Přejít na obsah

(pa)Zvuky zahřátého motoru 2,0TDi (110 kW), DSG


funscreen

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

minulý týden, když byla ta úmorná vedra, přišel jsem na nepříjemný zvuk u auta, ale za TEPLA, nikoli za studena.

Jeden zvuk je jakoby šustivý a druhý je jakoby "cvrček", kdyby volný řemen příslušenství..

Zajímavé je, že ty zvuky se ozvývají JEN, pokud mám DSG vyřazeno na P, tedy není žádný kvalt. Jakmile dám D, nebo R a auto stojí na autoholdu, krásně si přede, jako by nic..

 

Nahrál jsem oba na Youtube, tak prosím, kdo můžete poslechněte:

 

Odkaz na 1. video (šmajdání, šustění):  

https://youtu.be/apdIHbNISNM

 

Odkaz na 2. video (cvrček):

https://youtu.be/rvkD3ZBCJVA

 

 

Podotýkám, že to bylo v servisu a vyměnili mi rozvodový řemen - jen řemen. Zatím jsem neslyšel "cvrčka", ale šmajdání, šustění, po zahřátí motoru a vyřazení rychlosti zůstalo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

 

prosím vás o názor na video zvuku z motoru na Superbu III - 2.0 TDI 110 kw DSG. 

Zvuk je nejvíce slyšet od pravého předního kola. Je to takové cvakání nebo řinčení a dělá to až po zahřátí. Motor je tak celkově takový hlučnější, ale jede úplně normálně.

Kontrolovány všechny kladky, rozvody, zdvihátka, diagnostika čistá...

 

Někde uváděli, že by to mohlo dělat olejové čerpadlo - řetěz..?

 

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 9. 9. 2019 na 6:49, funscreen napsal:

Ahoj všem,

 

minulý týden, když byla ta úmorná vedra, přišel jsem na nepříjemný zvuk u auta, ale za TEPLA, nikoli za studena.

Jeden zvuk je jakoby šustivý a druhý je jakoby "cvrček", kdyby volný řemen příslušenství..

Zajímavé je, že ty zvuky se ozvývají JEN, pokud mám DSG vyřazeno na P, tedy není žádný kvalt. Jakmile dám D, nebo R a auto stojí na autoholdu, krásně si přede, jako by nic..

 

Nahrál jsem oba na Youtube, tak prosím, kdo můžete poslechněte:

 

Odkaz na 1. video (šmajdání, šustění):  

https://youtu.be/apdIHbNISNM

 

Odkaz na 2. video (cvrček):

https://youtu.be/rvkD3ZBCJVA

 

 

Podotýkám, že to bylo v servisu a vyměnili mi rozvodový řemen - jen řemen. Zatím jsem neslyšel "cvrčka", ale šmajdání, šustění, po zahřátí motoru a vyřazení rychlosti zůstalo..

Tak to bych neřešil. Dá se říct, že mi auto dělá to samé. Za studena slyším rozvody jak skřípou a jak se to zahřeje, tak je to jak šicí stroj. Budu měnit rozvody a pumpu. Kámoš ze škodovky říkal, že to dělá hodně motorů. Ale na funkci to nemá vliv.

Editováno: , autor: parana
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 10. 2019 na 19:08, petrs.1 napsal:

Ahoj,

 

prosím vás o názor na video zvuku z motoru na Superbu III - 2.0 TDI 110 kw DSG. 

Zvuk je nejvíce slyšet od pravého předního kola. Je to takové cvakání nebo řinčení a dělá to až po zahřátí. Motor je tak celkově takový hlučnější, ale jede úplně normálně.

Kontrolovány všechny kladky, rozvody, zdvihátka, diagnostika čistá...

 

Někde uváděli, že by to mohlo dělat olejové čerpadlo - řetěz..?

 

 

Díky

No je to hodně hlučné. Takhle mi zněla O2 2.0 103kw. Nalil jsem tam retech, který prodávají u nás ve škodovce a auto se tak do 1000 km krásně ztišilo. Auto mělo najeto 180 tis. Mají s tím ve škodě dobré zkušenosti a já mohu potvrdit. Lepší jak originál od VW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim. Mam problem ze pri zahriatom motore pocujem od motora taky zvuk ako keby mi klepali ventily .. ako keby som mal malo oleja .. avsak ak dolejem olej tak to stichne .. ten zvuk pocut iba pocas jazdy a to medzi 1400 az 1800ot/min.... pri volnobehu ten zvuk neni pocut .. iba pri zataži .... vie niekto co to moze byt ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 4 měsíce později...
V 25. 3. 2020 na 6:58, luiki1 napsal:

Zdravim. Mam problem ze pri zahriatom motore pocujem od motora taky zvuk ako keby mi klepali ventily .. ako keby som mal malo oleja .. avsak ak dolejem olej tak to stichne .. ten zvuk pocut iba pocas jazdy a to medzi 1400 az 1800ot/min.... pri volnobehu ten zvuk neni pocut .. iba pri zataži .... vie niekto co to moze byt ???

mám to samé  2.0 110 kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
V 13. 10. 2019 na 19:08, petrs.1 napsal:

Ahoj,

 

prosím vás o názor na video zvuku z motoru na Superbu III - 2.0 TDI 110 kw DSG. 

Zvuk je nejvíce slyšet od pravého předního kola. Je to takové cvakání nebo řinčení a dělá to až po zahřátí. Motor je tak celkově takový hlučnější, ale jede úplně normálně.

Kontrolovány všechny kladky, rozvody, zdvihátka, diagnostika čistá...

 

Někde uváděli, že by to mohlo dělat olejové čerpadlo - řetěz..?

 

 

Díky

Má to úplně stejné. Vyřešil jsi to nějak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...