Přejít na obsah

Ozonový generator / klimatizce


AlikP3

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

zvazuji koupit ozonovy generator za ucelem dezinfekce klimatizace.

 

Mohl bych se zeptat na vse zkusenosti/doporuceni ? Ma to smysl ? Opravdu mne to zbavi pripadne plisne v klimatizaci ? 

 

Stale se rozmyslim, zda usetrit a koupit na dodelani generatot z Ciny.

 

https://www.aliexpress.com/item/32912994787.html?algo_pvid=d786b80a-850f-4f81-a365-6ede10a5d96b&algo_expid=d786b80a-850f-4f81-a365-6ede10a5d96b-3&btsid=8e9f1be8-5cae-46ee-8cab-578372d1ae7f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_52

 

Nebo uz hotovy zakrytovany vyrobek.

 

https://www.expondo.cz/ulsonix-ozonovy-generator-7-000-mg-h-94-w-10050117

 

Pak tu jsou generatory se stejnym vykonem za dvojnasobek ceny :(

 

https://www.mall.cz/generatory-ozonu/profi-ozon-go-3500-genertor-ozonu-pro-inn-odstrann-zpachu-v-prostoru-do-100m3-100002357129?tab=discussion

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem zvažoval nad podobným generátorem. Vzdal jsem to po tom, co jsem někde vyčetl, že výroba ozonu tímto způsobem je náchylná na "tvar" jiskřiště, jen jeho znečitění mění jeho parametry a že podobné generátory pak generují oxidy dusíku. Taky jsem nenašel jednoduchý způsob jak oběřit, jetli generátor skutečně vyrábí ozón.

Já jsem použil vysoktlakou rtuťovou (UV) výbojku, ta když už nic jiného, tak neškodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to chceš na jednorázovou desinfekci, tak to smysl má. U mě teda na odsmradění klimy byly potřeba dvě kůry, ale od té doby rok a půl drží.

Pokud to chceš jako "ionizátor" do jedoucího auta, jak (jestli ho chápu správně) naznačuje McMatej, tak dlouhodobý vdechování ozonu lidem moc neprospívá, namátkou:

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ozon#Vliv_ozonu_na_lidsk%C3%A9_zdrav%C3%AD

https://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/ozon-skodi-vice-srdci-nez-plicim-ublizuje-jiz-po-dvou-hodinach_238816.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 9. 2019 na 19:56, AlikP3 napsal:

Ahoj,

 

zvazuji koupit ozonovy generator za ucelem dezinfekce klimatizace.

 

Mohl bych se zeptat na vse zkusenosti/doporuceni ? Ma to smysl ? Opravdu mne to zbavi pripadne plisne v klimatizaci ? 

 

 

 

 

 

 


Mám ten PROFI OZON GO-3500, měl jsem loni v létě(červenec,srpen) na starém domě neustále alergii(asi ze starých podlah), čističky vzduchu pomáhaly jen na chvíli, jen co jsem to vypnul, tak mě po pár hodinách zase braly salvy kýchání. Zakoupit ten "ozonátor" mě přijmulo až to, co jsem odpálil jednu čističku tím, jak jela 4 dny v kuse po asi dvouměsíčním užívání. Reklamace sice proběhla zasláním nového kusu, ale než stihl nový kus přijít, dostal jsem se k tomu ozonátoru.

Zabilo to všechno, po aplikaci cca 120 min a vyvětrání můj nos nezaznamenal žádný alergen, který by mě dráždil. Používám to i ve dvou autech a jedno auto to zbavilo i smradu ze psa. 

Jestli ti tam už něco roste na výparníku, tak se to musí mechanicky odstranit, ten ozon ti to sice zabije, nebude to nějakou dobu dál růst, ale nevyčistí to. Asi by se teď hodil obrázek pokročilejšího stádia na výparníku...

V mém případě to v autech teprve začínalo zapáchat, po aplikaci ozonu tu zatuchlost už necítím a stačí mi to pak jen provonět takovými těmi polodezinfekcemi (Sheron,Sonax - vše co má těch 100-150ml a dává se to za sedadlo a nechá se to vystříkat celé se zapnutou vnitřní cirkulací). 
Ti co to mají už v pokročilém stádiu, tak bych jim před vymontováním výparníku doporučil ještě vyzkoušet od Den Bravenu nebo od Wurthu ten 400ml sprej(pěna) s tou hadičkou...mělo by si to poradit se středním znečištěním na nějakou dobu a pak pravidelně (jaro/podzim) aplikovat ozon jako předcházení tomu.

Až budu mít čas, pošlu tu obrázek návodu od výrobce, jak postupovat v případě aplikace ozonu.

A po dešti to teda rozhodně nevoní. Když přijdeš do prostoru, kde byl čerstvě aplikován ozon, tak je vidět taková lehká mlha a dost nepříjemný pach. Mouchy mezi žaluziemi byly KO na parapetu, když jsem se vrátil. Je třeba pak větrat alespoň 30 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, marek16 napsal:


Četl jsem ten článek a nevím jestli ho úplně brát vážně. Loni jsem o tom hodně četl a jeden chlápek, co to chodí aplikovat do bytů po starších lidech nebo úmrtích, tak psal, že od doby co s tím pracuje, tak nemá astma a alergii. 
Tím "pracuje" se myslí to, že musí do té místnosti přijít a otevřít okno a něco málo se nadechne toho ozonu. Ne že by tomu byl vystaven delší dobu jako v tom článku po dobu 2 hodin. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on to není jen jeden článek, zkus toho pročíst víc. Nějakou dobu zpátky jsem právě nad tím ionizátorem do 12V přemýšlel, ale jak jsem si o tom přečetl víc, tak mě to velice rychle přešlo...

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ozon+vliv+na+zdrav%C3%AD

 

EDIT: nicméně ta desinfekce domova by mě docela mohla zajímat, protože v poslední době hrozně kýchám - máte někdo osobní zkušenost, pomohlo vám to na alergie?

Editováno: , autor: marek16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady si někdo plete pojmy, co dělá generátor ozonu a co dělá čistička s funkcí ionizátoru. 

Ano čističky s ionizátorem po vyčištění vzduchu voní jako po bouřce....
Po generátoru ozonu je to s nadsázkou spíš jako po apokalypse. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...
V 1. 5. 2021 na 10:32, Kuchar7 napsal:

Najděte si na Aliexpressu X1 Mini Ozone Air Purifier. Na malý prostor, jako je v autě, je to ideální. Malá krabička 10x10cm. Má to akumulátor, nabíjí se přes USB, vypne se po nastaveném čase. Doporučuju zkusit.

A pouštíš k tomu i klimu? Jinak dobrej tip!👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 5. 2021 na 10:32, Kuchar7 napsal:

Najděte si na Aliexpressu X1 Mini Ozone Air Purifier. Na malý prostor, jako je v autě, je to ideální. Malá krabička 10x10cm. Má to akumulátor, nabíjí se přes USB, vypne se po nastaveném čase. Doporučuju zkusit. 

image.png

No toto toho vela nespravi, inak bacha na ozon, aby vam nestvrdli zavesy na reprakoch, v zime vam to nebude brat basy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...