Přejít na obsah

Matrix LED


copik

Doporučené příspěvky

Ted jsi me dostal, je tam polozka dynamic light assist a myslel jsem, ze se to tyka prisvetlovani do zatacek, ve meste u prechodu a tak. Ale melo by to byt fakt pro dalkova!

 

Nastavil jsme ze stredni na rychlou reakci a dam vedet vysledek. Diky moc za nasmerovani!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Hele fakt to oslňuje, zejména v situacích typu:

 

-protijedoucí auto nebo auto přede mnou nemá v pořádku světla a svítí mu pořádně jenom jedna strana. Dálkové jede naplno až do poslední chvíle

-horizonty nebo silnice se středovými svodidly v kombinaci s protijedoucím náklaďákem. Pere mu to do kabiny naplno, protože senzory nevidí jeho světla

 

Jako asistent na maximálně středně rušnou silnici ok, ale je to jenom asistent...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, franco napsal:

-protijedoucí auto nebo auto přede mnou nemá v pořádku světla a svítí mu pořádně jenom jedna strana. Dálkové jede naplno až do poslední chvíle

Nic ve zlém, ale to ať si dají do pořádku světla, denně potkávám několik takových...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 2. 2021 na 9:05, Patrik1971 napsal:

hlupaci nevedia nic o inteligentych svetlach a pre istotu Ta akoze vychovavaju,ze co prazis furt tymi dialkovymi.Nevsimaj si to

 

Jak uz tady zaznelo - svodidla, horizonty, vedlejsi silnice a nebo treba jen takova obycejna zatacka pod 45ti stupni. To jsou situace, ktere "inteligentych" svetla bezne zvladaji tak, ze nakonec zas tak inteligentni nejsou. Takze ostatnim pali vesele dalkovymi do ksichtu.

 

Rozumny ridic vi, ze kazdy z asistentu je jen podpurnou funkci. A ze odpovednost je vzdy na ridici. Pokud tedy svetla neztlumi automatika (polovodic), musi to udelat ridic (vodic). Misto uvah o "hlupacich" zkus zauvazovat timhle smerem. Vetsina lidi ostatni neproblikava jen tak z pleziru.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 3. 12. 2020 na 22:08, lubosh_ napsal:

V režimu Sport rychleji přepíná segmenty, aspoň u mého MR2021.

Súhlas, u môjho MR2020 to tiež prepína segmenty rýchlejšie a rovnako aj rozsvietenie / vypnutie už nie je také to pomalé divadlo. Za mňa režim Sport v tomto určite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Dotaz: Ako je mozne pocas jazdy vypnut automatiku svetiel?

 

Sadnem do auta, je tma, packu odtlacim od seba a zapne sa automatika svetiel. Ako tuto automatiku vypnem aby som sa dostal spat na potkavacky/stretavacky?

 

Ak odtlacim od seba znova, zapnu su dialky na plno. Ak pritlacim packu k sebe, zapne sa svetelna hukacka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mne to funguje takto :

- jednou od sebe automatické dálkové 

V této poloze mohu jednou od sebe zapnout trvale dálku, nebo jemně k sobě přepnout na potkávají světla. 

Světelnou houkacku musím přetáhnout ještě o jednu polohu myslím. Zítra ověřím v autě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem vyzkoušel že jinak se to chová když stojím a když jedu. 

Když stojím tak se to chová stejně jak popisujete. Když jedu (v noci) tak jednou od sebe přepnutí na automatická dálková světla s vykryvanim, když ještě jednou od sebe tak plná dálková, když ještě jednou od sebe tak zase automatika. V obou případech když přitáhnu k sobe tak potkávácí. Podruhé k sobě světelná houkacka. Auto vyrobeno červen 2020. 

