Přejít na obsah

Tlumené bouchání při přejezdu nerovnosti


Neonik

Doporučené příspěvky

Zdarec,

 

Na S3 mi cosi bouchá od pravého předního kola. Především se to projevuje při přejetí větší nerovnosti, případně při hodně rozbité cestě. Do volantu mi to vůbec nejde, ale je dost nepříjemné to poslouchat.

 

Provedl jsem výměnu stabilizátorů, puků a pouzder na ramenech. Část bouchání zmizela, ale to tlumené pokračuje. Spodní čep jsem kontroloval a při porovnání s novým je vůle totožná. Je možné, že to dělá horní uložení, nebo je to na výměnu tlumičů (DCC)? Kdyby tam byly obyčejné, tak to neřeším a vyměním, ale ty DCC stojí raketu, takže bych chtěl mít jistotu, že jejich výměna je potřebná.

 

Díky za rady :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 27. 8. 2019 na 20:29, Neonik napsal:

Zdarec,

 

Na S3 mi cosi bouchá od pravého předního kola. Především se to projevuje při přejetí větší nerovnosti, případně při hodně rozbité cestě. Do volantu mi to vůbec nejde, ale je dost nepříjemné to poslouchat.

 

Provedl jsem výměnu stabilizátorů, puků a pouzder na ramenech. Část bouchání zmizela, ale to tlumené pokračuje. Spodní čep jsem kontroloval a při porovnání s novým je vůle totožná. Je možné, že to dělá horní uložení, nebo je to na výměnu tlumičů (DCC)? Kdyby tam byly obyčejné, tak to neřeším a vyměním, ale ty DCC stojí raketu, takže bych chtěl mít jistotu, že jejich výměna je potřebná.

 

Díky za rady :-)

 

 

Vyřešil si už problém ? Mám něco podobného, ale mám manualní převodovku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Na mém autě delší dobu, prakticky od nová klepání z přední nápravy, od levého kola. Nejvíce na dlažebních kostkach. Při přejezdu nízkých kamenných retarderu, nájezd na nizoučký obrubník apod. Ale sporadicky..Dvakrát v servisu, nic nenašli. Teď už se ale situace výrazně zhoršila. Další návštěva servisu, pěkný kus jsem svezl mladého mechanika, ten pak tlumočil servisu a hledali. Včera mi oznámili, že to jde dle všeho z řízení a že škodovka potvrdila tuto možnost a schválila jeho výměnu. Příští týden mám dát auto na 2dni raději a vymění. Jezdit zatím můžu.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, na jaře jsem koupil 3 letého S3, s prodlouženou zárukou 5 let/100 000 km. Teď má najeto 87 000, bouchání od přední nápravy slyším taky, přední tlumiče jsou potečené. Dal jsem na kontrolu do jedné značky, udělali test tlumičů, vyšel okolo 86% na všech, podle nich ok. Dal jsem přes kamoša do druhé značky, auto přijali na reklamaci, zjistili, že bouchají desky v předních brzdách a výrobce na to má opravnou sadu, vyměnili, udělali test tlumičů a podle nich ok. Tvrdí, že z tlumičů může téct nějaké mazivo, ale nevím, jestli je to blbost. Zatím jsem s tím moc nenajel, tak nevím, jestli se to zlepšilo. Tlumiče jsou DCC, je ok, aby byly potečené?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som podvozok s dcc nebral ked som kupoval presne kvoli takym problemom. Ale mozno je to iba ojedinely problem. Dcc je super pokial funguje, ale z dolhodobeho hladiska cim viac elektroniky tym viac problemov aj ked mozno v tomto pripade viac pohodlia...

Editováno: , autor: Dusab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě na autě naposledy bouchali tlumiče, když mi při predprodejnim servise zapomněli vytáhnout ty plastové vymezovaci podložky co se tam dávají z výroby. Taky jsem si nad tím lámal hlavu proč to tak boucha až jsem pak na to přišel. Najel jsem na autě v tomto stavu úctyhodných 16tis. km, v té době už také tekly tlumiče, byly proražené. Po výměně auta, kde už ty podložky vytáhly mám najeto 30tis. vše naprosto OK. 
Jednou jsem to řešil s mechosem v servise, kde jsem mu popisoval svou příhodu, říkal mi, ze už se při servise na různých modelech setkal, ze tam ty podložky byly, někdo zapomněl, tak je vytáhl ať je to OK. Zákazníkovi, ale o tom, ze tam podložky byly nic neřekli. 

EDD3468D-005E-44D4-8023-0060549F0DAE.jpeg

295119B7-8211-4582-A4E4-D6C6E981B9AC.jpeg

2F9B7A7A-0928-485B-AEBA-7E0CDD77C87A.jpeg

EA5835DE-A94B-429F-8DD2-F4903B2E9F3F.jpeg

Editováno: , autor: Cidling
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...