Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Když zapnu v oprávněni polohu, tak je to připojení o náhodě. Pokud je zakázána, funguje to na 90%, pokud zastavím na krátkou dobu, tak už se nepřipojí. Řešení je vypnout a zapnout Bluetooth v autě, mám to v roletce jako rychlou volbu. Pak už se zase hned připojí. Mám S21, ta S22 je zatím celkově dost nepovedená řada co do HW a SW bugů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera cestou z práce domů jsem se zase trápil. Po totálním tvrdém smazání samozřejmě připojení AA selhalo. Říkal jsem si, že na to nemám čas a vyjel jsem. Během jízdy jsem infotainment zkoušel zase restartovat. A najednou se mi objevila na displeji úplně nová věc, viz foto.

Už jste se s tím někdo setkal? 😅

20220517_181128.jpg

Vyfotil jsem, pak jsem dal znovu restart (několika sekundové podržení hlavního tlačítka) a pak vyskočilo okno, jako by se software aktualizoval - to trvalo chvíli pak systém naskočil znovu. 

Možná je to nějaký trik jak zaktualizovat software infotainmentu - to co dělají v autorizovaném servisu - což nikdy nepochopím proč si to nemůže řidič dělat sám - proč by tam jinak bylo to tlačítko Aktualizovat software, že?

Editováno: , autor: Jura24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, vormen napsal:

Když zapnu v oprávněni polohu, tak je to připojení o náhodě. Pokud je zakázána, funguje to na 90%, pokud zastavím na krátkou dobu, tak už se nepřipojí. Řešení je vypnout a zapnout Bluetooth v autě, mám to v roletce jako rychlou volbu. Pak už se zase hned připojí. Mám S21, ta S22 je zatím celkově dost nepovedená řada co do HW a SW bugů. 

Dneska ráno jsem se nepřipojil bezdrátově ani kabelem. Furt jen hláška, že spojení selahlo. Povolení polohy mám zakázené. Ještě jsem to zkoušel se připojit i s vypnutou GPS na mobilu - taky nic. 

To opravdu při každém zastavení na krátkou dobu (jak dlouhou?) to vypadne? To musí být vopruz při popojíždění v kolonách...

 

Ano S22ky mají bohužel hodně problémů. Od počátku, kdy výrobce lhal o obnovovací frekvenci displeje, mizerná jen jednodenní (někdy ani ne) výdrž baterky a teď Android auto. 

Jestli to neopraví, tak příští mobil bude buď Pixel nebo Jablíčko. Už na to nemám nervy. Potřebuju mít stabilní a funkční mobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K telefónu S22, asi mám šťastie na svoj kus, ale android auto mi funguje spoľahlivo od začiatku. A to mám jeden z prvých kusov u nás v republike. Pripojenie hneď na prvú dobrú, žiadne odpájanie počas aj niekoľko hodinovej jazdy. Auto mám z roku 2016, kde by som skôr očakával problémy s pripojením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Thief1 napsal:

K telefónu S22, asi mám šťastie na svoj kus, ale android auto mi funguje spoľahlivo od začiatku. A to mám jeden z prvých kusov u nás v republike. Pripojenie hneď na prvú dobrú, žiadne odpájanie počas aj niekoľko hodinovej jazdy. Auto mám z roku 2016, kde by som skôr očakával problémy s pripojením.

Já měl právě S22 předobjednanou. Byl jsem mezi prvními, jen jsem jí dostal až na začátku května.

Mě to taky právě běželo přesně úplně v pohodě - nehledě na to jestli před vstupem do auta stáhnu všechna okna, nebo jestli se nejdřív připoutám, pak zapnu infotainment. Bylo to STABILNÍ a SPOLEHLIVÝ. Určitě to způsobila softwarová aktualizace Samsungu

Možná moje Scala není taky žádný svatoušek, takže může mít na tom taky nějaký podíl - viz fotka infotainmentu po restartu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Thief1 napsal:

Teda u teba nieje žiaden rozdiel či sa pripájaš káblom alebo bezdrôtovo? Môžme porovnať konfig telefónov kľudne, ale viem že som nenastavoval nič naviac v android auto a šľape to.

