Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Samsung jsem právě myslel, ale nechtěl jsem jmenovat značky. Jinak funkce zrcadlení už z čistýho androidu zmizela dřív a jen pár výrobců, včetně Samsungu, tohle nabízí. Mirror Link je k ničemu, protože jen zobrazí displej telefonu na rádiu (vzdálený monitor), ale nedá se přes něho ovládat. Takže není důvod nepoužít Android Auto, ikdyž kabelem, tak ta interaktivita je prostě důležitá. Nedokážu si představit čumět na mapu, kterou nemůžu posunout, zvětšit/zmenšit, přidat bod do trasy, atp. MirrorLink je prostě přežívající slepá ulička. Tohle je právě vláknou o Android Auto, tak bych to sem moc netahal, jen jsem chtěl napsat, že lidi pletou pojmy.

Editováno: , autor: vormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vormen ako so myslel, ze cez mirrorlink sa neda ovladat? Ved to ide tak isto ako cez AA. Samozrejme AA podporuje urcite app, mirrorlink zase cast inych. Napr. sygic ceaz AA nejde. A cez floating app a mirror mas dostupny takmer komplet app z tel., plus idu i videa na display auta. Tu moznost AA teda neponuka vobec. Osobne uprednostnujem AA z 2 dovodov. Ze kvalitnejsie mi prehrava online radia, lepsi zvuk a viem ovladat tlacidlom na volante hlasovo google maps. Mirror zase ak pojdem este volakedy mimo SR, tak sygic a spominane videa, maily, sms, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to jde při propojení MirroLinkem ovládat z displeje infotainmentu, tak se omlouvám za dezinformace, ale tohle se vždy používalo pro bezdrátové připojení zobrazovače. Ale že je tohle přežitá technologie (platforma) pro použití v autech, za tím si stojím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, vormen napsal:

Mně se zdá, že tady pořád pletete hrušky s jabkama. Nechápu, proč máte potřebu hledat wifi infotainmentu a připojovat se k ní! To máte všichni Amundsen a sdílíte přes něj internet? (asi těžko). Android Auto a Apple CarPlay funguje tak, že se telefon propojí přes bluetooth, ale ne přes tlačítko Phone, ale přes App, to je zásadní, to jsou dvě odlišný věci na sobě nezávislý. V režimu App (Smartlink) potom probíhá přenos dat přes WiFi, ale uživatel v telefonu žádnou nevyhledává a k žádné se ručně nepřipojuje! Ručně se připojuje k hotspotu auta jen ve dvou případech:

1) sdílení internetu přes Amundsen - placený data, tudíž u nás minimum uživatelů

2) použití MirrorLink - stará technologie pouze na zrcadlení obrazu, dnešní telefony kromě vyjímek nepodporují, v dnešní době pro uživatele je tohle k ničemu

 

Ano, je to skutečně tak, na telefonu běží Android Auto a přes MirrorLink se spojím s infotainmentem auta. K tomu aby to šlo BEZDRÁTOVĚ je ale potřeba funkční propojení telefonu (client) s WiFi auta (access point). Následně dostanu Waze, GoogleMaps, Spotify a další appky z telefonu na obrazovku infotainmentu. S kabelem to sice funguje taky, ale to jaksi není ono - sednout do auta a začít vyndávat telefon, natahovat kabely a propojovat :( Navíc jsem si za tu funkci připlatil - u škodovky je to SmartLink +.

Nejde tedy primárně o to připojovat telefony v autě (děti apod) na internet. 

Píšeš, že MirrorLink je zastaralá technologie, mě osobně to spíš připadá jako novinka "v plenkách". Obrazovku telefonu to nezrcadlí 1:1 jak by mohl někdo mylně usoudit z názvu, jen to umožní spustit "vybrané" aplikace na obrazovce auta v upravené grafice.

