Přejít na obsah

Apple CarPlay


Doporučené příspěvky

Dostál jsem info, že tyto dvě služby nejsou určené pro trh v ČR. A měl jsem S8 (až po stáhnutí té neof. apky to jelo )a nebyl jsem schopný telefon načíst a teď mám nové jabko 2020 a taky to píše, že nelze se s telefonem spojit. Ale od myslím nových ročníku aut už to prý jede. Taky nechápu v čem je ten problém. Když škodovka toto má v infotainmentu a nejede to. tak buď jsem blbý a neumím to /ale zkoušeli to i jiní odborníci) nebo nevím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti pořád nerozumím, co ti vlastně nejede? Připojuješ to přes kabel? Já mám čtyři roky staré jabko, Karok MR2020, infoteinment Bolero a přes kabel to šlape jako hodinky, vč. Waze. Bezdrátově to samozřejmě nejede. 

Editováno: , autor: dafro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@budis Jasně že umí. Jen to vypadá maličko jinak (předpokládám že u CarPlay to taky neni 1:1) a novinky tam přicházejí o něco později (např. navigace v pruzích) ale to podle mě není důvod nepoužívat. Co mě žere, je to zadávání cíle nebo třeba vyhledání benzínky na cestě to se prostě dělá špatně - než nastartuju auto tak už to mám připravené a když náhodou potřebuju jinam tak odpojím kabel najdu si to na telefonu a zas to připojím.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Martin Rušaj napsal:

Bezdrátově by to mělo jet, ne? Já měl android a aby to jelo musel jsem stáhnout do mobilu apku, která byla někde tady prezentována. Ale přes tel. přes USB.

Pokud člověk nemá koupený bezdrátový smartlink, tak jde android auto spustit jen přes kabel. A díky toho, že Škodovka dodatečně neumožňuje zprovoznit bezdrátový smartlink, tak je pouze možnost "pomoci" si nějakým speciální zařízením jako třeba uvedený CPLAY2AIR WIRELESS ADAPTER. Pro android zatím žádné podobné zařízení není, ale údajně se vyvíjí a mělo by být brzy dostupné. Respektive se dá dokonce něco takového vytvořit za pomocí druhého rootnutého telefonu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, budis napsal:

Ja nikdy moc nepochopil, proc bych mel chtit primo 1 ku 1 zrcadlit mobil do auta. Uz jen to, ze mobil jen zridka ovladam na sirku. Na to mame prece zvlastni prostredi Android Auto/Apple Carplay primo uzpusobeny pro auta nebo ne?

Mě např. vadí, že android auto zatím nepodporuje mapy.cz anebo že v jakékoliv hudební aplikace (yt music, spotify ,jet audio apod.) nejde přetáčet v písničkách. Často poslouchám hodinové sety a chci třeba "přeskočit" nějaký track v setu, tak na mobilu bych si normálně kliknul na časové ose dále, ale na displeji infotaimantu to nejde. Oba výše uvedené problémy bych vyřešil právě tím zrcadlením. Pokud někdo (google) argumentuje, že to přeskakování nejde kvůli bezpečnosti, tak pak postrádá smysl jakékoliv "klikání" v android autu (např. přepínání mezi dvěma aplikacema, vybírání písničkya z playlistu apod,).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Neuvažuje někdo o koupi? Cena je sice dosti vysoká (okolo 5-6tis.Kč), jelikož se jedná o novinku a průlom v této oblasti, ale tato krabička promění infotaiment v přehrávač multimédií, jako např. filmy přes VLC nebo z Netflix, hudební videa z YouTube atp.. Nic se neinstaluje a celé zapojení je tzv. Plug&Play. 
 

MMB CarPlay box

Editováno: , autor: LukášCBR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, využití mi přijde značně malé, za jízdy pouštět video je jen otázka času, kdy se řidič zadívá kam nemá, pro mne jako řidiče nepoužitelné.

V koloně, parkoviště apod. možná, ale využití minimální.

Pro posádku, zbytečné na to mají tablety apod. :).

A 6k na aliku není nejméně :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...
36 minutes ago, viktor said:

Prosím nemáte zkušenost s tím, ze se vám po uspani telefonu (iPhone) vypne přehrávání? Poustim dětem pohádky z alzamedia. V T6 to funguje bez problemu a teď o3 ať přes CarPlay nebo Bluetooth se to vždycky vypne :(

Nevím co se změnilo ale už to jde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

nevíte co by mohlo být špatně v nastavení, když mi Apllecarplay auto nechce povolit vyhledávání adresy? Když mám spojený telefon, jedu třeba podle waze or google a chci vyhledat adresu tak mi to napíše tuto hlášku-viz foto. Musím vzít telefon do ruky a naťukat v teflonu... Díky

IMG_9371.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Roman.dj1 napsal:

nevíte co by mohlo být špatně v nastavení, když mi Apllecarplay auto nechce povolit vyhledávání adresy? Když mám spojený telefon, jedu třeba podle waze or google a chci vyhledat adresu tak mi to napíše tuto hlášku-viz foto. Musím vzít telefon do ruky a naťukat v teflonu... Díky

IMG_9371.jpeg

Zadat ciel cez hlasove ovladanie v jazyku,aky mas navoleny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...