Editováno: , autor: jakluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Konstrukce světel. ...Omlouvám se, jestli píšu do "nevhodnýho" vlákna, ale zajímalo by mě, jestli někdo tuší, jak ty světla vlastně fungují. V oficiálních propagačních materiálech Shadeawerke je uvedeno, že čočka jako taková se nazývá bi-matrix LED modul. Samostatný mini-parabolky jsou zase uvedeny jako "přídavné dálkové moduly" No a k té funkci... Zajímalo by mě, jestli v té čočce je několik samostatných LED zdrojů ve funkci matrix a ty samostatné "dálkové" se přidávají taky v matrix režimu, nebo: čočka je stabilně klopený/dálkový a k tomu "přídavné dálkové" fungují jako matrix, nebo: Čočka je matrix a samostatné dálkové jedou naplno jako pomocné?? Na mě to dělá dojem, že to funguje ve schématu 2. tzn. čočka klopný/dálkový a k tomu přídavné jedou v matrix režimu. Jenže těch přídavných je tam jen 3 v jednom světlometu, Celkem tedy 6. V mém předchozím pohybovadle Opel Astra jsem měl taky matrixy (nešťastný odskok od koncernu po frustraci z přechodu z O2 na O3) a ty měli celkem 10 segmentů matrix. Ale S3 má subjektivně mnohem lepší "rozlišení" (líp vykrývá, je rychlejší a celkově prostě pořád osvětluje blíž k cloněnýmu objektu). Je to blbost, ale zajímalo by mě, jak to funguje. Už si pohrávám s myšlenkou, že si koupim GoPro a jebnu ho před to světlo, abych zjistil, jak to funguje. Tušíte někdo? Díky!

p.s. Eviduji znatelný pruh mezi "klopenýma" a "dálkovýma", rozhodně mě to ale nijak nevzrušuje. Jen o tom víte. Nijak to nemá vliv na celkový osvětlení vozovky.

Editováno: , autor: Mituma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Sosovka ako pises je naozaj BiLed matrix modul-v ramci neho su realizovane tlmene-9Led v 2 riadkoch ktore su ovladatelne ako nezavisle riadky(ani o tom nevies a pri zmene rezimov sa tlmia/posilnuju jednotlive riadky).Potom dialkove su v ramci toho isteho modulu ako 11 samostatnych Led(segmentov) ktore su separatne ovladatelne/vypinatelne ale aj s moznostou stmievania a podobne.Tie tri komory reflektora ako pises su vsak tiez sucastou dialkovej funkcie(dalsie 3segmenty),kazda komora samostatne adresovatelna,ale ak pred tebou ide nejake auto alebo oproti,takmer vzdy sa vypnu,kedze svietia najviac v strede priano pred autom a su sirsie.Maju viac funkciu Spotu.Dokopy tak z jedneho svetla dokazes obsluzit 14segmentov a tym ze sa mozu prave a lave svetlo prekryvat,teoreticky zlepsujues rozlisenie a mas 28segmentov ktore dokazes lepsie ovladat.

Snad to takto staci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, bajky napsal:

Ahoj.Sosovka ako pises je naozaj BiLed matrix modul-v ramci neho su realizovane tlmene-9Led v 2 riadkoch ktore su ovladatelne ako nezavisle riadky(ani o tom nevies a pri zmene rezimov sa tlmia/posilnuju jednotlive riadky).Potom dialkove su v ramci toho isteho modulu ako 11 samostatnych Led(segmentov) ktore su separatne ovladatelne/vypinatelne ale aj s moznostou stmievania a podobne.Tie tri komory reflektora ako pises su vsak tiez sucastou dialkovej funkcie(dalsie 3segmenty),kazda komora samostatne adresovatelna,ale ak pred tebou ide nejake auto alebo oproti,takmer vzdy sa vypnu,kedze svietia najviac v strede priano pred autom a su sirsie.Maju viac funkciu Spotu.Dokopy tak z jedneho svetla dokazes obsluzit 14segmentov a tym ze sa mozu prave a lave svetlo prekryvat,teoreticky zlepsujues rozlisenie a mas 28segmentov ktore dokazes lepsie ovladat.

Snad to takto staci :)

Ahoj. Myslím že víc fundovanější odpověď jsem ani nečekal :) Ďaka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...