Přejít na obsah

klimatizovana priehradka


slovacik

Doporučené příspěvky

V 4. 6. 2022 na 19:23, Jan R. napsal:

Pustil jsem se do montáže chlazení. 6 Torxů povolit, sundat boční kryt, 2 plastové trny sundat. Ventil schovaný za rozvody.

Až bude horko změřím teplotu třeba po hodině jízdy.

666,- ty dva díly

148C3A89-C1B4-4ED0-BB64-7DDFBEB546C7.jpg411CD215-2D41-4045-AC8B-BB046FC94D6D.jpg390335EC-2008-4659-9580-501C7263C25C.jpg5AE26D0F-D06F-4D71-91B9-1B1A839266FA.jpg659B7358-7768-4F79-996F-52D0BF8E3C27.jpgC4A69E72-1F89-4115-9307-B547EEBA17B6.jpg34E0B7E2-DE12-455C-8407-148467BFC728.jpg1F56C2A7-3274-4CE6-9C10-C22598A59DC5.jpg

Prosím Ťa, tú záslepku, na ktorú si nasúval hadicu na prívod vzduchu do schránky si jednoducho dal dole, alebo si to rezal ? Diely sú orig. škoda, alebo odkiaľ prosím Ťa ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Ahojte, mám celkom problem hned s prvym krokom pri snahe dorobit klimatizovanu priehradku a to odstranit bocny kryt :D

Pichnem tam normalne "montpaku" a snazim sa to tahat ale ide to tazko. Nakoniec som so strachom pouzil hrubu silu ale ono to proste nejde, sa ta montpaka zacne pomaly ohybat a ked tam dam prst tak proste nech robim co robim nejde ten kryt odtrhnut. hlavne co som si vsimol tak okolo mriezky vzduchu sa ten kryt vobec nechce odtiahnut.

 

Pozeral som navod od @Jan R. ale on sa nejak podrobne tomuto nevenuje. hladal som aj ina na briskskoda a tam s tym mal tiez jeden clovek problem. 

Pozrel som skoda manual oprav a jedine k comu som sa dopatral je ze pod bocnym panelom su plastove zaslepky-tie som videl ked som tam mal pichnutu montpaku-lenze toto je az BOD2 demontaze. BOD1 je ze by pod tym bocnym krytom mali byt dake svorky a tie ho teda drzia? Ja uz fakt neviem aku silu mam na to pouzit. V manuale sa spomina celkom velky prd akurat ze by sa mala pouzit special montpaka....

 

FOTO 1-toto uz je vsak druhy krok pri demontazi bocny kryt je uz dole

image.thumb.png.2bf7f6d1d19ef017ce8a0fcc1ead0514.png

 

FOTO 2-toto je v inej kapitole v manualy-kde sa pise ze na bocny kryt sa ma pouzit speci nastroj-lenze ani tuto jan R ani na briskskoda to nikto nespominal a urcite to de dat nejak dole aj bez neho.

 

image.thumb.png.587b89f616f317fbc7c8343abfbe5dcb.png

 

FOTO 3-speci nastroj predavaju inak na ali-ono to vyzera ako keby treba na presne urcenych 3 miestach ten bocny kryt nejak podchytit aby sa dal dat uplne dole?

image.thumb.png.3240a6c59edd2ed93b4c621567c0fcc0.png

 

FOTO 4-fotka montpaky-skusal som to aj aj na vodicovej strane a aj tam ten bocny kryt proste drzi ako svina

image.thumb.png.6b1b8cb49a7f00411aba2c359656303c.png

 

Riešil to tu niekto a hodil by radu čo s stym? nerad by som to nejak zlomil alebo tam cosi poskodil naviac ked tam je "tlacidlo" na airbag.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvedeny bocny kryt som daval dole,ked som za schranku montoval dsp zosilovac...bocny kryt drzi skutocne na troch miestach,drzi tam skutocne silno,treba proste iba riadne zabrat,pozor ale teraz v tomto chladnom pocasi,moze tam nieco prasknut...bud tepla garaz,alebo to nafenovat...pouzil som ten plochy oranzovy demontazny pripravok z alieexpresu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, fsociety19x napsal:

