Přejít na obsah

Cukání CRMB - změny počátku vstřiku


janhubner

Doporučené příspěvky

V 20. 10. 2020 na 9:00, David Stoupa napsal:

V mém případě se cukání projevuje také na 2r.s., ale když běží regenerace DPF, tak nikdy necukne. Co jsem se ptal v servisu, tak by to mělo mít spojení s emisemi a jedná se opravdu pouze o SW záležitost. Odstranit by to mohl chip.

 

Ahoj, právě probíhá "svolávačka" na přehrátí SW něco ohledně emisí, takhle mi to dnes sdělil technik. Třeba to bude mít pozitivní dopad na tvůj problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Petr Smolík napsal:

 

Ahoj, právě probíhá "svolávačka" na přehrátí SW něco ohledně emisí, takhle mi to dnes sdělil technik. Třeba to bude mít pozitivní dopad na tvůj problém.

Díky za info, vyhledal jsem si svolávačky podle VIN na stránkách škoda a máš pravdu. Díky 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ano určitě. Vyrobeno říjen 2015.

Mně to taky na jednich stránkách nic neukázalo. 

Tady to ukázalo: https://recall.skoda-auto.com/260/cs-cz

 

Tady to neukázalo: http://dealer.skoda-auto.cz/mini-apps/test-svolavaci-akce

 

Název akce je 23AX. Kámoš má 2016 a má to taky. Pár lidí se ozvalo í v tématu co jsem na to založil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Mne presne také isté pocukávanie ako na mori začalo robiť práve po prehratí SW pri akcii 23AX, predtým nebol absolutne žiaden problém. Na nedávnej prehliadke som to spomenul, že s autom sa odvtedy nedá jazdiť a chcel by som to vrátiť spät, bolo mi povedané, že späť sa to vrátiť nedá a že nie som sám, čo sa na to u nich sťažuje. Problém pre nich vyriešený a auto do budúcna ťažšie predateľné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to dělalo i před přehřátím softu.  Přestal jsem to řešit s tím, že to nechám projevit. Po 40tkm je to furt stejný, možná se to pomalinku horší, ale těžko říct.

 

Ale podezírám EGR. Když jsme mu zkusili dát základní nastavení tak 1000km to nedělalo.  Budu se na  něj muset kouknout, případně vyčistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj!

Tak mě to škubání docela natolik rozhodilo a a začal to řešit. Zavolal jsem p. Jandovi z cimbu motorsport, ten mě poradil ať překontroluju rozvody rozdíl v nastavení může způsobit cukání. Jenže rozvody byly dělaný přípravky a byly ok. Mezi tím jsem jel do Pardubic a auto mě spadlo do nouzaku. Říkal jsem si výstřiky nakonec odešly. Ale po znova nastartování motor zase běžel normálně. Diagnostika hlásila čidlo klikovky. Pak uplynul ještě nějaký čas občas to skublo někdy i razantně. Šel jsem tedy po kostricim bodě kabelového svazku oněch čidel. Pak jsem nechal motor běžet na volnoběh a osciloskopem sledoval signál klikovky. Pomohla ona výměna  čidla klikovky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Vzhledem k dotazům do SZ můžu konstatovat, že mám najeto od založení tohoto vlákna cca 100tis km s cuknutím na druhý rychlostní stupeň. Vše je stále stejné a, nic se nezměnilo... Předpokládám tedy, že je to SW problém v regulaci EGR ventilů, viz. můj příspěvek z února 2020. Už neřeším a jezdím. Pokud bych někdy v budoucnu na něco přišel, napíšu. Pokud někdo problém vyřešil, ať napíše, ale mám dojem, že kdo vyřešil, jednalo se o jiný problém cukání během jízdy a ne při dvojce kolem 40 km/hod, kdy dochází přestavení EGR ventilů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď já mám úplně ten sami problém druhý rychlostní stupeň občas i třetí a motor u té samé rychlosti co píšete pocukne momentálně mám auto ve škodovce už zkusili vyměnit regulační ventil paliva, regulační klapku vzduchu,vysoko tlaky EGR a zatím žádná změna zítra budou měnit nízkotlaký EGR 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

To se zřejmě jednalo o jinou závadu vstřiky jsem měl také na kontrole a vše v pořádku jediný co jsem ještě zjistil že při cukání u 2000 otaček na 4 rychlostní stupeň se straci tlak na turbu ale řídící jednotka to tak požaduje takže někde bere špatné informace akorát nevíme odkud 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, taky mám podobný problém s cukáním motoru CRMB na 2 a 3 rychlostní stupeň + motor má takový řechtavý zvuk jak za studena.

Vyměněny vstřiky, čidlo tlaku na rail liště, přetlakovej ventil na liště (původně lítal tlak na railu, nyní se to už srovnalo), dále vyměněn vysokotlaký egr bez úspěchu, příští týden mě čeká ještě výměna nízkotlakého. Je zajímavé, že po odpojení konektoru vysokotlakého egr  nebo pří běžení regenerace to žádné cukání+řechtání nedělá. Diagnostika žádnou chybu nehlásí. Je normální, že při odpojení konektoru vysokotlakého egr, i váhy vzduchu auto nespadne do nouzáku a normálně jezdí? Díky.

 

Editováno: , autor: Martybiker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, dělá mi to taky. Motor CRMB, najeto 110t km, dělá to 2r.s. a 3.r.s. Rychlost jsem u toho nesledoval, ale jak jsou vyšší otáčky nebo se více tomu šlape tak to nedělá. Jen při pomalé jízdě a lehké držení plynu. Ale když jsem takhle zkoušel jet na tempomat tak auto nikdy necuklo. Nemůže být problém ještě v plynovém pedálu. Je tam taky nějaká elektronika. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 2. 2024 na 20:49, Tomáš Hanáček napsal:

Taky mi to dělalo, úplně přesně co vám. Vstřiky šli na stolici a zjistilo se, že jeden je úplně KO a další dva téměř KO. Po výměně jede vše normálně.

A když jsi se díval na vstřiky přes diagnostiku, byly v normě nebo tam byl nějaký rozdíl? Nebo jsi šel rovnou na stolici a tam to poznali?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...