Přejít na obsah

Výměna nefunkčního zámku víčka palivové nádrže


acesky

Doporučené příspěvky

29.8.2019

Výměna nefunkčního zámku víčka palivové nádrže svépomocí.

 

Ahoj,

 

víčko palivové nádrže mi na mém Superbu přestalo fungovat někdy na podzim 2018. Dosud jsem sbíral zkušenosti ostatních a čekal na vhodné počasí, jelikož nemám garáž.

Do přílohy dávám postup, který jsem použil při mé výměně.

Snad vám to pomůže ;-)

 

AceSky

 

 

Škoda Super II, Liftback 3.6, 2011 - Výměna nefunkčního zámku víčka palivové nádrže.pdf

Editováno: , autor: acesky
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Jsem to vyměnil na 3T5 = Combi Superb II. Zabralo to 3 hodiny,

nejvíc práce bylo s odstrašovaném plastových krytu a tapecu...

 

Kdybych vedel, jaka to bude dřina, tak jen odcvaknu dratek,

aby servo nezavrelo nikdy vicko nadrze,

a vymenim Uzaver nadrze, za nejaky nový s klíčkem, a hotovo. 

 

Totalni pakarna se k tomu dostat, bez návodu bych to asi nedal....

 

Jinak je tam servo-motor Made in China,

a ten asi konci dobu spolehlivosti podstatně drive

než centrální uzamykaní vozidla...

 

 

Snímek obrazovky 2020-11-16 v 6.05.02.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, to že je ta výměna totální voser v návodu také píši 😉 😆.

Nicméně ten pocit z dobře odvedené práce stojí za to a můžeš na sebe být pyšný 😉.

Vím o čem mluvím, protože já do toho šel úplně naslepo, fotil u toho všechno možné jelikož jsem se ke správnému postupu dopracovával sám a až následně vybral jen potřebné fotky do návodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

ono na sedane je to za chvíľu , ale na kombi rozoberáš pol traktora a kto nevie čo kde chytiť tak urobí ešte viac škody... ja to tak nerobím ale v rýchlosti alebo núdzovo prečo nie ... na fuknci to nemá vplyv len nech je tam vodotesný spoj 

Editováno: , autor: suri.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, mám stejný problém, dvířka zůstali zavřené a nejdou nijak otevřít. Návod od acesky je sice super, ale raději bych to zkusil jednodušeji podle suriho zvenku, tedy ustříhnout kabel a pak ho spojit vodotěsnou spojkou. Zkoušel jsem sundat podběh a odemknout to nějak přes tu gumu, ale nešlo to. Prosím o radu, jak otevřít dvířka bez sundání tapecu, pokud je to vůbec možné. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji ti za odpověď, bohužel nepodařilo se mi to odemknout a v servisu se to technikovi taky povedlo, až po demontáži tapecu. Zjistil ale, že do zámku nejde proud, takže problém bude jinde, ale to bych tam auto musel nechat dále. Můžu ještě mrknout na pojistky, nevíš náhodou, která pojistka je pro zámek nádrže? Prozatím budu jezdit s odemčenou nádrží a pak to zavezu znovu do servisu pokud nic nezjistím. Jinak všechny spotřebiče mi fungují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...