Kabelem připojení vždy selhalo, bezdrátově před systémovou aktualizací to fungovalo v pohodě. 

Android auto mám úplně původní konfiguraci jak na začátku. Jakou máš verzi Android Auto? Ale jelikož jak jsi psal, že nemáš Scalu, tak možná proto máš klid :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jura24 napsal:

Kabelem připojení vždy selhalo, bezdrátově před systémovou aktualizací to fungovalo v pohodě. 

Android auto mám úplně původní konfiguraci jak na začátku. Jakou máš verzi Android Auto? Ale jelikož jak jsi psal, že nemáš Scalu, tak možná proto máš klid :D

Bral by som ešte, ak by boli výpadky pri bezdrôtovom pripojení, ale kábel musi na 100% fungovať.

Prikladám moju zostavu android auto a aplikácií obsiahnutých v ňom.

 

Inak mám Fabiu 3 a v nej štandardné Bolero.

Screenshot_20220518-130136_Android Auto.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak poslušně hlásím, že mi to opět vše funguje. Bezdrátově se připojí v pohodě 💪😁

Pomohlo vypnutí a zapnutí BT infotainmentu, takže jsem si to taky dal do roletky. Povolení polohy pro AA mám stále zakázané.

Tak uvidím na jak dlouho budu mít klid :D

Ještě přikládám fotky konfigurací AA a infotainmentu

Screenshot_20220518-133924_Android Auto.jpg

20220518_134124.jpg

20220518_134131.jpg

Editováno: , autor: Jura24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu z jiného soudku, nicméně: nevím kým a nevím kde mi bylo řečeno (pokud to není nějaký výplod mého chorého mozku...), že plocha před řadící pákou obsahuje zesilovací "cosi" pro lepší zachycení GPS z mobilu, který si sem položím. Je to pravda? Mám totiž dojem, že tomu tak není. Minimálně od poslední aktualizace telefonu na Android 12 musím před spojením kabelem nejprve najít GPS v mobilu, který držím v ruce a potom ho teprve spojím s AA a následně pracuje navigace normálně a signál GPS drží. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, marskama napsal:

Trochu z jiného soudku, nicméně: nevím kým a nevím kde mi bylo řečeno (pokud to není nějaký výplod mého chorého mozku...), že plocha před řadící pákou obsahuje zesilovací "cosi" pro lepší zachycení GPS z mobilu, který si sem položím. Je to pravda? Mám totiž dojem, že tomu tak není. Minimálně od poslední aktualizace telefonu na Android 12 musím před spojením kabelem nejprve najít GPS v mobilu, který držím v ruce a potom ho teprve spojím s AA a následně pracuje navigace normálně a signál GPS drží. 

já na mé S22ce s GPS problém nemám. 

a ano při položení mobilu na tu desku by se měl zesílit GPS signál - nemohu posoudit, protože jsem to neporovnával. Ono když mi to funguje, tak se o to nestarám :D ....a také při položení mobilu (podporující bezdrátové nabíjení) se musí na displeji zobrazit nahoře u stahovací roletky vpravo takový symbol připomínající "P"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Já nemám bezdrátové nabíjení, takže se mě to netýká. Nicméně u mě o zesílení signálu mluvit nemůžu. Když tu výše zmíněnou proceduru neudělám, resp. bych telefon spojil a položil na desku, ve valné většině případů by se signál GPS nenašel. No, zeptám se v AS, třeba mi řeknou, kde je chyba. Dokud to ale funguje aspoň takto, bude to stačit. Jen se obávám, aby se třeba při delší cestě tunelem signál neztratil a následně už nenašel - musím vyzkoušet před cestou k móři 😉.

PS: Jen upozornění: poslední příspěvek se necituje, viz pravidla fóra.

Editováno: , autor: marskama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám na telefonu u ukazatele síly signálu i  nápis LTE. A je pravda, že když jsem v autě v místě se špatným signálem a telefon mám v kapse, tak na displeji auta vidím třeba 3 čárky síly signálu. Když ale telefon vyndám z kapsy a položím ho na tu plochu, tak tam přibudou další dvě čárky. Stalo se mi to už víckrát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...