A bez toho aby se telefon připojil na wifi auta, se to prostě bezdrátově nerozjede.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem připlatil za bezdrátový Smartlink, protože nechci připojovat při každé cestě kabel, mám teda iphone, kde to funguje na 100%, bezdrátově Android Auto nevím jestli má v současné době fungovat, i prodejce mně říkal, že to zatím jede jen na ios. Má někdo informace, jak to teda je? Má aktuálně Smartlink fungovat bezdrátově i s androidem (ne mirrorlinka ale AA) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to bezdrátově funguje, tedy jen s některými telefony. Konkrétně infot Bolero, telefon Honor 9X, Android Auto 5.x.y, propojeno bezdrátově. Můj starý telefon Huawei P8 Lite jen přes kabel a to právě proto, že wifi auta nevidí a nemůže se s ní propojit. Samozřejmě jde v obou případech vše ovládat dotykem infotainmentu, telefon leží v přihrádce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, moje P8l jede na Androidu 6.0. a navíc není v seznamu podporovaných zařízení od škodovky. Ale třeba P Smart už v seznamu je, ale wifi auta stejně nevidí a funguje taky jen přes kabel :(

O podmínce verze nejnižší verze Adroidu pro bezdrátové propojení s AA jsem žádné info nenašel.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém s "neviditelným" hotspotem Scaly objasněn (nikoliv vyřešen) - wifi vysílá na 5G na kanále č.149 (= 5745 MHz), který není v ČR oficiálně povolen. Docela velký průšvih škodovky! Změnit se to v nastavení WLAN nedá a po vyp/zap zůstává stále na stejném kanále 149.

Proto je docela velká skupina mobilů, které se na tuto frekvenci nepřipojí a tím pádem ani AA na nich nemůže fungovat bezdrátově :(  

Screenshot.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, cestuje to, já ji dnes chytil na kanálu 153.

Měl jsem na test půjčený Huawei P 30 Lite, wifi vidí, ale bezdrátově se s AA nespojí, zkoušel jsem vše možné, snad hodinu, bez úspěchu - vždy jen hláška ".... spojení selhalo ..." nebo tak nějak. Na kabelu funguje bez problému. 

Takže vlastně jediný mobil na kterém se mi podařilo bezdrátově spojit AA je Honor 9X a sním už to mám celkem vyladěné, mobilu se ani nedotknu (leží třeba v kufru), na infotainmentu volím 1. APP 2. Android Auto a během cca 30s se spojí a běží třeba Waze na infotainmentu (bezdrátově). Přitom se na mobilu se bez mého zásahu spustí wifi a spojí se s hotspotem Scaly.

Nutno taky podotknout, že testovaný P30Lite měl Android 9, zatímco Honor 9X má už upgradovaný Android 10, jehož součástí je i AA (nemusí se doinstalovávat). Možná až se uvolní A10 i pro P30Lite, bude to chtít vyzkoušet znovu.

Bohužel přístup do internetu přes mobilní data při WiFi připojené na hotspot mi fungoval pouze jeden den, nyní mi hlásí Waze "Bez připojení", netuším co se stalo :((

Podařilo se AA někomu bezdrátově propojit ještě s jiným typem mobilu?   

Editováno: , autor: Lote
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám OnePlus 6t a ten má zřejmně stejný problém jako Váš H P30 Lite. Na WiFi se připojí bez problému a přes kabel AA funguje skvěle ale ať to zkouším jakkoliv, tak bezdrátově se mi to nikdy nepodařilo rozběhnout. A když jsem se na to ptal v servise aby zkusili jestli je chyba u mě v mobilu nebo v autě tak mi bylo akorát řečeno že Škodovka to doporučuje stále připojovat přes kabel a nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Dczek napsal:

Mám OnePlus 6t a ten má zřejmně stejný problém jako Váš H P30 Lite. Na WiFi se připojí bez problému a přes kabel AA funguje skvěle ale ať to zkouším jakkoliv, tak bezdrátově se mi to nikdy nepodařilo rozběhnout. A když jsem se na to ptal v servise aby zkusili jestli je chyba u mě v mobilu nebo v autě tak mi bylo akorát řečeno že Škodovka to doporučuje stále připojovat přes kabel a nic víc.

A jakou máte verzi Androidu, 9 nebo 10?

OnePlus 6t má údajně dostupný upgrade na A10, proto se ptám.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Dczek napsal:

Mám android 10, konkrétně OxygenOS 10.3.2

Předpokládám, že v AA máte spuštěný "režim pro vývojáře" a povoleno "bezdrátové promítání".

