Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahoj borci, mám Chcalu 2019 a AA mi v pohodě dlouhodobě fungovalo (Xiaomi MI A2). Pak jsem to nějakou dobu nepoužil a  teď se nedokážu přes kabel připojit. Psalo to nějakou hlášku, že snad není podpora. Jediná změna, co se mi udála na telefonu, je aktualizace na A10. Verzi AA mám aktuální. Zkoušel jsem to i přeinstalovat a teď mi AA vůbec nereaguje s infotainmentem. Můžu kliknout na Smartlink, ale nic se nestane. Máte nějaké rady, co bych mohl zkusit? Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj Lidi, Podařilo se Vám někomu někde sehnat kabel USB-C / USB-C, nebo všichni mate USB-C s USB a redukcí na tom? Zatím mám redukci ale hodně mě to rozčiluje, je zbytečně velká, a ten konektor je podle mě trochu úlet :D Začínám mít pocit že ten kabel se snad ještě nevyrábí :D Navíc si myslím že standardní USB by drželo lépe, tohle konstruktéři trochu nedomysleli :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, přece nebudu používat nějakou redukci...

To, že ho neprodává Škoda, ještě neznamená, že to neexistuje :) Ale ta by za něj chtěla alespoň 800Kč (když za normální USB A na USB C chtěli 600Kč a za redukci chtějí 150Kč).

Tenhle si objednej třeba:

https://www.aliexpress.com/item/32949830845.html?spm=2114.12010612.8148356.9.520b34532Wl3ED

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupoval tento:

https://www.alza.cz/alzapower-alucore-usb-c-to-usb-c-gen2-5a-100w-0-5m-black-d5532777.htm?o=19

 

Pravda je dost drahý, ale já ho kupoval v "Black Friday" za 199 Kč. Je sice celkem neforemný, protože je bytelný, ale já ho kupoval kvůli Mirrorlinku a aplikaci Floatingaps, jestli Vám to něco řekne (bylo zapotřebí velmi kvalitní kabel,verze 3.2 a 100 W,rychlost10Gb/s) ..Chtěl jsem si díky této apky a českého tvůrce tohoto řešení zrcadlit na infotaimantu více aplikací než umožňuje android auto (např. mapy.cz a obejít tím nemožnost kliknout si třeba do poloviny písničky v aplikaci v android auto - píšu o tom ve svém vláknu ke Scale). Bohužel při mé smůle Samsung nyní ukončil podporu mirrorlinku a tím pádem je to už pasé :-(

Editováno: , autor: hannys85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

AA bezdrátově ve Scale funguje, ALE .....

- mobil musí mít 5G wifi a navíc musí podporovat příjem na "krajních kanálech 5G" (od 5,725GHz výše, tedy kanály č. 145 a výš) - nechápu proč wifi AP Scaly vysílá právě v tomto pásmu, které nejen že je výkonově omezeno, ale taky ho spousta i relativně nových zařízení nepodporuje

- na webu škodovky je seznam kompatibilních telefonů - bohužel nedá se na to spolehnout - některé fungující tam chybí a naopak 

 

Osobně jsem zkoušel:

- stařičký Huawei P8 Lite (Android 6, AA verze 5.1.x)  - AA jen na kabelu, nemá totiž 5G wifi. Navíc je velmi pomalý, reakce jsou hrozné! 

- Huawei P20 Lite (Android 9, EMUI 9.1.0, AA verze 5.1.50...) - AA jen na kabelu, nepodporuje krajní kanály 5G wifi

- Huawei P30 Lite (Android 9, AA verze 5.0.2) - přestože wifi AP Scaly vidí, tak se mi bezdrátově nepodařil propojit, stále dokola nějaké chyby, na kabelu bez problému.

- Honor 9X (Android 10.0.0.190, AA verze 5.2.501054) - AA funguje bezdrátově, rychlost dostačující, trochu nespolehlivé, občas se s AA nespojil a bylo ho nutné restartovat, potom opět OK

 

Příští týden bych měl mít k testu Xiaomi Redmi Note 9 LTE - dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi, mám na hraní Redmi Note 8T, včera jsem to nepropojil ani kabelem, chyba komunikace 16, ale to jsem vyčetl, že dělají duální aplikace, takže jsem je teď zrušil a dnes budu zkoušet dál. Funguje to tak, že připojím poprvé kabelem, ten potom odpojím a samo se to připojí bezdrátově, stejně jako u iphonu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně pokud připojuji telefon poprvé, nejdříve rozjedu hansfree pře bluetooth. Pak propojím USB kabelem a spustím na Boleru APP/AndroidAuto, vyzkouším Waze apod.