 

 

FOTO 4-fotka montpaky-skusal som to aj aj na vodicovej strane a aj tam ten bocny kryt proste drzi ako svina

image.thumb.png.6b1b8cb49a7f00411aba2c359656303c.png

 

 

Zhruba v tomto místě jsem strčil dřevěný klínek, abych to neorval a až se dal strčit prst po obvodu jsem to odtahoval. Drží fest. Sundat se musí, v těch kulatých dírách jsou černé protikusy, bez nic ta schránka dolů nepůjde.

Na FCB mi pak psal borec, že to jde protáhnout i bez vyndání schránky. Asi by to šlo. Z vrchu tu trubku strkat a ta ucpávka se zespodu nahmatá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vdaka obom za pomoc. nieco stym teda zrobim. vonku zima a garaz sice mam ale nie vyhrievanu.

ohladom tej montaze bez vybratia-niekde som toto info veru zachytil-neviem ci v tomto vlakne alebo to bolo na brisskoda ale tak ako pises vraj to ide zo spodu nahmatat.

uvidim kedy sa k tomu dostanem kazdopadne potom dam vediet :-)

 

EDIT: tak i to nedalo. montaz bez vybratia schranky teoreticky mozna, realne vsak nie. ten vzduchovy privod je hedn nad nohami cize k nemu je super pristup-az ma to prekvapilo (cakal som ze to bude schovane). problem je hadica. vlozit cez dieru kde ma byt ventil sa da-dokonca cca 15 cm aj zasuniem ale nemam ju ako ohnut tak aby sla poza kastlik-to je proste nemozne lebo najprv ju clovek vklada zo spodu nahor a potom by ju vo vnutri bolo treba zahnut z hora dole-naviac je tam kabelaz minimalne k osvetleniu schranky a robit tam nieco nasilu nema zmysel cize tuto moznost neodporucam.

Editováno: , autor: fsociety19x
EDIT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak mensi update: robil som dnes nejake ine veci na aute a na konci ze skusim tu schranku-tak schranka je uspesne demontovana ale bol to boj. mam uz aj nasadenu hadicu na vyvode a aj ventil osadeny len nemal som uz cas to dorobit. hadicu mam totiz metrovku z OBI za 3 ečka-ten predrazeny origos by som v zivote nekupil cize musim ju skratit na presnu dlzku a nasadit schranku naspat. 

 

mozno taka podotazka ak si pamata @Jan R. alebo @Patrik1971 ci tu hadicu tahat tak ako mam na foto alebo popod ten sedy plast-ako skusal som to aj popod ale zdalo sa mi to trochu lepsie tahat to ponad to. pytam sa hlavne kvoli tomu ze ci na to nie je nejaky "manual" aby sa potom nestalo ze ked budem schranku naspat montovat tak to tam bude zavadzat...

 

image.thumb.png.d764b16ec0ffc453e8b03d5ea0bda3c5.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taky jsem měl problém sundat ten boční kryt palubní desky. Je potřeba páčit těsně vedle těch čudlíků, kterými je to zacvaklé, potom povolí.  

 

Teď mi ovšem nejde sundat ta samotná přihrádka. Odmontoval jsem všech 6 šroubů a ty dva plastové hřeby zboku, ale ani se nehne. Je tam ještě něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj, doplnim nejake info. ked som to cca pred mesiacom aj cosi dorabal...

