

20230827_131942.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...