Přejít na obsah

Spotřeba v technickém průkazu


Kuba Machura

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Otázka asi k novým majitelům aut.

Jaká je prosím spotřeba v techničáku? Máte tam hodnoty podle starých norem (NEDC) nebo už podle nových (WLTP)? U WLTP je vždy nějaké rozmezí - třeba 5,3-6,5 l/100 km a u NEDC 5,1 l/100 km.

Čekám na Kamiqa, se kterým budu jezdit i na služebky a zajímalo by mě, jak to je u nových aut, která musela projít i novým homologačním cyklem.

Děkuji ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

@atlan V COC je toto:

WLTP_spotreba.thumb.jpg.13cb9bd0abcf156cb674e416e59faa49.jpg

 

Velký i malý TP samozřejmě udávají NEDC kombinovanou spotřebu, tedy 5.0 l

A 5.0 vs 6.2 už je celkem rozdíl a otázka je, jestli pro výpočty náhrad lze použít WLTP hodnoty.

 

Toto jsem dohledal na netu:

 

obrazek.thumb.png.72742058d98947a7b2e8695d5e013dad.png

 

Takže zdá se, že je na zaměstnavateli, jestli WLTP hodnoty uzná. V zákoně je definován TP a kombinovaná spotřeba, ale o metodice se nic nepíše...
Pokud se mýlím, tak mě někdo opravte.

 

Editováno: , autor: Michal Tvrdík
Přidán screen článku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Habi001 to napsal dobře. Mě osobně je jedno co mám v TP. Stejně vždy záleží na tom  jak kdo stím  jezdí. Jsem spíše překvapen za kolik Kamiq  dokáže jezdit. Ted např. dovolená , Kamiq naložen jak to jen šlo a průměrná spotřeba 4,8l/100. A to jsem dodržoval předpisy. Při zpáteční cestě jsem to občas trochu víc popohnal a spotřeba byla 5,0L. Takže za mě spotřeba vynikající a tříválec jel na 1 a ani jsem nepozoroval že bychom někoho brzdily. Docela přemýšlím že se zbavím Octavie, jelikož stejně jezdím sám a vezmu si Kamiga. Bohatě to stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...