Jump to content
Sign in to follow this  
boonno

Škoda connect (bolero) - registrace

Recommended Posts

Ahoj, dnes už týden jezdím novou scalou. Zatím velká spokojenost, ale nejde mi provést registrace do škoda connect. Na webu proběhne všechno ok, vygeneruje se mi pin, ale pak v autě mi v nabídce chybí možnost registrace. Je tam jen možnost nastavit soukromí, ale pod tím by měla být podle návodu nabídka na registraci a ta mi tam prostě chybí. Online připojení zdá se funguje, protože ikonka globusu je bílá.

Je nutná návštěva servisu nebo se to dá pořešit i z "domu"? Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já mám sice Amundsen, ale když jsem auto přebíral, tak tohle všechno už bylo připraveno. Sdělili mi uživatelské připojen (e-mail založený na seznam.cz a heslo k němu) a pin. Doma jsem se pak do Škoda connect přihlásil a změnil jsem si login na mojí normální mailovou adresu u mého poskytovatele.

Také mi pak museli provést takzvané "Ověření" podle řidičáku, abych mohl ve webové aplikaci Škoda connect měnit některé údaje ve svém profilu a provádět zamykání a odemykání auta na dálku přes mobil (nevím, jestli je tohle i u Bolera).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo to je tam taky, já při přebírání dostal návod a že je to snadné a tak to zvládnu sám :D Jako na webu v poho, ale auto asi nepřipravili nebo nevim. K prodejci pojedu až bude připraven velký techničák, ale aspoň po telefonu stejně nebyli schopni poradit a spíš si mysleli, že nevím co dělám, ale prostě ta nabídka na registraci tam není. Asi to bude muset jít přes ten servis, stejně chcu s nima řešit tlačítka na volání na střeše, protože při lehkém zatlačení zajely lehce pod kryt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak řešení je nakonec vcelku prosté. Auto to nakonec nepodporuje. Kupoval jsem skladovku (potřeboval jsem auto hned) a bylo mi tvrzeno, že to tam je. A když vás v tom ještě podpoří aplikace na webu, která vás k registraci navádí. Mohli přece rovnou po zadání vinu napsat sory, ale funkce není pro vaše auto dostupná. Nejde o nic zásadního a stejně bych to bral i tak, ale tak zamrzí no.

Takže příště stačí lepší info od prodejce a taky ideálně od škody, která by info o tom, jaké funkce auto podporuje, mít mohla a měla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já už je trochu chápu (dřív jsem taky kritizoval že něco neví), maj 8 modelů, každý 2 až stupně výbav. A většina lidí tohle nepoužívá.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jo, jenom když ti dají při převzetí vozu do ruky ještě návod jak si to spustit, tak to člověk zmate :) Beru to jen jako malé mínus. Na tyhle blbosti mě užije a chápu, že většinu lidí ne. Spíš mě mrzí, že to nejde ani doobjednat, ale asi tam chybí nějaký hw jako třeba gps chip nebo něco takového. Každopádně je stejně celkem blbina. Jen ten to ověření, zda je zamknuto, by se mi hodilo. Na to nemám prostě hlavu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já, když jsem objednával Scalu v lednu, tak jsem se těšil na to "konektivita nové generace". Co měli na webu, to jsem přečetl. A dozvěděl jsem se, kromě jiného i to, že u navigace Amundsen je možné si doma u počítače nadefinovat vlastní cíle a vlastní průběhy tras pak to jednoduše přes online connect odeslat do infotainmentu. A hle? Po dodání vozidla a přihlášení se do Škoda connect tam tyhle možnosti nejsou. Dotázal jsem se na info mailu Škoda s odkazem, že u stejného Amundsena u Karqa to možné je, a dozvěděl jsem se, že se s tímto u vozu Scala nikdy nepočítalo.

Asi tak, i když trochu o něčem jiném, co se netýká Bolera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gabuliatko Nemyslím, že prodejce by měl jít až do takovýchto podrobností a přímo na autě demonstrovat zmíněnou funkčnost. To by jsi také mohl chtít, aby s tebou prošel všechny kontrolky co která znamená. Přitom výsledkem by bylo, že na konci prodejního předvádění nebudeš vědět stejně nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mě prodejce upozorňoval, že mi přijde email od škodovky a bude tam dotazník a speciálně se budou ptát na škoda connect. Oni by asi měli s každým udělat registraci a nastavení při přebírání vozu jsem tak pochopil. U mě to prodejce vynechal, protože mu bylo blbé mi to jako "ajťákovi" nastavovat. Takže asi by to mělo proběhnout jestli to nechápu blbě.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musím konstatovat že před 5ti lety se mnou prodejce opravdu každou kontrolku prošel. A stejně tak musím konstatovat že jsem na konci věděl prd tedy nic.

Ještě platí že prodejce udělá i ukázkovou jízdu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se mnou nedělal nic, dostal jsem klíčky, návod a nazdar :) jako na dotazy odpovídal dobře, ale sám od sebe nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asi prodejce nové generace, hele prachy už máme tak val 😄

 

Jo to člověka zamrzí asi nejvíc jak se všude vyzdvihuje konektivita 21. století a ve skutečnosti prd velebnosti. Něco jako kdyby vyzvihovali nulové emise a při předávání by jste se ptali co má znamenat ta díra v zemi “no nesmíte startovat ale šlapat pěškobusem, to jste si měl za 150000 koupit i elektromotor víte?” Jo no už vím, ale při konfiguraci jste mě na to neupozornili. Člověk co si o tom dopředu nemá možnost z jakéhokoliv důvodu něco zjistit má prostě smůlu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak nějak, lákají na to, ale pak je to takhle omezené. A přitom je to taková blbost, že není důvod, aby to měly všechny auta v ceně. Nechápu.

Ale zarazila mě jiné věc. Mám teda jen proaktivní servis, ale ani ten mi nejde v tom infotainmentu registrovat. Prostě tam ta možnost chybí. Se mi tam znova nechce, ale stejně budu muset, protože jsem omylem místo zatáhnutí střechy, zmáčkl tlačítko infolinky a zase mi ta tlačítka zajela pod kryt. Když už to spravovali, tak to teda mohl i zkusit aspoň jednou zmáčknout. To je pro servis trochu ostuda teda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...