Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

@dafr ale nie bezdrôtové AA. Pod 10kou to vraj zvláda iba pár spomínaných modelov. Až v 11ke by mali mať podporu bezdrôtového AA všetky mobily... teda Google by to mal povoliť, len či to výrobcovia zvládnu zakomponovať do svojich sw/hw. Minulý týždeň boli o tom články na mobilových weboch... napr prvý odkaz tu: https://www.novinky.cz/auto/clanek/android-auto-dotahuje-apple-nabidne-bezdratove-spojeni-40334108https://www.novinky.cz/auto/clanek/android-auto-dotahuje-apple-nabidne-bezdratove-spojeni-40334108

 

Doplnenie.. heh, páčia sa mi tie súvisiace články.... ako hovorí jedna známa, ľudstvo raz vyhynie na tlačovú chybu.

571348544_obrzok.thumb.png.60d431e9ac24493783de51c34a9a1939.png

 

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to v Kamiqu bezdrátově "funguje" i na Huawei P30. Jen skoro vždycky je lepší mít odemčený telefon, nebo to vždy spojit nanovo. Samo od sebe se to málokdy spojí napoprvé, když je mobil zamčený v kapse. Takže funguje to, ale nějaké mouchy to má. Resp. spojí se to, ale obrazovka je černá, navigace nenaskočí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne mna AA nerozptyluje. Ak sa raz nastavi a hlavne navigaciu viem ovladat hlasom, tak nemam dovod tam tukat. Skor mna stve mirrorlink. Tam je to hroza. Furt nieco blbne, nechce odpojit telefon a zamrzne mi obrazovka na tel. a plus i ta apka co prehrava youtube a ine veci je fakt maximalne neprakticka. sice tu za jazdy nepouzivam, no nieco nastavit v nej je des a hroza.

 

A to bezdrotove spojenie bude ako fungovat v AA a v aute. Treba mat bezdratovy smartlink, ci to pojde cez wifi ci nejak inak? To som celkom nepochopil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na oficiální podpoře Googlu se píše, že bezdrátově jdou aktuálně  připojit kromě Pixelů všechny Samsungy s androidem 10, takže i řada A a s androidem 9 jen starší S8 a Note 8. Nemá tu někdo náhodou nějakej Samsung s desítkou androidema bezdrátový smartlink, aby to vyzkoušel? Ostatní značky nemá smysl zkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mně to nedalo a musel jsem to vyzkoušet. Jak jsem psal, Google aktuálně podporuje bedrátové AA jen s jeho Pixely a s telefony Samsung s androidem 10, koupil jsem Samsung m21 a šel to vyzkoušet, telefon se propojil hned bezdrátově bez použití kabelu a AA funguje automaticky po zapnutí zapalování. Tak to teď budu chvilku používat android místo iphonu a jsem zvědavej na stabilitu spojení, dnes dopoledne se mi CarPlay samo odpojilo/připojilo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 8. 2020 na 0:20, dafr napsal:

@Lote a @petulko díky za zveřejnění vlastních zkušeností s více MT. Vybírám si nový MT a rozhoduji se mj. právě podle toho, aby AA šlapalo bez kabelu. Těším se na test Xiaomi Redmi Note 9 LTE.

 

 Xiaomi Redmi Note 9 jsem měl jeden den na testování, za mě nedoporučuji, problémy už při připojení hansfree, ty nakonec zvládnuty a hansfree ok, ale komplikace už u tak jednoduché funkce mě zaskočily :(

AA se bezdrátově ve Scale nepřipojí, stejný problém jako u jiných mobilů - nevidí wifi 5G kanály č.149 a výš.

Na kabelu funguje bezchybně, příjemně překvapila rychlost reakcí, hlasové ovládání bez chyby.

 

Taky vybírám nový telefon pro sebe, zkoušel ve Scale někdo Samsung A51? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak @Lote, jelikož jsem se tvého testu Redmi 9 nemohl minulý týden dočkat :-) a už jsem telefon potřeboval koupit, tak jsem se neplánovaně stal taky testerem a přidám moji zkušenost.