 

1. co sa tyka hadice ci ponad alebo spodom-ja som ju dal ponad a sla fajn ale je to asi individualna vec

2. pokial nemate origo hadicu ale nejaku z hobby marketu, ktora je pevna, odporucam ju celu nahriat fenom inak sa stym neda pracovat

3. pri nasuvani hadice na ventil aj vyduch to odporucam trosku niecim namazat, pojde to lahsie nasadit, hlavne ked mate tesny rozmer

4. bocny kryt drzi neskutocne silno-na 4 miestach-odporucam si ho podchytit plastovym lizatkom ale potom to podoberat druhym ale pevnym presne v miestach kde su tie kovove svorky-makky plast sa bude ohybat a nepojde to cize bud nejaky dalsim tvrdym plastom alebo mne sa osvedcilo to podobrat takym kovovym mechanizmom, ktory sa da kupit aj na ali-je to robene na vyberanie klipov, ktorymi sa hlavne kabelaz  prichytava na auto.

5. odporucam pred spatnym namontovanim bocneho krytu si ho cely nahriat a prehnut-pokial to nespravite, nebude po nasadeni uplne licovat-bude tam uz mala medzera lebo pocas demontaze ho trochu ohnete opacnym smerom

6.co sa tyka demontaze schranky-neviem uz na kolkych sroboch drzi ale viem ze v navode tam bol nachuja zobrazeny jeden srob, ktory sa skryva za schrankou. K nemu sa da dostat len ak najprv "odpojite" schranku z bocneho ozubeneho mechanizmu. v tomto som vobec nepochopil skoda navod ze ako to spravit a bal som sa ze to dodrbem tak som na to nasiel okluku. Medzi schrankou a palubkou je priestor cca 10cm? cize zobral som skrutkovac-nahodil nan asi 4 magneticke nasadce na bity, na konci som dal bit a tak to odsroboval :D Mal som teda asi 30cm dlhy "nasadec"? :D

 

@XTad si si isty ze si demntoval aj srob ktory je za schrankou? ak ano, musi to ist dole-schranka este trochu drzi o polubovku aj podemntovani srobov ale to je len nacvakavacka cize staci potiahnut-nebat sa.

 

 

image.thumb.png.54339591aebd0122aa1f1fb88bd0918b.pngimage.thumb.png.59d12a8b88dbedf1b3a6fc373e6c6be1.pngimage.thumb.png.bc9c624e4a002d89a874f6f08da15d7f.pngimage.thumb.png.a3e6cfe10a5a4d0e3a5438e50d1c0886.pngimage.thumb.png.e6b30a1ee40426784f8b2a5aa39be40f.png

Editováno: , autor: fsociety19x
chybka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten bocni ozubeny mechanizmus otevirani schranky se odpoji tak, ze se proste za viko schranky trhne ve smeru otevirani a on se vycvakne. Samozrejme je potreba schranku nejdrive otevrit do "servisni polohy" pomoci tech dvou hornich cudliku. V navodu je to uplne nepochopitelne. 

 

Jinak uz jsem ji vyrval celou. Je zacvakla v miste ambientniho osvetleni, tak jsem se bal, aby se tim neznicilo, ale je opravdu proste potreba zabrat a nebat se toho, ze se cela dekoracni lista krouti a cvaka. To same pri nasazovani zpet. Drzi jeste dole u nohou, tam je zase takova konstrukce, ktera se pri nasazovani zpet musi podchytit, aby se nekroutila a schranka k ni pricvakla. 

 

Schranku jsem vyndaval kvuli vymene za novou. Stara byla trochu skrabla, ale pokud by ji nekdo chtel, tak se muzeme domluvit (calounena verze z prvniho roku vyroby). 

Editováno: , autor: XTad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Díky Janu R za návod, namontováno, funguje, jen trochu problém v úzké garáži, nakonec jsem musel vyjet ven.

Scala Style 1.5, 03/23

edit: tak jsem dnes prošel návod k obsluze auta, a o schránce před spolujezdcem jen - schránka, nic o kolečku s ventilem.

Editováno: , autor: radek253
nový návod k obsluze
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...