Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


DEZENT

Doporučené příspěvky

A jejich cena ? :)

2492,- v mém rozměru... no holt 16"

Na jaro se těšim... bude těžké rozhodování mezi 17" a 18"... přítule chce 18" polovina kluků ze seat-klubu řiká jedině 18" ale druhá ta rejpavá že nemám motor a že to nepojede a ještě ti lepší že už při 17" ukroutim poloosy... přitom 17" mám v papírech... :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Tak jsem si chtěl koupit zimní pneu podle testu ADAC ale jsem z toho celej zmatenej jde mi o rozměr 165/70/R14 to se testovalo v roce 2004 hodně dobře dopadl semperit winter grip kterej dnes muzu mít za 1100kč/1ks ale když kouknu na rozměr 185/60/R14 z roku 2006 tam dopadl skoro na konci, mám to tedy brát tak že v určitém rozměru má stejná pneu jiné hodnoty?V tom případě nelze jednoznačně např. doporučit pirelli snow..který v roce 04 v rozměru 165/70/14 byl až na 6 mistě....

Editováno: , autor: Tonny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, každá pneu se v jiném rozměru chová jinak. Jsou "vychytané" rozměry, které používá hodně aut a vyrábí se jich hodně a ptom jsou neobvyklé rozměry a na těch bych řekl, že se tolik nepracuje.

Taky se kažý rozměr pneu dané značky v rámci koncernu může vyrábět jinda a to může mít na výslednou kvalitu pneu taky vliv. ( např Polaris 2 se vyrábí 195/50/15 v Portugalsku a 185/55/15 ve Francii ) Ke kterým zimákům dudete mít větší důvěru: vyrobeným v PT nebove FR? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, každá pneu se v jiném rozměru chová jinak. Jsou "vychytané" rozměry, které používá hodně aut a vyrábí se jich hodně a ptom jsou neobvyklé rozměry a na těch bych řekl, že se tolik nepracuje.

Taky se kažý rozměr pneu dané značky v rámci koncernu může vyrábět jinda a to může mít na výslednou kvalitu pneu taky vliv. ( např Polaris 2 se vyrábí 195/50/15 v Portugalsku a 185/55/15 ve Francii ) Ke kterým zimákům dudete mít větší důvěru: vyrobeným v PT nebove FR? ;)

K tý otázce na konci - půjdu a koupím si radši jiný gumy :);)

Jinak naprostej souhlas s tím, co je tu v posledních pár příspěvcích psáno. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, každá pneu se v jiném rozměru chová jinak. Jsou "vychytané" rozměry, které používá hodně aut a vyrábí se jich hodně a ptom jsou neobvyklé rozměry a na těch bych řekl, že se tolik nepracuje.

Taky se kažý rozměr pneu dané značky v rámci koncernu může vyrábět jinda a to může mít na výslednou kvalitu pneu taky vliv. ( např Polaris 2 se vyrábí 195/50/15 v Portugalsku a 185/55/15 ve Francii ) Ke kterým zimákům dudete mít větší důvěru: vyrobeným v PT nebove FR? ;)

je to zajímavé koupím si třeba pirelli W190 v rozměru 185/60/14 budu nad míru spokojenej (v testu dopadly dobře) tak je koupim i manželce na auto v rozměru 165/70/14 a ono ejhle už to tak dobré nebude a ted to nemyslím jako tím rozměrem. Takže je jasné že pokud zrovna v adacu netestujou přesnej rozmer co používám nemůžu se tím zcela řídit, protože v jiném rozměru ta pneu muže být někde na konci....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si chtěl koupit zimní pneu podle testu ADAC ale jsem z toho celej zmatenej jde mi o rozměr 165/70/R14 to se testovalo v roce 2004 hodně dobře dopadl semperit winter grip kterej dnes muzu mít za 1100kč/1ks ale když kouknu na rozměr 185/60/R14 z roku 2006 tam dopadl skoro na konci, mám to tedy brát tak že v určitém rozměru má stejná pneu jiné hodnoty?V tom případě nelze jednoznačně např. doporučit pirelli snow..který v roce 04 v rozměru 165/70/14 byl až na 6 mistě....

pochopil si to spravne, pneu sa vyvyja a optimalizuje pre jeden rozmer, no a nakoniec sa vyrobia aj pribuzne rozmery, avsak tiez uz niesu optimalizovane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...