Přejít na obsah

Kód motoru BSE - lambda sonda 1 (před kat) - kterého výrobce byste doporučili?


Rocker

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

u Octavia 2, kód motoru BSE odešla lambda sonda 1 (před katalyzátorem).

 

Vzhledem k tomu, že ceny autorizovaných servisů jsou poněkud "přepálené", přemýšlím o montáži vlastními silami, nebo u neautorizovaného servisu s tím, že díl bych si dodal sám.

 

Sondu kterého výrobce byste mi z vlastní zkušenosti doporučili?

 

Pokud jde o cenu samotného dílu, nemám problém jít ani do originálního, který používá ŠA, pokud to dává smysl.

Zatím jsem tady v jednom příspěvku vyčetl doporučení na japonského výrobce NGK. Ještě nějaké jiné pozitivní zkušenosti?

 

Předem díiky za radu.

Editováno: , autor: Rocker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 8. 2019 na 12:25, Rocker napsal:

Sondu kterého výrobce byste mi z vlastní zkušenosti doporučili?

Pokud jde o cenu samotného dílu, nemám problém jít ani do originálního, který používá ŠA, pokud to dává smysl.

Zatím jsem tady v jednom příspěvku vyčetl doporučení na japonského výrobce NGK.

Já potvrzuji dobrou zkušenost s NGK/NTK.

A taky že originální nebude chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Lambda sondu jedině takovou, kterou používá Škoda jako originální díl, tedy Meyle, nebo výše zmíněna NGK, vždy použít direct fit - nikoliv nějakej universál. Já osobně bych vyměnil obě dvě sondy.
Lambda sonda před katalyzatorem se stará o bohatost směsi a za katalyzátorem ti jemně dolaďuje bohatost a hlavně hlídá samotný katalyzátor. Jestli odešla lambda před, tak brzy odejde i ta za katem. Vždy je dobré měnit obě dvě naráz. Výrobcem doporučeno je cca 160 tis. Ale ze zkušenosti platí nečekat a zkrátit interval na 120-140 tis km. Lmabda sonda je elektrochemický díl a proto se časem opotřebovává, stává se pomalejší na reakce pro ECU. ECU si s tím sice poradí, ale řízení směsi není úplně optimální i přestože je v normě.

Editováno: , autor: endru81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před asi dvěma měsíci jsem  tuto první lambda sondu někomu měnil a dával jsem Bosch. Pasovala přesně vč. konektoru, jen kabel byl nepatrně delší. Funkčně zcela bez problémů.

Druhou lambdu bych bezdůvodně jen z prevence neměnil - ta jen kontroluje činnost katalyzátoru a není pravidlo, že by musela odejít brzy po té první. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč bys jí nevyměnil ? Držíš se pravidla měnit až když díl odejde. To je správně ale ne u lambda sond která řídí směs. A jak píšu druhá lambda dolaďuje tu řed katalyzátorem a jestli už má stejné stáří, nebo je stejně optořebovaná, což je velká pravděpodobnost, tak jí určitě vyměnit. Píšu to záměrně právě u lambda sondy. Moje zkušnost a také zkušenost zkušených techniků od fochu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...