Přejít na obsah

Matrix LED


copik

Doporučené příspěvky

Po drobném parkovacím ťukanci mám teď nový přední nárazník a vyměněna obě přední Matrix LED světla. Jel jsem už s novými několikrát v noci a pruh už tam teď viditelný není. Evidentně to škodovka nějak vyladila.. Aspoň k něčemu ten ťukanec byl :-D  Původní světla byla stejně jako auto z 07/2019. (Edit: Abych to doupřesnil, Předtím tam byl viditelný tmavší pruh. Teď je znatelný přechod ale ne tmavé místo.)

Editováno: , autor: embecko3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
před 3 hodinami, Stan-m napsal:

 

 

Mě se ještě nestalo, že by mě problikávaly protijedoucí vozidla z důvodů oslnění při zapnutých Matrix. Mám r.v. 3/2020. Už z dálky je vidět u blížícího se vozidla v protisměru, jak jednotlivé segmenty se vypínají. Pokud to tak u tebe není, tak doporučuji navštívit servis a doladit. Třeba ti tam opraví i ten tmavý

přechod z potkavacich na dálkové, který mě teda dost vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, mám dotaz na matrix led vs individuální nastavení jízdního profilu, jestli někdo neví, Všiml jsem si, že tam jde režim světel nastavovat taky jako Normal, Sport atd. Na co už jsem nepřišel, ani v manuálu, je co to nastavení vlastně upravuje? Ty světla se chovají jinak při různých režimech? Díky! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Stan-m Už se mi to taky párkrát stalo. Řekl bych, že důvod nemusí nutně být to, že by byl blikající řidič oslněn. Spíš prostě jen vidí, že jsou to dálková světla, tak bliká a říká si "proč si to blbec nepřepne na potkávací", i když oslněn není. Blikali na mě výhradně řidiči starších aut, u kterých tato funkce určitě není, takže o této funkci možná ani neslyšeli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jinak je potřeba si dát pozor ať člověk nemá před zrcátkem bordel no. Tohleto může způsobovat, že prostě auto jakovy nevidí protijedoucí a vesele mu to tam ty LEDky pouští :-D 

 

Přesně takhle jsem se poučil, když jsem rakouskou dalničku hodil před ten senzor 😄😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, baracudakb napsal:

Jen zmíním, včera jsem přebíral nového Superba MR2021 a můžu potvrdit, že žádný černý pruh na matrixu nemám, zkusím udělat i fotky. Jel jsem cca 2hod po tmě a z matrix jsem velmi nadšený

Ahojte.Ako vsetko v aute,casom sa veci trosku prisposobuju zakaznikom,toto je jeden z tych pripadov.

Keby ale niekto dokazal ist do parametrizacie riadiacich jednotiek svetiel,dalo by sa este nieco lepsie vyspekulovat.(momentalne by to malo byt sifrovane ako odx)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, bajky napsal:

Ahojte.Ako vsetko v aute,casom sa veci trosku prisposobuju zakaznikom,toto je jeden z tych pripadov.

Keby ale niekto dokazal ist do parametrizacie riadiacich jednotiek svetiel,dalo by sa este nieco lepsie vyspekulovat.(momentalne by to malo byt sifrovane ako odx)

 

 

Myslíš že by to teda v servise pre MR2020 vedeli fixnúť alebo je to čisto vecou hardware v MR2021?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak hlásím, že na mě protijedoucí občas také blikají a ani se jim moc nedivím. Sklo před senzorem mám samozřejmě čisté.

 

Standardně když jedu na "manuál", tak dálky vypnu už když vidím, že například do zatáčky svítí protijedoucí auto a za 2s už bych ho oslňoval. Matrix LED to tam perou až do chvíle, než se auto zcela ukáže - jsou vidět obě čelní světla.

 

Typické scénáře, kde oslňuji:

-náklaďák a horizont. Já už sice vidím obrysová doplňkové světla nad kabinou protijedoucího kamionu, ale Matrix počká, až jsou vidět i jeho normální spodní potkávačky. V tu chvíli mi občas kamioňák pustí přídavnou světelnou rampu

-protijedoucí auta s nefunkčním jedním tlumeným světlem. Skoro vždycky to svítí nepříjemně dlouho a oslňuje protijedoucího řidiče (i když si za to může trochu sám, protože mu svítí jen jedna potkávačka...)

-když někoho dojedu v noci, tak zezadu mu to tam Matrix pouští docela dlouho. Po předjetí mi to dá předjetý řidič najevo a problikne nebo rovnou natvrdo pustí dálkové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...