Konkrétně se jedná o model Xiaomi Redmi Note 9 Pro. První připojení přes BT - hands free funguje bez problémů. Potom připojení přes kabel - AA naběhlo svižně, ale... Doposud jsem byl zvyklý, že u Huaweie P Smart jsem v AA používal Waze. Jsem s ním totiž nejvíc spokojen a je tam příjemný hlas. Tady jsem ale narazil na problém (a už jsem o tom četl někde v testu telefonu Redmi 9, jenže jsem předpokládal, že se jednalo o chybu nějakého předprodejního vzorku telefonu), že Waze nefunguje korektně. On se spustí, naplánujete trasu, ta se zobrazí na displeji infoteinmentu a po první křižovatku jde vše bez problémů. Potom se poloha vozu zastaví v místě, kde se mělo odbočit a je konec. Zůstane tam stát celou cestu. Zajímavé však je, že když k navigaci v AA použiji Goggle Maps, tak tam to jde naprosto bez problémů. Další pokus - připojení bez kabelu. Tady jsem dopadl stejně jako ty @Lote, tzn. nepodařilo se připojit k AA, ovšem s tím rozdílem, že můj telefon tu palubní wifi vidí a normálně se k těm krajním kanálům připojí (viz obrázek obrazovky).

Tož tak. Ten Waze mě štve. Těžko si budu zvykat na Google Maps, protože zdaleka to není tak uživatelsky příjemný program, jako Waze. Snad se to podaří do budoucna nějak vyřešit. Nebo napadá vás něco?

 

A jaké konkrétní problémy, které jak píšeš se potom podařilo zvládnout, měls @Lote s tou handsfree?

 

Jo a ještě mě naštval v Android 10 Google Asistent. V Android 9 se mi krásně dařilo ovládat spostu věcí hlasem (vytáčení, diktování adresy apod.) a tady se s tím Asistentem nemůžu domluvit, protože se mi zdá, že rozumí pouze anglicky.

Screenshot_2020-09-02-21-29-38-094_cz.webprovider.wifianalyzer.jpg

Screenshot_2020-09-02-21-30-03-511_cz.webprovider.wifianalyzer.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, dafr napsal:

 

A jaké konkrétní problémy, které jak píšeš se potom podařilo zvládnout, měls @Lote s tou handsfree?

 

K testu jsem měl zapůjčený Redmi Note 9 LTE 128GB (není to Pro verze), Android 10, MIUI 12 (pořízený byl s verzí MIUI 11, upgradoval jsem), AA bylo součástí Androidu 10, Waze jsem nainstaloval z Google Play.

Problémové bylo hned první spárování Blutooth - telefon a Bolero se navzájem viděly, kódy seděly, ale spárování nakonec skončilo s chybou a neproběhlo. Po dalším startu auta ale vidím, že jsou spárované a handsfree jede. Pro změnu se ale zase nenaimportovaly kontakty - Bolero nahlásilo chybu. Později jsem zjistil, že nebylo povolené sdílení kontaktů v Bluetooth nastavení telefonu, bohužel už jsem neměl čas vyzkoušet, zda to bylo skutečně tím.

Jak jsem psal, bezdrátově mi AA nešlo, Scala mi ten den vysílala na kanále 151, wifi analyzér v telefonu její síť neviděl, ostatní okolní sítě v 5G ano. Na kabelu mi AA a Waze fungoval bez problému, hlasové zadávání cílů po zadání tlačítkem z volantu taky, opravdu rychlé reakce, měl jsem Waze puštěný jen na pár křižovatek ve městě na test, ale žádný problém se zaseknutím Waze jsem neviděl. 

Editováno: , autor: Lote
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono vůbec nejde o kanály, ale o to, že bezdrátově  to nepodporuje aplikace Android auto pro jinou značku telefonu než pixel/Samsung, že to nějak náhodně někomu jede je haluz a beztak nespolehlivě. Mně to na Samsungu jede zcela bezproblémově, kvalita zvuku/hovorů výborná, nic se neodpojuje. Akorát když chci zadat adresu hlasem, nebo si nechat přečíst přijatou zprávu, asistentka angličtinou přečte text v češtině, kdy je rozumět akorát něco jako potom bude moci používat, takže je potřeba v mobilu asi něco nastavit, ale netuším co a kde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém vyřešn. Komu by fungovaly v Android Auto všechny aplikace, kromě Waze, doporučuji zkusit toto:

 

Je nutné vypnout v MIUI "optimalizaci baterie" a potom ještě v nastavení "baterie a výkon" v aplikacích Android Auto, Waze a Google-Maps zvolit volbu "žádné omezení".