V tu chvíli, kdy vám spojení s AA správně funguje přes kabel, tak kabel rozpojte. Pokud máte v mobilu už uloženou WiFi síť hotspotu Scaly, tak ji smažte a připojte se mobilem na hotspot znovu - mobil by měl dát hlášku jako že wifi je bez internetu - zrušit / připojit - odpovědět zrušit! Kabel nechat rozpojený a na infotaimentu volit: APP, Android Auto a infotainment by měl začít navazovat spojení bezdrátově, trvá to i přes půl minuty.

Mě osobně tento postup zabral u toho Honoru 9X, kde mi teď funguje i připojení do internetu přes mobilní data - takže jede vše jak má - bezdrátově propojené AA, aplikace mají přístup do internetu, zvuky jdou do auta, hlasové zadávání cílů v navigaci Waze i GoogleMaps. Pro mě tedy vyřešeno (do příští aktualizace :((( )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 18. 4. 2020 na 13:14, Lote napsal:

Předpokládám, že v AA máte spuštěný "režim pro vývojáře" a povoleno "bezdrátové promítání".

V tu chvíli, kdy vám spojení s AA správně funguje přes kabel, tak kabel rozpojte. Pokud máte v mobilu už uloženou WiFi síť hotspotu Scaly, tak ji smažte a připojte se mobilem na hotspot znovu - mobil by měl dát hlášku jako že wifi je bez internetu - zrušit / připojit - odpovědět zrušit! Kabel nechat rozpojený a na infotaimentu volit: APP, Android Auto a infotainment by měl začít navazovat spojení bezdrátově, trvá to i přes půl minuty.

Mě osobně tento postup zabral u toho Honoru 9X, kde mi teď funguje i připojení do internetu přes mobilní data - takže jede vše jak má - bezdrátově propojené AA, aplikace mají přístup do internetu, zvuky jdou do auta, hlasové zadávání cílů v navigaci Waze i GoogleMaps. Pro mě tedy vyřešeno (do příští aktualizace :((( )

Tak to ale znamená, že musíte mít v telefonu i 5GHz WiFi (soudě podle příspěvku @Lote). A ŠA nikde neuvádí, že s telefonem, který má jen 2,4GHz si bez kabelu neškrtnete, což je škoda. Nebo se mýlím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, dafr napsal:

Tak to ale znamená, že musíte mít v telefonu i 5GHz WiFi (soudě podle příspěvku @Lote). A ŠA nikde neuvádí, že s telefonem, který má jen 2,4GHz si bez kabelu neškrtnete, což je škoda. Nebo se mýlím?

Bez 5G wifi to bezdrátově rozhodně nepojede, mám ověřeno. ŠA to skutečně neuvádí takhle obecně, ale na svých stránkách má kompatibilní telefony: http://compatibilitylist.skoda-auto.com/?appVIN=&AppLanguage=cs-CZ

Vybereš Scalu, typ infotainmentu, výrobce telefonu a vypadne ti seznam kompatibilních zařízení. Obávám se, že žádné s jen 2G wifi tam nebudou :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 8. 2019 na 15:14, kuyonmodel napsal:

Pomoze mi niekto s oznamom na obrazovke po pripojni telefonu k infotaimentu pred navstevou servisneho centra? Je to odskusane s viacerymi mobilmi. Verzia Android Auto je posledna, OS Android 9. Ako sa da "vodoznak" na obrazovke odstranit? Viz foto:

DSC_0029.JPG

DSC_0028.JPG

 

Tvl tak tohle bych jim otřískal o hlavu. Pustit z zákazníkovi předprodukční verzi, kor když to tam je napsané, to je neskutečné. Udělat to takhle dodavatel škodě tak platí dardy v milionech. 

To je přesně ten důvod proč se bojí prvních kusů. Vždycky se v automotive děsně tlačí na termíny a tak mezi prvními kusy je sposty nedodělků a podvodů jen aby se dodalo, a na začátku seriove produkce se to pak rychle ladí.... No hlavně že to dali dokupy a byl to jen SW problem a ne HW jak je psano na zarizeni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vormen napsal:

Není to spíš problém telefonu než infotainmentu? Android Auto u nás ofic. nefunguje a tak se stahujou různý pofiderní APK pro různý HW a takhle to pak dopadá.

 

K tomu jen poznámka: Od verze Android 10 je již Android Auto součástí operačního systému telefonu, tedy žádné APK se neinstaluje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...