Zkontroluji, že je v mobilu povolen režim "bezdrátové promítání", odpojím kabel a znovu volím APP/AndroidAuto.

Prvotní komunikace proběhne přes bluetooth, následně hláška na telefonu, že AA potřebuje WiFi (pokud nebyla zapnutá).

Tady může vzniknou problém, že telefon se připojí na AP Scaly, ale ta nemá konektivitu do internetu. Je nutné "přesvědčit" mobil, že přesto že má připojenou wifi, tak data má tahat od operátora. U Honoru 9X telefon nahlásil, že WiFi připojení je bez internetu – zrušit / připojit – nutno volit zrušit!!!!  (jinak se sice bezdrátově AA připojí, ale nebudou fungovat data v aplikacích).

Vše uvedené se řeší jen při prvotním připojení. A pokud vše funguje jak má, tak po stratu auta jen na Boleru volím APP/AndroidAuto a během chvilky jede Waze, Spootify .... a to mě osobně stačí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to rozjel jenom drátově, bezdrát. promítání zapnuto, ale po odpojení kabelu je konec a telefon to už nevidí. Je teda pravda, že jsem prvně neprovedl propojení HF břes BT, tak ještě vyzkouším. Ale jinak AA velké zklamání, oproti CarPlay dost slabá náhrada. Dole vodorovně černej pruh s ovládacím panelem co ubírá místo a při navigování dialog s instrukcemi o velikosti poloviny šířky obrazovky je vtip a celkově mapa malá a nečitelná. Kvalita zvuku otřesná. Cestou jsem přepínal drát AA a bezdrát CarPlay a na AA bych si nezvykl, když už vím co můžu mít a dokonce bych i zvažoval přechod z androidu na iphone kvůli tomu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem nijak zvlášť technický zdatný, takže to asi umíte i vy, ale nějak se mi podařilo na telefonu dostat do vývojářského nastavení a tam se pak dalo nastavit současné použití mobilních dat i WiFi. Pak mi fungoval AA bezdrátově, ale přesto to bylo pořád samá hláška a navíc komplikované i tím, že k Boleru máme spárované 2 telefony a systém nějak nevěděl co si vybrat. Fungovalo to, ale tak nějak netransparentně a nespolehlivě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U iphonu je to hračka, všechny telefony mají stejný OS a k němu HW a vždy se to chová stejně, u androidu je to komplikovanější kvůli různým HW, ale hlavně SW, kdy každý výrobce má jiné možnosti nastavení dat, oprávnění atp. Chtěl jsem zjistit, jak by AA fungovalo bezdrátově, kdybych náhodou teoreticky přešel z iphonu na android, většinou ty platformy střídám, ale zjistil jsem stejně, že v autě je nesrovnatelně lepší CarPlay než Android Auto, tak už nebudu dál zkoušet a časem se to třeba pohne u androidu k lepšímu, co do bezdrátového připojování, tak do UI. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Lote napsal:

AA bezdrátově ve Scale funguje, ALE .....

- mobil musí mít 5G wifi a navíc musí podporovat příjem na "krajních kanálech 5G" (od 5,725GHz výše, tedy kanály č. 145 a výš) - nechápu proč wifi AP Scaly vysílá právě v tomto pásmu, které nejen že je výkonově omezeno, ale taky ho spousta i relativně nových zařízení nepodporuje

- na webu škodovky je seznam kompatibilních telefonů - bohužel nedá se na to spolehnout - některé fungující tam chybí a naopak 

 

Osobně jsem zkoušel:

- stařičký Huawei P8 Lite (Android 6, AA verze 5.1.x)  - AA jen na kabelu, nemá totiž 5G wifi. Navíc je velmi pomalý, reakce jsou hrozné! 

- Huawei P20 Lite (Android 9, EMUI 9.1.0, AA verze 5.1.50...) - AA jen na kabelu, nepodporuje krajní kanály 5G wifi

- Huawei P30 Lite (Android 9, AA verze 5.0.2) - přestože wifi AP Scaly vidí, tak se mi bezdrátově nepodařil propojit, stále dokola nějaké chyby, na kabelu bez problému.

- Honor 9X (Android 10.0.0.190, AA verze 5.2.501054) - AA funguje bezdrátově, rychlost dostačující, trochu nespolehlivé, občas se s AA nespojil a bylo ho nutné restartovat, potom opět OK

 

Příští týden bych měl mít k testu Xiaomi Redmi Note 9 LTE - dám vědět.

 

Xiaomi Redmi note 8 PRO s Andr. 10 bez kablu nejde dokonca nie je ani sucast AA (kolega ma presne ten telefon a ma sucast AA ale aj tak nejde bez kablu pripojit) 

Redmi note 5 s Andr. 9 bez kablu nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...