 

Čerpal jsem z komentářů na tomto linku https://www.zive.cz/poradna/android-auto-nespousti-aplikace-v-androidu-9/sc-20-cq-665641/default.aspx?consultanswers=1

 

Píše se tam sice o Androidu 9, ale tam mi vše fungovalo. Jak jsem popsal výše, problém nastal až s Android Auto v Androidu 10 a telefonem Redmi Note 9 Pro (a nejsem sám podle reakcí na netu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 9. 2020 na 11:18, vormen napsal:

Ono vůbec nejde o kanály, ale o to, že bezdrátově  to nepodporuje aplikace Android auto pro jinou značku telefonu než pixel/Samsung, že to nějak náhodně někomu jede je haluz a beztak nespolehlivě. Mně to na Samsungu jede zcela bezproblémově, kvalita zvuku/hovorů výborná, nic se neodpojuje. Akorát když chci zadat adresu hlasem, nebo si nechat přečíst přijatou zprávu, asistentka angličtinou přečte text v češtině, kdy je rozumět akorát něco jako potom bude moci používat, takže je potřeba v mobilu asi něco nastavit, ale netuším co a kde.

Pro plně funkční Google Asistent je potřeba v jeho nastavení (v telefonu) odhlásit tvůj google účet. Pak to pošlape jak má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 9. 2020 na 20:39, vormen napsal:

A51 je HW stejná jako m21 o které jsem psal, takže s tím problémy nebudou. 

 

Díky za tip vormenovi :))

Pořídil jsem A51 a skutečně vše funguje dle mých představ. AA se bezdrátově spojí samo po stratu auta, používám hlavně Waze a Sootify. Waze jede vč. hlasového zadávání cílů. Stabilitu budu ještě testovat, zatím po dvou dnech provozu žádný problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vám funguje české hlasové ovládání v Android auto (na androidu 10) ? Poslední aktualizace tuto možnost odebrala..

Jinak předpokládám, že pokud nemám bezdrátový smartlink, tak už ho do auta asi nedostanu, co ? Mám Galaxy S20, takže jinak podporovaný telefon.

Editováno: , autor: hannys85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně se to poslední aktualizaci zase rozmluvilo. je to tím asistentem jak píše @csabac, pokud se aktivuje, tak to mluvit nebude. řešením většinou je odinstalovat aktualizaci a znovu nainstalovat. aktualizace na apku Google apku vychází dosta často a někdy se po ní asistent zapne a někdy ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netreba odinstalovat nic. staci ak v google das nastavenia a tam je asistent google, otvoris prekliknes na assistant a a vyberies assistant devices (telefon priradeny k uctu) kliknes a vypnes to tam a funguje potom hlasova volba. zvlastne je, ze nie kazda aktualizacia to zmeni. posledna mi ho nevypla. 

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tím trochu nesouhlasím, jsou dva vzhledy Google aplikace, kdy ten starší co je default v telefonu po zapnutí nedělá problémy a ovládání hlasem funguje normálně i při zapnuté volbě v assistant devices, jenže občas po aktualizaci apky se změní vzhled, kdy ve druhé záložce zleva už je přímý přístup k asistentovi a potom to v autě nemluví a stačí apku deaktivovat/aktivovat, aktualizvat a pak je zase v původním stavu, funkční a aktualizovaná, taká malá haluz. A pak v autě funguje všechno jak na mobilu, dneska jsem si s tím povídal celou cestu. Tlačítko na volantu a nechal jsem si říct počasí, vypočítat příklady, říct jaká je nejvyší hora ČR, navigovat na adresu atp., pokud bych to vypl jak píše @csabac, tak bych si moc nepokecal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...