Jump to content
Pitipa

1.2 TSI-extrémní zahřívání-propálení

Recommended Posts

Prosím o pomoc, již delší dobu se mi zahřívá extrémně motor 1.2 TSI(Fabia II) a nyní po cca 80km jízdě bylo dokonce popálené polstrování kapoty(viz foto). V chladiči je kapaliny dost, co mám prosím dělat?!?

20190823_160308.jpg.pdf

Co to je delší dobu? Co ti ukazuje teploměr chladící kapaliny? Svítí kontrolka chlazení?

Asi 2 měsíce (nejezdím denně, spíš tak 4x týdně). Právě že nesvítí vůbec nic...:(

A je to určitě na 100% propálené? Nevyžraly to třeba kuny/kočky?

od motoru sálá teplo, takže to bude horké. Podle mě to je také od kuny. Nepřijde mi, že bych tam viděl ohořelé okraje, a myslím, že když by to chytlo, tak to shoří celý.

Je to přímo v místě motoru. Ten byl i dlouho po dojezdu extrémně zahřátý, to už pozoruji ty cca 2 měsíce, že i když jedu krátce a je i třeba chladno, tak se motor přehřívá:(

Myslím si totéž,zvířata... už jsem opravoval zahořený kufr a bylo by to všude černé a poteklé od roztaveného plastu...

Tak vysoká teplota by nejspíš poškodila i lak a to není. Mně to přijde jako rozleptané.

Nedělal jsi nějaký super postřik proti kunám nějakou žíravinou (čpavek a pod.)? :)

Myslela jsem, že to polstrování musí být z nehořlavého materiálu, proto jen nad tím motorem..

Nene, žádný postřik, já na to radši vůbec nesahám

Udělej detailní fotku, ale to opravdu vypadá, že to vykousalo nějaké zvíře. Pokud by to bylo žárem, bude to natavené/opálené. A předpokládám, že by byly poškozené i plastové díly na horní části motoru. Jak dlouho to auto máš? Musíš si uvědomit, že motor sám o sobě bude mít relativně vysokou teplotu a to nemluvím o turbodmychadle a jeho plechovém krytu na přední části motoru. 

Mám tam dát provizorně nějaký molitan než se dostanu do servisu nebo s tím vůbec nesmím jet? Moc díky.

Podívej se sem:

Nepřijde ti to podobné?

Tohle je od zvířat a ne od přehřívání. Být tebou, tak tu výplň úplně sundám.

Tak myslím, že to je zřejmé - nějaké zvířátko. Kde parkuješ? Umyj všechny plastové díly v motoru, a sleduj, jestli se na nich neobjeví stopy - otisky tlapek, nebo zablácené šmouhy.

jinak fotky jsou nahrát přímo, nemusíš z nich dělat pdf

No na chatě by kuny možná mohly být, tam je auto venku, jinak je v garáži. Takže musím koupit nějaký odpuzovač a dát tam psí chlupy(viz Kuna fórum)? 

A kdyby něco přehryzly, tak prostě nenastartuju nebo se to může projevit az na cestě?

Obvykle u tohoto motoru přehryznou zapalovací kabel/kabely - sice nastartuješ, ale motor obvykle začne vynechávat, svítí různé kontrolky. Dá se s tím jet tak pár kilometrů.

Diskuse pokračuje ve výše uvedeném tématu o kunách etc. LOCK.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...